Nors „Žalgiris“ kovą po krepšiais laimėjo 34-19, tai negarantavo Kauno ekipai lengvo gyvenimo puolant. Dažnai klydę žalgiriečiai varžovams dovanojo net 20 kamuolių.

Željko Obradovičiaus patyrusią kariauną lemiamu momentu į priekį vedė Bobby Dixonas. Šiam gynėjui pakako vos 12 minučių, kad pelnytų net 19 taškų, o dalį jų pataikė po metimų iš fantastikos srities. Jam sėkmingai talkino italas Luigi Datome, pelnęs 16 taškų.

Ne kartą dviženkliu skirtumu atsilikęs „Žalgiris“ atsitiesdavo ir prie varžovų priartėdavo per vieną taiklų metimą, tačiau rungtynėse taip ir nei karto nepirmavo.

Didelė nervinė įtampa padarė savo – po pirmų penkių minučių „Žalgiris“ atsiliko 1:7. Startinį jaudulį įveikę kauniečiai kėlinio antroje pusėje beveik pavijo varžovus – 9:12.

Sėkmingiau kėlinį užbaigę „Fenerbahče“ krepšininkai pirmavo 19:13.

Antro kėlinio pradžioje po Beno Udriho dvitaškio ekipas skyrė 4-i taškai – 24:20. Tačiau Ahmeto Duverioglu, Kosto Slouko ir Jano Vesely metimai Stambulo ekipai leido susikrauti rekordinę 12-os taškų persvarą – 32:20.

Puolime strigęs „Žalgiris“ per pirmą mačo pusę suklydo net 12 kartų. Optimizmo antrai mačo pusei suteikė sėkminga kėlinio pabaiga.

Penki iš eilės Brandono Davieso taškai bei paskutinę sekundę Aarono White'o dėjimas leido deficitą sumažinti iki 6-ių taškų – 33:39.

Trečiame kėlinyje „Fenerbahče“ sirgaliai triumfavo ir vienu metu skendo euforijoje: Stambulo ekipa pavojingai atitrūko 50:37.

Bet „Žalgiris“ nesugriuvo.

Kauno ekipa laimėjo atkarpą net 11:0 ir komandas skyrė tik vienas taiklus metimas – 50:48. Prieš ketvirtą kėlinį „Žalgiris“ atsiliko 50:54, tad lemiama rungtynių atkarpa žadėjo maksimalią intrigą.

Po B. Davieso metimo komandas skyrė tik vienas taiklus metimas (52:54). Tačiau poros minučių atkarpą 8:0 laimėję „Fenerbahče“ krepšininkai vėl susikrovė dviženklį pranašumą – 62:52.

Dar vienas taiklus B. Dixono šūvis vertė „Žalgirio“ gerbėjus griebtis už galvų (66:54). Kauno ekipa ginklų nesudėjo ir laimėjo atkarpą 6:0 (60:66), o žaisti buvo likusios beveik 5-ios minutės.

Likus 2 min. po B. Dixono dvitaškio komandas skyrė 8-i taškai (71:63), „Žalgirio“ šansus likus 45 sek. gaivino B. Davieso dvitaškis su pražanga (71:66).

Tačiau „Žalgiris“ per paskutinę minutę stebuklo nesukūrė ir 67:76 nusileido tituluotiems varžovams.

„Fenerbahče“: Bobby Dixonas 19 (5/5 dvit., 3/6 trit.), Luigi Datome 16, Kostas Sloukas 14, Bradas Wanamakeris 9, Janas Vesely 8, Ahmetas Duverioglu ir Nicolo Melli po 4, Nikola Kaliničius 2 taškai.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 16 (4/6 dvit., 1/2 trit., 5/8 baudų met.), Brandonas Daviesas 12, Aaronas White'as 10, Edgaras Ulanovas 7, Axelis Toupane'as 6, Vasilje Micičius ir Antanas Kavaliauskas po 5, Paulius Jankūnas 4, Beno Udrihas 2 taškai, Artūras Milaknis (per 19 min.) taškų nepelnė, Paulius Valinskas ir Martynas Sajus nerungtyniavo.

Komandų statistika: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“

Dvitaškiai: 21/40 (53 proc.) – 24/42 (57 proc.)

Tritaškiai: 2/10 (20 proc.) – 7/18 (38,9 proc.)

Baudų metimai: 19/27 (70,4 proc.) – 7/11 (63,6 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 34 – 19

Rezultatyvūs perdavimai: 13 – 16

Perimti kamuoliai: 5 – 13

Klaidos: 20 – 10

Blokai: 2 – 3

***

Kelios valandos prieš rungtynes Kauno „Žalgirio“ sirgaliai surengė griausmingą eiseną centrinėmis Belgrado gatvėmis: aidėjo skanduotės ir pergalės dainos. Tiesa, ši eisena nebuvo suderinta su miesto policijos vadovybe, „Žalgirio“ klubas rekomendavo sirgaliams nuo jos susilaikyti.

Tačiau aistringiausi „Žalgirio“ fanai nepaisė klubo rekomendacijų ir triukšmingai priminė apie save ir komandos ambicijas Finalo ketverto turnyre.

Šiam mačui vadovavo ispanas Danielis Hierrezuelo, kroatas Sretenas Radovičius ir latvis Olegas Latiševas. Net du iš šių arbitrų dirbo ir per pergalingai pasibaigusią „Žalgirio“ ketvirtfinalio seriją su Pirėjo „Olympiakos“ klubu: D. Hierrezuelo teisėjavo paskutiniai dvikovai Kaune (101:91), o O. Latiševas – per antrą akistatą Pirėjuje (68:79).

Reguliariajame sezone abi ekipos tarpusavio kovose pasidalino po pergale: Stambule 90:89 laimėjo „Žalgiris“, Kaune 85:78 nugalėjo svečiai iš Turkijos.

Po reguliariojo sezono „Fenerbahče“ užėmė 2 vietą (21 pergalė, 9 nesėkmės), „Žalgiris“ – 6-tą (18/12).

Ketvirtfinalyje „Fenerbahče“ serijoje iki trijų pergalių 3-1 pranoko Vitorijos „Baskonia“, o „Žalgiris“ tokiu pačiu rezultatu – Pirėjo „Olympiakos“.

Antrasis Eurolygos pusfinalis prasidės 22 val., jame susitiks Maskvos CSKA ir Madrido „Real“.

Sekmadienį paaiškės Eurolygos čempionas, finalas startuos 21 val., kova dėl 3-ios vietos prasidės 18 val.

Šių metų Eurolygos čempionams atiteks 1 milijonas eurų, finalininkams – 500 tūkst., trečiai vietai – 300 tūkst., o ketvirtai – 200 tūkst. eurų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1503)