Graikijos grandus pranokusios komandos laukia Eurolygos finalo ketvertas Belgrade (Serbija), tad taškai dar nesudėlioti.

Bet jie tikrai gali palaukti bent naktį.

„Stengsimės iš visų jėgų, kovosime, darysime viską, ką galime“, – žurnalistų paklaustas apie „Žalgirio“ laukiantį sugrįžimą į miestą, kuriame prieš 20 metų buvo iškovota Europos taurė, sakė Antanas Kavaliauskas.

Greta sėdėjęs Paulius Jankūnas nugirdo komandos draugo žodžius ir nusprendė „nuleisti garą“.

„Dabar galvojame, kaip švęsime, o ne kaip kovosime Belgrade“, – įsiterpė komandos kapitonas.

„Jokio šventimo nebus, o sportinis režimas?“ – merkdamas akį dar bandė ginčytis A. Kavaliauskas.

„Pasikalbėkite su treneriu apie mūsų šiandienos sportinį režimą, – nenusileido P. Jankūnas. – Kas pirmas išeis namo, tam iš ryto – treniruotė.“

Tad A. Kavaliauskui teko sutikti. Vidurio puolėjas pripažino, kad bent jau kapitonas tikrai turi teisę atsipalaiduoti, kadangi jam ši pergalė – svarbesnė nei kam nors kitam.

„Jis – vienas iš tų, kurie labiausiai norėjo į finalo ketvertą, gal net labiau nei visi kiti. Kažkada Paulius turėjo šansą, bet neišėjo – pamenate tą situaciją su Tanoka Beardu ir Giedriumi Gustu. Kiek paskui laukti reikėjo... Labai dėl jo džiaugiuosi“, – šypsojosi A. Kavaliauskas.

Ketvirtadienį nugalėjęs 101:91, „Žalgiris“ Eurolygos ketvirtfinalio seriją laimėjo bendru rezultatu 3-1.

Primename, kad pirmas ketvirtfinalio rungtynes praėjusią savaitę Pirėjuje po pratęsimo laimėjo žalgiriečiai (87:78), graikai pasiekė revanšą rezultatu 79:68. Antradienį, serijai persikėlus į Kauną, „Žalgiris“ šventė pergalę 80:60.

Reguliariajame Eurolygos sezone „Olympiakos“ užėmė trečią vietą (19 pergalių/11 pralaimėjimų), „Žalgiris“ finišavo šeštas (18/12). Kauniečiai laimėjo abejas tarpusavio rungtynes su Pirėjo krepšininkais.

Finalo ketverto turnyras Belgrade vyks gegužės 18-20 dienomis. Tarp keturių stipriausių žemyno komandų „Žalgiris“ nebuvo patekęs nuo 1999 metų, kuomet sensacingai laimėjo tuomet dar Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) organizuotą Eurolygą.