Kovo mėnesį daugiausiai naudingumo balų tarp vaikinų rinko Paulius Murauskas iš Kauno „Tornado“ krepšinio mokyklos (treneris Donatas Mikulevičius). Jis šį titulą iškovojo antrą kartą iš eilės, o sunkiai sustabdomas buvo ir vasario mėnesį. „LIDL – MKL“ ir NIKE naudingiausiu mėnesio žaidėju, sezono metu, galima tapti tik du kartus, o už sezono pasiekimus žaidėjai bus apdovanoti sezono užbaigimo šventėje.

Kovo mėnesio žaidėju tapęs P.Murauskas U14 (gim. 2004 m.) berniukų krepšinio čempionate rinko po 54,2 naudingumo balus, o metais vyresnių vaikinų, U15 čempionate, rinko po 34,3 naudingumo balus. Tai žaidėjui garantavo kovo mėnesio prizą iš NIKE.

Savo amžiaus grupės, U14 čempionate, P.Murauskas kovo mėnesį sužaidė 5 rungtynes ir vidutiniškai pelnydavo po 46 taškus, atkovodavo po 22 kamuolius ir atlikdavo po 3 rezultatyvius perdavimus.

„Kovo mėnesis, sakyčiau, buvo puikus. Tiek „Tornado“ krepšinio mokyklos komandai „Envija“, tiek pačiam P.Murauskui“, – teigė jo treneris D.Mikulevičius. – Paulius labai individualiai stiprus žaidėjas, šiuo metu esantis savo žaidimo pike. Daug duoda jo pasitikėjimas savo jėgomis. Žinoma, tai jaunas žaidėjas, o kiekvienam jaunam dirbti reikia labai ir labai daug. Tai faktas. Jis kyla į viršų mažais laiptukais, tačiau taisytinų dalykų yra visose srityse, tobulėjimui ribų nėra. Tačiau jis savo žaidimu prideda svorio visai komandai. Esu patenkintas ir Pauliaus darbo etika, nors niekada ja nesiskundžiau, tačiau šiuo metu ji dar pagerėjusi“.

Kovo mėnesio vaikinų geriausių žaidėjų penketas:

  • Paulius Murauskas – Tornado KM I – „Envija“, U14 berniukų krepšinio čempionatas (treneris Donatas Mikulevičius), 52,20 naudingumo balai.
  • Rokas Jocys – Palangos SC – „Žemaitija“, U14 berniukų krepšinio čempionatas (treneris Regimantas Juška), 49,4 naudingumo balai.
  • Rokas Bučys – Alytaus SRC, U18 vaikinų krepšinio čempionatas (treneris Sigitas Krukis), 33,00 naudingumo balai.
  • Tautvydas Baltrušaitis – Kauno KM „Perkūnas“, U15 vaikinų krepšinio čempionatas (treneris Rokas Tumpa), 32,00 naudingumo balai.
  • Nojus Petraitis – Biržų SM „Šalva“, U13 berniukų krepšinio čempionatas (treneris Žydrūnas Kačinskas), 31,20 naudingumo balai.

Tarp merginų kovo mėnesį geriausius rezultatus demonstravo ir „LIDL – MKL“ bei NIKE geriausios mėnesio žaidėjos prizą atsiima Kamilė Žukaitė, kuri atstovauja Biržų sporto centro komandai (trenerė Nijolė Kregždienė).

„Tai man labai vertingas pasiekimas, didžiuojuosi“, – sakė K.Žukaitė. – Kartu su komanda patekome iš B diviziono į A, esu labai patenkinta, nes to nesitikėjau“.

K.Žukaitė kovo mėnesį rinko po 44 naudingumo balus, o per U14 mergaičių (gim. 2004/05 m.) čempionato rungtynes rinko po 35 taškus, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 8 kamuolius.

„Man labiausiai padėjo komanda, mūsų kovingumas ir užsibrėžti tikslai“, – kalbėjo geriausia kovo mėnesio žaidėja. – Manau, kad mano stiprioji pusė yra tolimi metimai, o labiausiai norėčiau patobulinti gynybą, nes tai silpniausia vieta aikštėje. Žinoma, su komanda norime kuo daugiau pergalių“.

Kovo mėnesio merginų geriausių žaidėjų penketas:

  • Kamilė Žukaitė – Biržų SC , U14 mergaičių krepšinio čempionatas (trenerė Nijolė Kregždienė), vid. 44 naudingumo balai.
  • Rusnė Augustinaitė – Šiaulių KA „Saulė“ I – „Aska“, U14 mergaičių krepšinio čempionatas (trenerė Juratė Bertulienė), vid. 42,50 naudingumo balo.
  • Justė Veronika Jocytė – V. Knašiaus KM , U14 mergaičių krepšinio čempionatas (trenerė Ramunė Kumpienė), vid. 38 naudingumo balai.
  • Gedvilė Savostaitė – Alytaus SRC, U16 merginų krepšinio čempionatas (trenerė Ramunė Sakalaitė), vid. 34,00 naudingumo balai.
  • Kristina Masionytė – Alytaus SRC, U18 merginų krepšinio čempionatas (trenerė Irena Špiegienė), vid. 29,00 naudingumo balai.