Simboliška, pirmuosius ir paskutinius taškus pelnė „Žalgirio“ lyderiu šiame mače tapęs Brandonas Daviesas. Aukštaūgis per 34 minutes pelnė 21 tašką (8/15 dvitaškiai, 5/5 baudų metimai), atkovojo 8 kamuolius bei surinko net 26 naudingumo balus.

„Žalgirio“ amerikietis problemų šeimininkams kėlė ne tik puolime, bet ir gynyboje, pasižymėjęs įspūdingais blokais.

Rungtynių pradžia žalgiriečiams nežadėjo lengvo gyvenimo Pirėjuje: pirmame kėlinyje situaciją valdė „Olympiakos“ krepšininkai, kurie besibaigiant kėliniui pirmavo net 23:8.

Tačiau „Žalgiris“ nesutriko solidžiai atsilikdamas dviženkle persvara triukšmingoje Pirėjo arenoje ir besibaigiant pirmam ketvirčiui sumažino atsilikimą – 12:23.

Atkarpą 10:2 laimėjęs „Žalgiris“ skirtumą sumažino iki 7-ių taškų – 25:18. Maža to, penkiolikos taškų deficitą panaikinę žalgiriečiai antro kėlinio pabaigoje išlygino rezultatą – 32:32.

Pirėjo arena po dviejų kėlinių skandavo Vassilio Spanoulio vardą – snaiperio du tritaškiai leido po pirmosios mačo pusės pirmauti 38:32.

Nors po pertraukos V. Spanoulis dar pridėjo vieną tritaškį, tačiau vėliau piktnaudžiauti individualiais veiksmais pradėjęs gynėjas ėmė griauti komandinį šeimininkų puolimą.

Tuo naudojosi svečiai iš Kauno, kurie po dviejų Kevino Pangoso tritaškių, Vasilje Micičiaus ir Brandono Davieso dvitaškių pirmąkart išsiveržė į priekį 46:45.

9:0 atkarpą laimėję šeimininkai atitrūko – 54:46. Tačiau ne pirmą kartą sudėtingoje situacijoje „Žalgiris“ rado sprendimus ir vėl priartėjo – 56:53.

Besibaigiant trečiam kėliniui gynyboje įspūdingai sužaidė B. Daviesas, kuris blokavo Jameso McLeano dėjimą! Po trijų kėlinių „Olympiakos“ priekyje 56:53.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui K. Pangoso ir P. Jankūno dvitaškiai leido „Žalgiriui“ pirmąkart antroje mačo pusėje išsiveržti į priekį 57:56.

Bet nesportine B. Davieso pražanga pasinaudoję šeimininkai nežymiai atitrūko 63:57.

Tačiau analogiška pražanga nubaustas J. McLeanas, ir tuo sėkmingai jau naudojosi svečiai, kurie po A. Milaknio ir V. Micičiaus baudų metimų išsiveržė 66:65.

Likus 53 sek. didžiausią „Žalgirio“ pranašumą tritaškiu sukūrė A. Milaknis! Tačiau savo atsakymą turėjo ir V. Spanoulis, kuris iš sudėtingos situacijos per B. Davieso rankas pataikė tolimą metimą ir išlygino rezultatą – 72:72.

Nei „Žalgiris“, nei „Olympiakos“ per likusį laiką taškų nepelnė ir ekipos santykius aiškinosi pratęsime.

Jo metu arčiau pergalės buvo „Žalgiris“, kuris likus 2:24 min. pirmavo 80:76. Sėkmingai apsigynus „Žalgiriui“ vėliau svečių atakos metu prieš K. Pangosą prasižengė V. Spanoulis, o žalgirietis padidino pranašumą – 82:76.

Baudos metimais atsakė ir V. Spanoulis (78:82), bet likus 57 sek. sudėtingą dvitaškį kabliu pataikė kapitonas P. Jankūnas, padidinęs žaliai baltų persvarą iki 6-ių taškų (78:84).

Desperatišką tritaškį prametė V. Spanoulis, o likus 20 sek. pergalę įtvirtino B. Davieso dvitaškis su pražanga. Puikiai pratęsimo pabaigą sužaidęs „Žalgiris“ iškovojo pergalę 87:78!

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 21, Kevinas Pangosas 20 (3/7 dvit., 3/7 trit., 5/5 baudos), Artūras Milaknis 16 (1/1 dvit., 4/10 trit., 2/2 baudos), Aaronas White'as 8, Vasillije Micičius 7, Edgaras Ulanovas 5, Paulius Jankūnas ir Beno Udrihas po 4, Antanas Kavaliauskas 2 taškai, Axelis Toupane'as taškų nepelnė, Martynas Sajus, Paulius Valinskas nežaidė.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 25 (9 rez. perd.), Georgios Printezis 12, Ioannis Papapetrou 11, Vangelis Mantzaris 9, Nikola Milutinovas 7, Jamelas McLeanas 6, Brianas Robertsas 5, Kimas Tillie 3 taškai, Hollis Thompsonas (4 min.) ir Janis Strelnieks (per 12 min.) taškų nepelnė.

Statistika

Pirėjo „Olympiakos“ – Kauno „Žalgiris“ 78:87 (23:12, 15:20, 21:18, 16:19; 6:15)

Dvitaškiai: 19/38 (50 proc.) – 19/48 (39,6 proc.)

Tritaškiai: 9/25 (36 proc.) – 10/22 (45,5 proc.)

Baudos: 13/21 (61,9 proc.) – 19/24 (79,2 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 34 – 37

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 14

Perimti kamuoliai: 4-8

Klaidos: 15 – 7

Blokai: 3 – 8

Pražangos: 25 – 21

Pirėjo „Olympiakos“ klubas pirmose Eurolygos ketvirtfinalio serijos rungtynėse su Kauno „Žalgiriu“ vertėsi be puolėjo Kosto Papanikolau. 27-erių krepšininkas toliau jaučia kelio skausmus, ar jis galės padėti graikų ekipai kituose serijos susitikimuose, lieka neaišku.