„Žalgirio“ trenerių parengtas planas pradėjo veikti įpusėjus pirmajam kėliniui, kai po antro taiklaus Kevino Pangoso tritaškio lengvus taškus iš po krepšio ėmė versti aukštaūgiai Brandonas Daviesas ir Antanas Kavaliauskas.

Po Lietuvos čempionų spurto ketvirčio pabaigoje 9:2 ir Beno Udriho taiklaus tolimo metimo paskutinę sekundę „Žalgiris“ pirmavo 23:18.

Kitą kėlinį savo žodį tarė „Žalgirio“ kapitonas – po P. Jankūno 7 iš eilės taškų ir įspūdingo Vasilje Micičiaus prasiveržimo aikštės šeimininkai įgijo rekordinę 9 taškų persvarą – 36:27.

Du taiklūs maskviečių tritaškiai pristabdė Š. Jasikevičiaus auklėtinius, tačiau K. Pangosas, P. Jankūnas ir E. Ulanovas atstatė status quo (48:39).

Prieš didžiąją pertrauką nuotaiką kiek aptemdė buvusio žalgiriečio Leo Werstermanno taikli bomba paskutinę sekundę beveik nuo aikštės vidurio – įpusėjus dvikovai „Žalgiris“ pirmavo 48:42.

Oh Wow 👀@lwestermann nails it from HALF-COURT to beat the buzzer 🚨#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/Kgu1DKwwBm
— EuroLeague (@EuroLeague) March 30, 2018

Po didžiosios pertraukos 3 minutes pavyko aikštės šeimininkams apsiginti nuo CSKA atakų, tačiau Dimitrio Itoudžio emocingai skatinami Rusijos čempionai ėmė agresyviau žaisti ir trečiojo kėlinio pabaigoje perlaužė rungtynių eigą išsiverždami į priekį 56:57.

Tačiau iniciatyvos aikštės šeimininkai neatidavė. Daugiausiai B. Udriho pastangomis „Žalgiris“ vėl šovė į priekį 64:57 ir tik N. de Colo tritaškis kiek sumažino skirtumą likus žaisti 10 minučių.

Ketvirtas kėlinys tapo tikru košmaru D. Itoudžio auklėtiniams – uraganinį puolimą (16:0) surengę žalgiriečiai ėmė triuškinti varžovus, kai susikrovė 18 taškų persvarą (80:62). Maskviečiams pavyko kiek sumažinti nepadorų skirtumą, tačiau „Žalgiris“ triumfavo 85:73.

„Žalgirio“ geriausiu žaidėju aikštėje buvo K. Pangosas. Įžaidėjas pelnė 15 taškų (3/4 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai), atliko 11 rezultatyvių perdavimų, atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, 4 kartus suklydo, išprovokavo 3 pražangas, o dvikovą baigė su 28 naudingumo balais. Pastarasis statistikos rodiklis – kanadiečio asmeninis rekordas Eurolygoje.

What a game by @KPangos! #Zalgiris guard Kevin #Pangos scored 15 points on 6/7 FG and dished out 11 assists in the victory vs @cskabasket! #ZALCSK pic.twitter.com/DauJJem380
— BC Zalgiris Kaunas (@bczalgiris) March 30, 2018

Rezultatyviausias rungtynes Eurolygoje sužaidė ir B. Daviesas. Vidurio puolėjas į CSKA krepšį įmetė 17 taškų. Iki šiol daugiausiai amerikietis buvo pelnęs 15 taškų rungtynėse su Maskvos srities „Chimki“.

Ši pergalė leidžia „Žalgiriui“ viltis pakilti iki penktosios turnyro lentelės vietos. Kurią vietą Lietuvos čempionai užims reguliariajame sezone paaiškės paskutinėse rungtynėse Pirėjuje su vietos „Olympiakos“ balandžio 6 dieną.

Žalgiris“: Brandonas Daviesas 17 (6/13 dvitaškiai, 5/7 baudos), Kevinas Pangosas 15 (11 rez.p.), Paulius Jankūnas 13, Antanas Kavaliauskas 11, Beno Udrihas 9, Vasilije Micičius 6, Artūras Milaknis ir Edgaras Ulanovas po 5, Aaronas White'as 4, Martynas Sajus ir Paulius Valinskas po 0.

CSKA: Nando de Colo 18 (5/8 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 2/2 baudos), Kyle'as Hinesas 12, Nikita Kurbanovas 7, Victoras Ruddas, Sergio Rodriguezas, Willas Clyburnas ir Cory Higginsas po 6, Leo Westermannas 5 (5 rez.p.), Othello Hunteris 3, Andrejus Voroncevičius, Semenas Antonovas po 2, Vitalijus Fridzonas 0.