Dar nesibaigus rungtynėms Madride paaiškėjo, kad „Žalgiris“ užsitikrino vietą Eurolygos atkrintamosiose varžybose. Tai garantavo „Maccabi“ pralaimėjimas Tel Avive Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkams 75:76.

Per likusius du etapus „Žalgiris“ turi galimybę pakovoti dėl geresnės vietos aštuonete ir aikštės pranašumo. Tiesa, Kauno ekipos laukia grėsmingi varžovai – namie žais su reguliariojo sezono nugalėtoju Maskvos CSKA, o išvykoje – su Pirėjo „Olympiakos“.

Be traumuoto Axelio Toupane'o dvikovą Madride pradėję žalgiriečiai įsibėgėjo sunkiai, tačiau tik po 3 minučių tylos prabilę, spurtavo 8:0. Netylėjo ir aikštės šeimininkai – tuo pačiu atsakę Pablo Laso auklėtiniai susigrąžino persvarą – 15:10.

Pirmojo kėlinio pabaigoje atitrūkti mėginusius varžovus sustabdė 5 iš eilės Beno Udriho taškai.

Antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs veteranas Felipe Reyesas per 4 minutes pelnė 8 taškus ir padėjo „Real“ ekipai susikrauti 8 taškų pranašumą – 34:26. Atrodė, kad karališkasis klubas netrukus pabėgs, tačiau tuomet prabilo Lietuvos čempionų snaiperiai.

Trys iš eilės tritaškiai ir Pauliaus Jankūno taiklus dvitaškis leido svečiams spurtuoti 13:2 ir įpusėjus dvikovai Š. Jasikevičiaus auklėtiniai turėjo 3 taškų persvarą – 44:41.

Tuo momentu „Žalgiris“ buvo pataikęs visus mestus 6 tritaškius, o iš jų 4 „iššovė“ Artūras Milaknis.

Po didžiosios pertraukos pavojingiausią svečių ginklą – tolimus metimus – pažaboję „Real“ krepšininkai daugiausiai Facundo Campazzo pastangomis perėmė iniciatyvą.

Tačiau jau ketvirtojo kėlinio pradžioje K. Pangosas tritaškiu išlygino rezultatą – 67:67.

Klysti pradėję žalgiriečiai strigo puldami, o „Real“ tuo pasinaudojo ir visiškai perėmė iniciatyvą. Likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes aikštės šeimininkų pergale jau niekas neabejojo.

Eurolygos turnyro lentelė sužaidus pusę 28 turo rungtynių

Šiose rungtynėse net 21 tašką pelnęs „Žalgirio“ kapitonas įėjo į Eurolygos istoriją. Puolėjas atkovojo 4 kamuolius ir pakilo į pirmą vietą pagal visų laikų Eurolygoje atkovotus kamuolius gynyboje. P. Jankūnas jų atkovojo 1167 ir tai dar ne pabaiga.

Žalgiris“: Paulius Jankūnas 21 (9/16 dvitaškiai, 3/4 baudos), Artūras Milaknis 14 (4/5 tritaškiai, 5 kl.), Kevinas Pangosas 12, Antanas Kavaliauskas ir Vasilje Micičius (7 rez.p.) po 8, Aaronas White'as ir Beno Udrihas po 5, Brandonas Daviesas, Paulius Valinskas, Edgaras Ulanovas, Gytis Masiulis - po 2.

Real“: Felipe Reyesas 16 (6/7 dvitaškiai, 4/4 baudos), Fabienas Causeuras 14, Luka Dončičius 11, Jaycee Carrollas 10.

Statistika. „Real“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 21/31 (67,7 proc.) – 25/48 (52,1 proc.)

Tritaškiai: 7/22 (31,8 proc.) – 8/13 (61,5 proc.)

