Ši pergalė leido Kauno klubui turnyro lentelėje atitrūkti nuo vilniečių dviem taškais. Iki reguliaraus sezono pabaigos abi ekipos dar sužais penkerias rungtynes.

Žalgiriečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 36-27, bet šiek tiek dažniau klydo (19 ir 14 klaidų). Pamatus pergalei šeimininkai klojo ypač gera gynyba pirmoje mačo pusėje.

Šarūnas Jasikevičius mūšiui su svečiais iš sostinės į aikštę metė tokį startinį penketą: Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas, Kevinas Pangosas, Brandonas Daviesas ir Vasilje Micičius.

Rimas Kurtinaitis į aikštę išleido Mindaugą Girdžiūną, Arną Butkevičių, Martyną Echodą, Travisą Petersoną ir Chrisą Kramerį.

Prabėgus 2 min. 6:2 pirmavo šeimininkai, kurių gretose visus taškus pelnė B. Daviesas. R. Kurtinaitis buvo priverstas gana anksti prašyti minutės pertraukėlės: reikėjo sustyguoti kiek neužtikrintai mačą pradėjusią ekipą. Jos gretose pirmuosius taškus pelnė M. Echodas.

„Žalgiris“ puikia gynyba kaustė svečių atakas, po pirmo kėlinio šeimininkai pirmavo 18:9.

Antrame kėlinyje „Lietuvos rytas“ stabilizavo situaciją, po greitos atakos ir Arno Butkevičiaus dvitaškio skirtumas sumažėjo iki 6-ių taškų (20:14).

Tačiau tai tebuvo reta išimtis, kai svečiams pavyko taškus pelnyti greito išpuolio metu. „Žalgirio“ gynyba ir toliau varžė vilniečių ekipos veiksmus puolime.

Per du kėlinius „Lietuvos rytas“ sukrapštė vos 23 taškus, „Žalgiris“ savo sąskaitoje turėjo 10-čia daugiau (33:23).

Po pertraukos „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 8:0 ir atitrūko 41:23. Svečių puolimą gaivino Jimmy Barono dvitaškis ir dukart „Žalgirį“ baudęs Loukas Mavrokefalidis – 41:29.

Sėkminga atkarpa atsakė ir šeimininkai, o pirmą „Žalgirio“ tritaškį pataikęs E. Ulanovas padidino žalgiriečių persvarą iki 19-os taškų (50:31).

Tvirtą stuburą pademonstravę vilniečiai trečio kėlinio pabaigoje atkūrė intrigą: sėkmingą atkarpą (15:4) užbaigė Mindaugo Girdžiūno baudos metimas, po kurio „Žalgirio“ persvara iš 19-os virto 9-iais taškais.

Teisėjai Šarūnui Jasikevičiui skyrė techninę pražangą, o M. Girdžiūno baudos metimas skirtumą sumažino iki 8-ių (54:46). „Lietuvos rytas“ trečią ketvirtį laimėjo 23:21.

Įpusėjus lemiamam kėliniui „Žalgiris“ jautėsi tvirtai – 65:51. Likus kiek mažiau nei 2 min. iki ketvirto ketvirčio pabaigos sostinės ekipai po A. Butkevičiaus tritaškio pavyko skirtumą sumažinti iki 11 taškų (70:59).

Traviso Petersono baudos metimai žalgiriečių persvarą apkarpė iki vienženklio – 70:61. Aarono White'o taškai grąžino šeimininkams dviženklę persvarą (74:64). T. Petersono dvitaškis dar išlaikė nedidelę intrigą, bet prarastas kamuolys ir A. White'o dėjimas įtvirtino „Žalgirio“ pergalę – 77:66.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 14, Edgaras Ulanovas 13, Paulius Jankūnas ir Aaronas White'as po 12, Vasilje Micičius 9, Beno Udrihas ir Antanas Kavaliauskas po 6, Artūras Milaknis 3, Kevinas Pangosas 2, Axelis Toupane'as (per 9 min.) 0, Paulius Valinskas nežaidė.

„Lietuvos rytas“: Rokas Giedraitis ir Mindaugas Girdžiūnas po 11, Arnas Butkevičius 8, Martynas Echodas ir Travisas Petersonas po 7, Chrisas Krameris ir Loukas Mavrokefalidis po 6, Jimmy Baronas 5, Benas Magdenas 3, Egidijus Mockevičius 2, Artūras Jomantas (per 2 min.) taškų nepelnė, Mindaugas Lukauskis nežaidė.

Statistika („Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“)

Dvitaškiai: 23/36 (63 proc.) – 18/45 (40 proc.)

Tritaškiai: 2/10 (20 proc.) – 5/17 (29 proc.)

Baudų metimai: 25/29 (86 proc.) – 15/19 (78 proc.)

***

LKL čempionato pradžioje praėjusių metų spalį Vilniuje pergalę pasiekė „Žalgiris“ – 70:67.

Gruodžio pradžioje Kaune 65:63 nugalėjo „Lietuvos rytas“ ir tą pakartojo vasario 11 d. Vilniuje: šeimininkai svečius iš Kauno palaužė 75:68.

Abiems klubams šią savaitę skirtingai klostėsi LKL kovos. Vilniaus „Lietuvos rytas“ turėjo vargo su Utenos „Juventus“ ekipa, kurią palaužė 78:75.

Sėkmingai užbaigęs Eurolygos reguliarųjį sezoną Kauno „Žalgiris“ antradienį namuose nepaliko jokių vilčių Klaipėdos „Neptūnui“, kurį sutriuškino net 94:47.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (384)