Nors prieš finalo ketvertą trenerė I. Rimšienė teigė, kad geriau svarbiausias kovas žaisti išvykoje, tačiau papildomas spaudimas nesutrukdė panevėžietėms pasirodyti itin sėkmingai. Lemiamose finalo rungtynėse Panevėžio KKSC 86:66 įveikė Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ II komandą.

Panevėžio KKSC komanda geriau pradėjo rungtynes ir po pirmų 10 minučių nutolo 7 taškais. Tačiau antrame ketvirtyje, kai komandos turėjo pakeisti visas aikštėje buvusias žaidėjas, „Aistės“ perėmė iniciatyvą ir panaikino varžovių pranašumą.

Trečiame kėlinyje rungtynės vėl „prasidėjo nuo nulio“. Finalo ketverto šeimininkės suaktyvino gynybą, kelis sykius iš eilės sėkmingai sužaidė puolime ir pabėgo į priekį 8 taškų skirtumu. Tiesa, jau netrukus dar vieną nesėkmingą atkarpą sužaidė panevėžietės, skirtumas tapo dviženklis ir mačo eigą į savo rankas visiškai perėmė panevėžietės. Skirtumas tik augo ir mačo pabaigoje pasiekė 20 taškų.

Panevėžio KKSC užtikrintai laimėjo kovą po krepšiais – 82/55.

Nugalėtojų gretose puikiai žaidė Austėja Rauckytė, kuri pelnė 50 taškų (20/35 dvitaškiai, 10/13 baudos), atkovojo 21 ir perėmė 8 kamuolius bei surinko 58 naudingumo balus. Urtė Buliauskaitė pelnė 7 taškus, o Urtė Šiaučiūnaitė, Greta Rubštavičiūtė ir Vaiva Vačeliūnaitė po 6.

Kauno KM „Aisčiai“ komandoje Meida Nausėdaitė pelnė 16 taškų, Akvilė Babraitytė – 14, o Viltė Kačerauskaitė – 13.

Trečiąją vietą ir bronzos apdovanojimus iškovojo Biržų sporto centro komanda. Monikos Kregždytės auklėtinės 72:61 įveikė Plungės sporto ir rekreacijos centro ekipą.

Tris kėliniui komandos kovėsi lygiai ir po 30 minučių kovos švieslentėje degė tik 4 taškų skirtumas, tačiau per paskutines 10 minučių daugiau jėgų išsaugojusios biržietės pasiekė dviženklį pranašumą ir iškovojo pergalę.

Plungės SRC komandai koją labiausiai kišo tolimi metimai. Editos Lapienės auklėtinės iš 10 mestų tritaškių nepataikė nei vieno. Įdomu, kad net 9 tolimus metimus paleido viena žaidėja – Danielė Paunksnytė. Plungiškės taip pat suklydo 28 kartus, į ką Biržų SC atsakė 21 pelnytu tašku.

Nugalėtojų gretose Sintija Aukštikalnytė pelnė 50 taškų (17/42 dvitaškiai, 3/11 tritaškiai, 7/10 baudos), atkovojo 11 ir perėmė 5 kamuolius bei blokavo 4 varžovių metimus. Toma Šniokaitė įmetė 11 taškų, o Marija Marčiukaitė – 5.

Plungės SRC ekipoje Gabija Tilvikaitė surinko 28 taškus (11/22 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 6/10 baudos), atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius. Danielė Paunksnytė įmetė 13, o Gabija Burneikaitė pelnė 7 taškus, tačiau sugriebė 12 kamuolių.

Priminsime, kad pusfinalyje „Aistės“ rezultatu 88:79 nugalėjo Biržų SC ekipą, o Panevėžio KKSC krepšininkės rezultatu 88:74 palaužė viešnias iš Plungės SRC.

