Kovo 29-31 dienomis su jaunaisiais talentais dirbo Nacionalinėje krepšinio lygoje rungtyniaujančios KTU komandos vyriausias treneris Vytautas Pliauga, Krepšinio klubo „Perlas“ vyriausias treneris Arvydas Gronskis, Lietuvos krepšinio lygoje žaidžiančios Panevėžio „Lietkabelio“ vyriausio trenerio asistentas Gintaras Kadžiulis, Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės vyriausias treneris Mantas Šernius, Jaunimo rinktinių vyriausias treneris Rolandas Radvila, Sostinės krepšinio mokyklos treneris Mindaugas Noreika, bei Sabonio krepšinio centro treneris Rolandas Rakutis. Žaidėjų fizine būkle rūpinosi „VS – Fitness“ sporto ir sveikatingumo centro kineziterapeutai.

Pirmą kartą su jaunimu dirbęs Panevėžio „Lietkabelio“ vyriausiojo trenerio asistentas Gintaras Kažiulis, džiaugėsi gauta tokia galimybe: „Įspūdžiai tikrai teigiami, man pačiam buvo labai įdomu, kadangi buvo pirmas kartas dirbant su tokio amžiaus vaikinais. Yra labai daug dalykų, ko galima vaikinus išmokyti. Esu labai dėkingas, kad gavau šansą sudalyvauti „Talentų U15 kartos“ stovykloje, pabūti su vaikinais ir suprasti kas yra kas vaikų krepšinyje.“

Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės vyriausiasis treneris Mantas Šernius „Talentų U15 kartos“ stovykloje dalyvauja kasmet ir gali įvertinti kiekvieną atvykstančią merginų kartą: „Tai jau trečia merginų karta, kurią matau. Nenoriu sakyt, kad ši karta yra stipriausia iš visų, nes visos kortos savo amžiuje buvo stipriausios, bet galiu vienareikšmiškai pasakyti, kad šioje kartoje yra daugiausiai talento. Labai tikiuosi, kad iš šios merginų kartos pamatysim bent kelias krepšininke žaidžiančias moterų Eurolygoje.

Pagal šio amžiaus svarbą akcentavome išsidėstymą aikštelėje. Matymas viena kitos ir judėjimas ir sprendimų priėmimas. Kitas dalykas buvo ėjimas arčiau krepšinio, žaidybines situacijas. Jei merginos pačios nežais šių situacijų, tačiau mokės atpažinti jei taip žais varžovės.“

Nacionalinėje krepšinio lygoje dalyvaujančios „KTU“ komandos vyriausiasis treneris džiaugiasi tokiais projektais: „Labai džiaugiuosi, kad esu pakviestas į šią stovyklą. U15 projekto mergaitės rodo didelį norą ir discipliną. Labai smagu, kad tokios stovyklos yra organizuojamos. Šiandien daugiau akcentavom puolimą, vakar daugiau kalbėjom apie gynybą. „Close out“ situacijos, rotacija puolime ir gynyboje, bei žaidimas vienas prieš vieną. Jei merginos dirbs taip ir toliau, manau, kad turėsime ne vieną krepšininkę.“

Po treniruočių dalyvių tradiciškai laukė viktorina „Pasuk galvą“, o vieną iš jų šį kartą suorganizavo ir krepšininkas Justas Bardauskas. Projekto dalyviai sulaukė dovanų iš prekybos centro „LIDL“ – jaunieji krepšininkai stiprinosi „Čempionų užkandžiais“. Jie taip pat gavo dovanų ir iš „VS-Fitness“ sporto ir sveikatingumo centro – kiekvienam iš jų atiteko nemokamas FMS (funkcinių judesių atlikimo stereotipo vertinimas) tyrimas.

Viso sezono metu bus organizuojamos 5 stovyklos. Projektą, kaip ir praėjusią vasarą, planuojama pabaigti tarptautiniu Ramūno Šiškausko vardo turnyru, sulaukusiu daug pagyrimų iš visų turnyre dalyvavusių šalių.

„Talentų U15 karta“ – ilgalaikis projektas. Visi projekto dalyviai gauna sportines aprangas, atliekami išsamūs jų fiziniai bei medicininiai tyrimai. Pagal juos specialistai sudaro individualias rekomendacijas, ką reikia tobulinti, kaip maitintis ir kokio režimo laikytis. Specialistai prižiūri jaunuosius krepšininkus ištisus metus.