Klaipėdiečiai pirmoje rungtynių pusėje laikėsi priekyje2-3 taškų skirtumu, bet iki didžiosios pertraukos VDU persvėrė rezultatą – 35:34.

Trečio kėlinio viduryje po kelių sėkmingų atakų ir Marijaus Užupio tolimo dvitaškio kauniečiai atitrūko 7 taškais – 48:41. Negana to, dar po kelių akimirkų dvitaškį pridėjo Regimantas Miniotas, tritaškį smeigė Dominykas Domarkas ir VDU ekipos pranašumas išaugo iki 14 taškų – 57:43.

Klaipėdiečiams ketvirtajame kėlinyje dar buvo pavykę priartėti iki 9 taškų – 48:57, tačiau pakreipti įvykių savo naudai jau nebepavyko.

VDU komandos garbę šiose rungtynėse gynė keturi Kauno „Žalgirio“ sistemos atstovai – Martynas Sajus, Paulius Valinskas, Gytis Masiulis ir Laurynas Birutis. Ant atsarginių žaidėjų suolelio sėdėjo ir savo universiteto komandos draugus morališkai palaikė bei patarimus žėrė Edgaras Ulanovas. Jis šįkart nebuvo apsivilkęs VDU ekipos marškinėlių, tačiau ir be jo VDU ekipa sugebėjo laimėti dviženkliu skirtumu.

VDU gretose rezultatyviausiai rungtyniavo ir naudingiausiojo finalo žaidėjo (MVP) prizą gavo Gytis Masiulis. Jis pelnė 20 taškų ir surinko 22 naudingumo balus (7/12 dvit., 1/2 trit., 3/5 trit. 8 atk. kam., 2 rez. perd.). Paulius Valinskas surinko 15 taškų (6/11 dvit., 1/3 trit.), Dominykas Domarkas ir Donatas Sabeckis – po 12, Regimantas Miniotas – 8 tšk.

Klaipėdos ekipos gretose išsiskyrė po 16 taškų surinkę Matas Jucikas (7 atk. kam.) ir Arūnas Mikalauskas (7 rez. perd.), Aidas Einikis – 13 (3/6 trit.), Evaldas Šaulys – 10 (8 rez. perd.).

„Visada smagu čempionatą baigti pergale. Pirmus du kėlinius turėjome vargo, kadangi klaipėdiečiai išnaudojo savo greitį, mes nesugebėjome pasinaudoti savo privalumais – ūgiu ir jėga. Vėliau klaipėdiečiai pavargo, viskas susidėliojo į savo vietas. Per 20 sezonų su dviem VDU komandomis esu iškovojęs 21 medalį. Tai nuostabu. Neslėpsiu, pirmus dešimt metų džiaugsmas buvo didesnis, tačiau pergalė yra pergalė, reikia iš naujo mokytis tuo džiaugtis“, – šypsodamasis po finalinio varžybų švilpuko kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

LSKL bronzos medalius iškovojo Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkai, kurie mažajame LSKL vaikinų grupės finale rezultatu 94:66 (22:14, 19:15, 27:21, 26:16) nukovė pirmą kartą lygos istorijoje į finalo ketvertą prasibrovusius Kauno kolegijos (KK) studentus.

LSU komanda savo varžovus užbombordavo taikliais tolimais metimais. E. Nickaus auklėtiniai pataikė net 16 (iš 31) tritaškių (52 proc. taiklumas). KK atstovai pataikė tik 7 tolimus metimus iš 28 bandymų (25 proc.).

Be to, LSU dvitaškius metė 65 proc. taiklumu (20/31), kai KK taiklumas – 39 proc. (20/51).

LSU komandą į pergalę vedė Mindaugas Motuzas, surinkęs 24 taškus (6/9 dvit., 4/7 trit., 5 atk. kam., 2 rez. perd., 26 naud. balai), Šarūnas Beniušis pridėjo 21 tašką (7/9 dvit., 1/1 trit., 4/7 baudos, 11 atk. kam., 28 naud. balai), Kristupas Žemaitis – 16 (2/2 dvit., 4/5 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 32 naud. balai), Justas Vazalis – 15 (5/8 trit.).

KK komandą gelbėti bandė Giedrius Stankevičius, pelnęs 21 tašką (3/9 dvit., 4/10 trit., 3/4 baudos, 8 atk. kam., 2 rez. perd., 28 naud. balai), Martynas Valters (6 rez. perd.) surinko 15 taškų, Antanas Bertašius – 14, Justas Janulis – 6 tšk.

„Egzaminą išlaikėme. Esu patenkintais vaikinais. Rezultatas parodo, kad mes šiandien kontroliavome žaidimą ir didesnės įtampos nepajutome. Pergalę lėmė gera gynyba ir koncentracija. Vaikinams, ypač mūsų pirmakursiams Lietuvos studentų krepšinio lyga – geriausia krepšinio mokykla. Džiugu, kad vaikinų lygis ir meistriškumas auga ir tikiu, kad kitąmet jie dar labiau atsiskleis“, – iškart po varžybų kalbėjo LSU treneris Edas Nickus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)