Tie patys graikai bus ir žalgiriečių varžovai ketvirtfinalyje.

Vėliau prasidėjusiose rungtynėse Madrido „Real“ pergalė prieš Bambergo „Brose“ (106:86) lėmė, kad „Olympiakos“ užėmė trečią, Atėnų „Panathinaikos“ – ketvirtą, o „Real“ – penktą vietas.

Jau po ketvirtadienio Eurolygos 30 turo rungtynių buvo aišku, kad žalgiriečiai reguliarųjį sezoną užbaigs 6-oje pozicijoje.

16.Anadolu Efes723

Mačo pradžia Pirėjuje nieko gero svečiams nežadėjo.

Vangokai rungtynes pradėjęs „Žalgiris“ pirmomis minutėmis atsiliko 2:8. Pirmą kėlinį dominavęs „Olympiakos“ po pirmo ketvirčio susikrovė 15 taškų pranašumą – 25:10.

Antrame ketvirtyje po Edgaro Ulanovo dėjimo skirtumas sumažėjo iki 7-ių taškų. Bet Ioannio Papapetrou ir Janio Strelnieko tritaškiai vėl leido atitrūkti šeimininkams – 40:27.

Po dviejų kėlinių švieslentė fiksavo 12-os taškų „Olympiakos“ pranašumą.

Trečio kėlinio antroje pusėje, daugiausia – Beno Udriho iniciatyvos dėka, „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 13:0 ir pavijo varžovus (59:56).

Lemiamame ketvirtyje svečiai lipo graikams ant kulnų (65:64, 69:68), o likus 4:30 min. Brandono Davieso baudos metimas išlygino rezultatą – 69:69.

Likus minutei po Artūro Milaknio tritaškio ekipas skyrė 4 taškai (76:80). Tačiau dvi tikslios šeimininkų atakos leido išlyginti rezultatą, o likus sekundei paskutinis Pauliaus Jankūno metimas tikslo nepasiekė (80:80). Komandoms teko žaisti pratęsimą.

Nerezultatyviame pratęsime „Žalgiris“ pirmavo 84:80.

Nikola Milutinovas pataikė baudų metimus, o likus 8 sek. kauniečiai neatsikovojo kamuolio po netaiklaus antrojo Bobby Browno metimo ir Kyle Wiltjero dvitaškis leido „Olympiacos“ išsiveržti į priekį 85:84.

Po Šarūno Jasikevičiaus paprašytos minutės pertraukėlės E. Ulanovas ėmėsi iniciatyvos lemiamos atakos metu ir, nors jo metimas skriejo pro šalį, „Žalgirio“ kapitonas P. Jankūnas atkovojo kamuolį ir pataikė pergalingą dvitaškį.

Paskutinis Vassilio Spanoulio tolimas metimas tikslo nepasiekė ir į viršų pergalingai rankas kėlė žalgiriečiai – 86:85!

„Žalgirio“ sąskaitoje – 18-oji pergalė Eurolygoje.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 16, Nikola Milutinovas 15, Brianas Robertsas 12 taškų.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 18, Paulius Jankūnas 15, Edgaras Ulanovas 11, Artūras Milaknis 8, Aaronas White'as 7, Kevinas Pangosas, Axelis Toupane'as ir Beno Udrihas (8 rez. perd.) po 6, Vasilije Micičius 5, Antanas Kavaliauskas 4 taškai.

Statistika („Olympiakos“ — „Žalgiris“)

Dvitaškiai: 22/33 (66,7 proc.) – 29/57 (50,9 proc.)

Tritaškiai: 7/27 (25,9 proc.) – 4/8 (50 proc.)

Baudų metimai: 20/26 (76,9 proc.) – 16/22 (72,7 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 28 – 29

Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 20

Perimti kamuoliai: 7 – 13

Klaidos: 18 - 15

Blokai: 4 – 3

Primename, kad pirmame rate gruodžio pabaigoje „Žalgiris“ namuose laimėjo 74:68 (22:19, 14:19, 12:15, 26:15). Tame mače ekipą į priekį vedė Kevinas Pangosas ir Artūras Milaknis, kurie pelnė po 14 taškų.

Eurolygos ketvirtfinalio poros (užimta pozicija reguliariajame sezone):

Maskvos CSKA (1) – Maskvos srities „Chimki“ (8)

Stambulo „Fenerbahče“ (2) – Vitorijos „Baskonia“ (7)

Pirėjo „Olympiakos“ (3) – Kauno „Žalgiris“ (6)

Atėnų „Panathinaikos“ (4) – Madrido „Real“ (5)

Ketvirtfinalio etapas prasidės balandžio 17 dieną, komandos kovos iki 3 pergalių.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (583)