„Neptūnas“ pergalę iš Prienų išsivežė paskutiniosiomis rungtynių minutėmis. Ketvirtojo kėlinio viduryje rezultatas dar buvo lygus (66:66), tačiau svečiai spurtavo 11:0 ir pabėgo į priekį 77:66. Per likusias dvi minutes „Vytautui“ išsikapstyti jau nebepavyko.

Klaipėdos ekipą į priekį sūnaus gimimo proga vedė geriausias sezono rungtynes sužaidęs Vytautas Šulskis, kuris pelnė 19 taškų. 15 taškų prie pergalės pridėjo Simas Galdikas. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė 17 taškų įmetęs Eigirdas Žukauskas.

Šeimininkai tris kėlinius su puse atkakliai kabinosi varžovams į atlapus, tačiau jie nebuvo pajėgus prilygti klaipėdiečiams po krepšiais. „Neptūnas“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 45:32, o pagal baudos aikštelėje surinktus taškus pranoko varžovus net 50:30.

Pastaruoju metu buksavusi uostamiesčio komanda laimėjo tik antrą kartą per pastaruosius šešis susitikimus.

Dėl trečiosios vietos reguliariajame sezone ramus Kazys Maksvytis vėl leido pasireikšti jauniesiems žaidėjams, tačiau šįkart suspindėti jiems nepavyko: Arūnas Mikalauskas įmetė 4, o Laurynas Beliauskas ir Džiugas Slavinskas – po 2 taškus.

„Vytautas“: E. Žukauskas 17, M. Linkevičius 15, J. Sinica 13, E. Šeškus 12 taškų.

„Neptūnas“: V. Šulskis 19, S. Galdikas 15, T. Delininkaitis 13 taškų.

Šią savaitę Prienus aplankė vyriausiasis Ballų sūnus, Los Andželo „Lakers“ atstovaujantis Lonzo Ballas. Kartu su juo klubą pasiekė ir kita naujiena – jau kitą savaitę komandą paliks abu ekipai nuo sausio pradžios atstovavę LiAngelo ir LaMelo Ballai: visa šeima grįžta namo į Jungtines Amerikos valstijas.

Brolių Ballų ant parketo neišvydome ir šiose rungtynėse. Tačiau jie arenoje sėdėjo netoli atsarginių suolelio, stebėjo buvusios komandos rungtynes. Tiesa, mačo pabaigos jie vėl neišlaukė ir areną paliko anksčiau laiko.

Visos šio sezono akistatos tarp „Neptūno“ ir „Vytauto“ baigėsi uostamiesčio ekipos pergalėmis (73:65, 104:83, 94:78).

Turnyro lentelės dugne esančiam „Vytautui“ beliko tik teorinės viltys pakilti aukščiau. Juos nuo Alytaus „Dzūkijos“ ekipos skiria 2 pergalės. Tad „Vytautą“ išgelbėtų dvi pergalės per likusias dvejas rungtynes, įskaitant ir prieš Kauno „Žalgirį“ svečiuose. Be to, reiktų tikėtis, kad likusius savo mačus pralaimės ir „Dzūkija“.

„Neptūnas“ kur kas anksčiau užsitikrino 3-ią vietą ir laukia, kada paaiškės varžovas atkrintamosiose. Šiuo metu 6-ą vietą užima Pasvalio „Pieno žvaigždės“.