„LIDL-MKL“ U12 vaikinų čempionato „Pirmasis iššūkis“ finalo ketverto turnyre triumfavo šeimininkai – Panevėžio KKSC krepšininkai, pusfinalyje palaužę svečius iš Vilniaus, finale susitvarkė ir su Kauno ekipa bei iškovojo aukso medalius.

Finalinėse rungtynėse finalo ketverto šeimininkai Panevėžio KKSC sportininkai 80:65 įveikė Kauno KM „Aisčiai I“ ekipą.

Nors pradžioje ekipoms buvo sunku ryškiau atitrūkti, antrajame kėlinyje Aukštaitijos sostinės komanda susikūrė dviženklę persvarą. Ir nors po pertraukos kauniečiai dar bandė grįžti į rungtynes, panevėžiečiai atidžiai sužaidė likusią akistatos dalį bei savo žiūrovams padovanojo pergalę bei pirmos vietos medalius.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Egitas Latanauskas su 23 taškais, Rokas Jurčiukonis pridėjo 16 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Kauno ekipą į priekį bandė traukti Mantas Juzėnas, pelnęs net 30 taškų ir 13 kartų atkovojęs kamuolių, tačiau jam rimčiau talkino tik Nojus Kiselevičius, kurio sąskaitoje – 11 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai.

„Nuo pat pradžios išėjome susikoncentravę, vykdėme žaidimo planą, pataikėme savo metimus, tad pavyko susikurti persvarą“ – pradėjo panevėžiečių treneris Aurimas Puodžiūnas. – „Vis dėlto, vakar mačiau, kaip Kauno komanda pusfinalyje panaikino didelį skirtumą ir iškovojo pergalę, tad šiandien trečiajame kėlinyje priėmėme atitinkamus sprendimus – galbūt tarpais kiek aukojome savo puolimą, tačiau leidome žaidėjus, kurie galėtų patikimai apsiginti, kas ir pavyko“.

Prieš tai vykusiose rungtynėse dėl trečios vietos susitiko dvi Vilniaus komandos – Sostinės KM II ekipa palaužė pirmąją Sostinės KM komandą 87:81 bei užsikabino bronzos medalius.

Antroji KM ekipa gana greitai į priekį pabėgo dviženkliu skirtumu ir jau po dviejų kėlinių turėjo 15 taškų persvarą – 47:32. Vis dėlto, KM I po pertraukos į aikštę žengė su daug didesne energija, užsivedimu ir sužaidusį monstrišką kėlinį po trijų ketvirčių jau pirmavo 67:65. Galų gale antroje kėlinio pusėje KM II vėl susigrąžino iniciatyvą, išsiveržė į priekį, šį kartą pranašumo nebeiššvaistė ir šventė kovingą pergalę bei iškovojo trečios vietos apdovanojimus.

Laimėtojų komandoje 24 taškus pelnė Lukas Buinevičius, po 14 pridėjo Aurimas Bosakas bei Augustinas Buivydas, 12 – Dovydas Buika.

KM I gretose ryškiausiai išsiskyrė Kasparas Jakučionis su 27 taškais ir 11 atkovotų kamuolių, Gantas Križanauskas pelnė 14, Airidas Petraitis – 13 taškų.

„Reikia pasakyti, jog iš tiesų esame šiek tiek nusivylę, nes prieš turnyrą tikslai buvo aukštesni“ – sakė Sostinės KM II treneris Tomas Purlys. – „ Vakar pusfinalyje dar trečiame kėlinyje pirmavome 18 taškų, tačiau prasidėjo kiek kietesnė gynyba ir gavome skaudžią pamoką. Galbūt pritrūko tokios įtemptų rungtynių patirties.

Šiandien irgi pradėjome gerai, didelį indėlį įnešė mūsų pagrindiniai žaidėjai, bet po pertraukos varžovai vėl pradėjo kiečiau gintis ir tai kiek išmušė mus iš vėžių. Tačiau reikiamu metu vėl „patraukė“ mūsų lyderiai ir tai padėjo iškovoti mums pergalę“.