Lietuvos dvidešimtmečių rinktinės vyr. trenerio postas tampa geru tramplinu treneriams susirasti darbą klubuose.

Praėjusiais metais šios amžiaus grupės rinktinei turėjęs vadovauti Ramūnas Butautas sulaukė pasiūlymo treniruoti Libano rinktinę, o šiemet Gintaras Krapikas gavo pasiūlymą treniruoti Kinijos klubą ir jau artimiausiomis dienomis išvyks į šią šalį.

Taigi, neeiliniame posėdyje LKF Vykdomojo komiteto nariai vienbalsiai pritarė, kad jaunimo rinktinės vairas būtų patikėtas Vilniaus „Perlo“ komandos vyriausiajam treneriui Arvydui Gronskiui, kuris su „Lietuvos ryto“ jaunimo komanda pateko į Eurolygos jaunimo turnyro finalinį ketvertą.

Jam talkins Panevėžio „Lietkabelio“ ekipos strategas Gintaras Kadžiulis.

„Kai tik paskiriame U20 rinktinės trenerį, jis iš karto gauna naudingą kontraktą. Taip šį kartą atsitiko ir su Gintaru Krapiku, kuris gavo gerą pasiūlymą Kinijoje ir jau artimiausiu metu ten išvyksta, todėl skubiai turėjome pakeisti trenerį.

Bendru sutarimu buvo nuspręsta rinktinės treneriu paskirti Arvydą Gronskį, nes jam pastaruoju metu neblogai sekasi ir jis su „Lietuvos ryto“ jaunimo komanda pateko į Eurolygos jaunimo turnyro finalinį ketvertą. Manome, kad tokių rezultatų jis norės iš savęs ir komandos artėjančiame Europos čempionate“, – sakė LKF jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila.

Krepšinis.lt žiniomis, G. Krapikas Kinijoje turėtų stoti prie Nankino „Monkey King“ komandos vairo. Pastarąjį sezoną Nankino ekipa į Kinijos čempionato atkrintamąsias varžybas nepateko, turnyro lentelėje tarp 20 ekipų ji užėmė 15-ąją vietą.

Komandą šį sezoną treniravo buvęs Kinijos rinktinės žaidėjas Hu Weidongas.

Susirinkimo metu taip pat buvo nuspręsta, jog nuo kito sezono Lietuvos moterų krepšinio čempionatą vykdys Lietuvos krepšinio federacija.

Čempionatas bus sujungtas su „Akvilės“ lyga ir atsižvelgiant į komandų skaičių bei pajėgumą, varžybos bus vykdomos dviem divizionais.

A diviziono geriausios komandos rungsis dėl čempionių vardo ir piniginio prizo, o prasčiausiai pasirodžiusi komanda susitinks su B diviziono nugalėtoja ir kausis dėl išlikimo stipriausioje grupėje. Abu divizionai bus baigiami finaliniais ketvertais. Tikslus komandų skaičius ir čempionato sistema paaiškės po šio sezono.

Taip pat bus vykdomos ir moterų taurės varžybos, o jų finalas vyks kartu su Karaliaus Mindaugu taurės turnyro finalinėmis rungtynėmis.

„Lietuvos krepšinio federacija jau nuo kito sezono vykdys Lietuvos moterų krepšinio čempionatą, nes visi LKF Vykdomojo komiteto nariai pritarė, kad pokyčiai yra būtini. Esame pasiekę dugną, nuo kurio dabar turime atsispirti ir pamiršus visus nesutarimus ir asmenines ambicijas, būtina duoti naują postūmį.

Prie šio čempionato prisidės ir LKL prezidentas Remigijus Milašius, kuris savo ryšių ir įtakos pagalba padės pritraukti rėmėjų, padės su informacijos sklaida. Tai ilgalaikis projektas ir nereikia tikėtis rezultato jau rytoj, tačiau kryptingai dirbant, logiškai investuojant tie rezultatai ateis“, – teigė LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė

LKF aprūpins visas komandas varžybinėmis aprangomis, sportiniu inventoriumi, vandeniu, dengs teisėjavimo išlaidas, suteiks galimybę naudotis turima informacijos sklaidos sistema. Taip pat ekipos bus skatinamos kautis tarptautiniame fronte – 5000 eurų bus skirta pirmoms trims komandoms, su sąlyga, kad jos dalyvaus EEBL turnyre ir 3000 eurų – 4-5 vietas užėmusioms komandoms, su sąlyga, kad jos dalyvaus kitame tarptautiniame turnyre.