Reguliariojo sezono nugalėtoja Maskvos CSKA „Chimki“ ekipą „daužė“ visuose frontuose – įveikė po du kartus Eurolygoje ir VTB Vieningoje lygoje, tačiau tai prasidedant atkrintamųjų varžybų mūšiams liko istorija.

Rusijos krepšinio žvaigždę Aleksejų Švedą turintis „Chimki“ klubas be skrupulų kibo tituluotiems varžovams į atlapus ir įpusėjus pirmajam kėliniui netikėtai pirmavo 23:12.

Įspūdingą rezultatyvumą pademonstravę Maskvos srities ekipos krepšininkai 10 minučių atkarpą laimėjo 34:25, o prie to labiausiai prisidėjo „tamsusis arkliukas“ Jegoras Vialcevas. Šį sezoną vidutiniškai 3,2 taško renkantis puolėjas per pirmąjį ketvirtį pelnė 12 taškų.

Šalto dušo nuprausti aikštės šeimininkai ėmė tvirtinti savo gynybos bastionus ir, daugiausiai Sergio Rodriguezo pastangomis, prieš didžiąją pertrauką sugebėjo skirtumą sumažinti iki 2 taškų.

Iniciatyvos „Chimki“ neatidavė ir, prabilus A. Švedo toliašaudei artilerijai, sugebėjo išlaikyti persvarą iki trečiojo kėlinio vidurio. Tuomet Semenas Antonas tritaškiu rezultatą išlygino 64:64, o Willas Clyburnas baudos metimu pirmą kartą nuo dvikovos pradžios persvėrė rezultatą CSKA naudai.

Išsikvėpę svečiai paskutinį ketvirtį ėmė strigti, o savo taškų kraitį nuolat didinantys CSKA krepšininkai likus žaisti 5 minutes iki mačo pabaigos jau pirmavo 88:80.

Tiesa, likus žaisti 12 sek. komandas skyrė tik 3 taškai (95:92), bet „Chimki“ neapdairiai vėlavo prasižengti, galiausiai tai padarė A. Švedas, gavęs penktą asmeninę pražangą. Leo Westermannas pataikė abu baudos metimus ir CSKA pirmavo 97:92, tačiau taiklų tritaškį smeigė Anthony Gillas ir sugrąžino intrigą – 97:95.

Likus žaisti sekundę dar vieną taiklų baudos metimą pridėjo S. Rodriguezas, o tolimas Stefano Markovičiaus metimas tikslo nepasiekė. Sunkiai įsivažiavęs Maskvos CSKA triumfavo 98:95.

Prastesnį dvitaškių pataikymą Maskvos CSKA kompensavo galingai žaisdama po krepšiu - kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 40:25.

Antrąsias ketvirtfinalio rungtynes komandos žais ketvirtadienį. Tiesa, neaišku, ar CSKA padėti galės Nando de Colo – prancūzas antrame kėlinyje gavo traumą ir aikštėje daugiau nepasirodė. Rusijos čempionai pirmame ketvirtfinalio mače vertėsi ir be susižeidusio Kyle'o Hineso.

Maskvos CSKA: Sergio Rodriguezas 22 (3/5 dvitaškiai, 5/8 tritaškiai, 1/2 baudos), Othelo Hunteris 18 (8 atk.k.), Willas Clyburnas 14 (9 atk.k.), Nano de Colo, Semenas Antonovas ir Cory Higginsas po 10.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 22 (4/8 dvitaškiai, 4/12 tritaškiai, 2/2 baudos), Jegoras Vialcevas 21 (5/9 tritaškiai), Anthony Gillas 14, Jamesas Andersonas 13, Thomas Robinsonas 12.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)