Pirmus du kėlinius vyko apylygė kova, LSU net buvo susikrovusi 8 taškų pranašumą – 39:31, tačiau prieš pat didžiąją iš LSU persvaros liko tik 2 taškai – 41:39.

Trečiajame kėlinyje VU merginos, į priekį vedamos Ievos Savickaitės ir Lauros Juškaitės, pademonstravo charakterį – persvėrė rezultatą – 57:48 ir jau kontroliavo situaciją.

VU ekipa atsirevanšavo LSU krepšininkėms už praėjusių metų finalą, kai Kaune buvo nusileista rezultatu 75:88.

„Saldi pergalė. Jaučiamės puikiai. Mūsų pergalę lėmė gera gynyba ir susikaupimas. Apsigynėme nuo varžovių tritaškių. Tai istorinis, jau dvidešimtasis, LSKL čempionatas ir iškovoti aukso medaliai. Išties malonu. Aš VU universitete trenere dirbu 15 metų ir niekada neteko stovėti ant pirmojo prizininkų pakylos laiptelio. Pagaliau tai pavyko. Tai įsimintina diena“, – iškart po finalo varžybų gerų emocijų neslėpė VU komandos trenerė Loreta Berūkštienė.

Naudingiausia finalo rungtynių žaidėja pripažinta VU krepšininkė Ieva Savickaitė. Ji į LSU ekipos krepšį įmetė 27 taškus (10/18 dvit., 7/10 baudos, 19 atk. kam., 31 naud. balas). Įspūdingai rungtyniavo ir Laura Juškaitė, prie pergalės pridėjusi 25 taškus (4/8 dvit., 4/10 trit., 5/6 baudos metimai, 10 atk. kam., 5 rez. perd., 27 naud. balai), Agnė Bobinaitė surinko 17 taškų, Aurelija Putramentaitė – 10 (9 atk. kam.), Urtė Slavickaitė – 7, Ieva Marija Černiauskaitė – 5 tšk.

LSU gretose Dovilė Saurazaitė pelnė 20 taškų, Greta Tamašauskaitė – 17, Greta Tamašauskaitė – 11, Deimantė Žukaitė – 7 tšk.

Vilnietės akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 62:27.

20-ojo sezono uždarymo šventė prasidėjo neįtikėtino grožio merginų varžybomis. LSKL merginų čempionato mažajame finale Kauno technologijos universiteto (KTU) merginos sugebėjo panaikinti 18 taškų skirtumą, tačiau dvikovos pabaigoje išplėšti bronzos medalių iš Klaipėdos universiteto (KU) merginų rankų jau nebepavyko. Vos septynios į Kauną atvykusios klaipėdietės šventė pergalę rezultatu 82:66 (24:10, 26:25, 13:26, 19:5).

KU LSKL bronzinėmis prizininkėmis tapo jau penktą iš eilės sezoną.

Rungtynių pradžia daugkartinėms LSKL prizininkėms KU merginoms nieko blogo nežadėjo – Dariaus Joskaudo auklėtinės gretai trūktelėjo į priekį – 11:2, o pirmąjį kėlinį baigė 14 taškų skirtumu – 24:10. Negana to, antrajame kėlinyje pajūrio atstovių pranašumas išaugo iki 18 taškų – 46:28.

Po dviejų kėlinių komandas skyrė 15 taškų – 50:35.

Trečiasis kėlinys klaipėdietėms buvo lyg užkeiktas – antrąją nesportinę pražangą užsidirbo ir aikštę palikti buvo priversta svarbi žaidėja – Brigita Gudelionytė. Be to, dar pirmoje rungtynių pusėje čiurnos traumą patyrė Klaipėdos komandos kapitonė Agnė Černeckytė. Ji kovėsi iš skausmo sukandusi dantis.

Pajūrio atstovės ėmė strigti kauniečių gynybos gniaužtuose, o KTU ekipa kantriai mažino atsilikimą ir galiausiai trečiojo kėlinio pabaigoje rezultatas jau buvo lygus – 59:59.

Visgi, ketvirtąjį kėlinį klaipėdietės susiėmė, vėl trūktelėjo į priekį – 80:66 ir jau ramiai baigė rungtynes.

KU komandą į pergalę vedė Erika Kregždytė, pelniusi 19 taškų (2/2 dvit., 5/7 tri., 5 rez. perd., 28 naud. balai), Justina Matuzonytė (19 atk. kam., 9 rez. perd.) ir Agnė Černeckytė – po 18 tšk., Roberta Mizgerytė – 14 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), Roberta Daraškevičiūtė – 8, Brigita Gudelionytė – 5 tšk.

Kauno komandos gretose išsiskyrė Karolina Kazočiūnaitė, surinkusi 16 taškų, Karolina Ambotaitė pridėjo 12 (9 atk. kam.), Justina Razukevičiūtė – 11 (8 atk. kam.), Goda Ziutelytė – 8 tšk.

„Klaipėdos universiteto merginos – tikros kovotojos. Malonu dirbti su tokiu kolektyvu. Dėl traumų ir ligų mūsų kolektyvas nubyrėjo. Patys matėte, kad turėjome verstis vos šešiomis žaidėjomis ir sugebėjome atsilaikyti. Didžiuojuosi merginomis. Tiek joms, tiek Klaipėdos universiteto sporto klubo pirmininkei Genovaitei Avižonienei noriu ištarti nuoširdų ačiū. Džiugu sezoną pabaigti pergale“, – sakė KU komandos treneris Darius Joskaudas.

Pasak KTU trenerio Jono Kurševičiaus, KTU merginos kovėsi iki galo ir buvo vertos pergalės, tačiau dvikovos pabaigoje neįkrito keli metimai bei sėkmė atsigręžė į klaipėdiečių pusę.

„Komanda buvo kaip kumštis, sugebėjome panaikinti didžiulį skirtumą, tačiau rungtynių pabaigoje pritrūko šiek tiek jėgų ir sėkmės“, – kalbėjo KTU treneris.