Baudos: 25/30 (83,3 proc.) – 7/9 (77,8 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 24 – 22

Rezultatyvūs perdavimai: 27 – 22

Klaidos: 15 – 15

Perimti kamuoliai: 10 – 7

Blokuoti metimai: 4 – 0

EUROLYGA: REAL – ŽALGIRIS
Žalgiriečius ėmė klampinti klaidos, o "Real" sėkmingai tuo naudojosi ir laimėjo 88:81.
Po K. Pangoso dvitaškio 85:78.
Žalgiriečiai klysta ketvirtame kėlinyje per dažnai.
R. Fernandezas smeigia tritaškį – 84:76 likus žaisti 1 min. 8 sek.
P. Jankūnas nutraukia netaiklių metimų seriją – 81:76.
"Žalgirio" atakos stringa, o "Real" didina pranašumą iki 7 taškų – 81:74.
"Real" pirmauja 77:74. Minutės pertraukėlė.
Po P. Jankūno dvitaškio 75:74.
K. Pangosas smeigia tritaškį – 73:72.
K. Pangosas tritaškiu lygina rezultatą – 67:67.
F. Reyesas vėl nesustabdomas – 71:67.
V. Micičius pataiko du baudos metimus, kitoje aikštės pusėje F. Reyesas atsako dvitaškiu – 67:64.
Po trijų kėlinių "Žalgiris" atsilieka 62:65.
Trečiąjį kėlinį K. Pangosas baigia taikliu metimu iš po krepšio.
Madride "Real" pirmauja 63:60.
Gera žinia iš Tel Avivo - "Maccabi" pralaimėjo 75:76 Atėnų "Panathinaikos" komandai ir nepaisant rungtynių Madride baigties "Žalgiris" užsitikrina vietą Eurolygos atkrintamosiose varžybose.https://twitter.com/EuroLeague/status/976926905294352384
A. Milaknis pataiko dvitaškį - 61:58.
P. Jankūnas pataiko abu baudų metimus – 57:56.
"Real" surengia dvi rezultatyvias atakas ir atitrūksta 61:56.
F. Causeuras smeigia antrą tritaškį iš eilės 57:54. Minutės pertraukėlė.
Po Madrido ekipos tritaškio P. Jankūnas lygina rezultatą – 54:54.
"Real" baudų metimais persveria rezultatą, tačiau K. Pangosas prabyla – 51:52.
G. Masiulis pataiko dvitaškį – 48:50.
F. Campazzo pelno 5 taškus iš eilės ir lygina rezultatą 48:48.
Po F. Causeuro dvitaškio "Real" du kartus klysta puldami, tačiau "Žalgiris" neišnaudoja šansų padidinti skirtumą.
Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai nemažina apsukų. Po E. Ulanovo ir A. White'o dvitaškių rekordinis skirtumas – 41:48.
"Real" suklydo 8 kartus per du kėlinius, o "Žalgiris" fantastiškai pataikė iš toli – visi 6 tritaškiai buvo taiklūs.
"Žalgiriui" visus 4 tritaškius pataikęs A. Milaknis surinko 12 taškų, A. Kavaliauskas 8. "Real" ekipoje išsiskyrė L. Dončičius ir F. Reyesas - pelnė po 8 taškus.
Po dviejų kėlinių "Žalgiris" pirmauja 44:41.
J. Tayloras taiklus iš po krepšio. Paskutinėje Lietuvos čempionų atakoje C. Micičius apgauna L. Dončičių ir pelno dvitaškį.
A. Milaknis po P. Jankūno užtvaros smeigia savo ketvirtą (4/4) tritaškį. Minutės pertraukėlė – 39:42.
J. Tayloras tritaškiu lygina rezultatą ir nutraukia "Žalgirio" spurtą – 39:39.
P. Jankūnas po E. Ulanovo perdavimo pataiko dvitaškį – 36:39.
A. White'as pataiko tritaškį ir verčia varžovų trenerį P. Laso imti minutės pertraukėlę. "Žalgiris" pirmauja 36:37.
A. Milaknis dar kartą taiklus nuo tritaškio linijos - 36:34.
Žalgiriečiai praranda kamuolį, L. Dončičius pelno lengvus taškus iš po krepšio - 36:31.
A. Milaknis pataiko tritaškį ir mažina skirtumą iki 3 taškų – 34:31.
V. Micičių neleistinai stabdo prie tritaškio linijos. Žalgirietis pataiko du baudos metimus - 34:28.
Komandos apsikeičia taikliais metimais - 34:26.
A. Kavaliausko metimas blokuojamas, "Real" ataka nepavyksta. Minutės pertraukėlė.
F. Reyesas vėl pataiko dvitaškį su pražanga - 32:24.
Drąsiai žaidžiai A. Kavaliauskas ir per F. Reyesą pataiko dvitaškį.
J. Carrollas taikliais baudų metimais didina aikštės šeimininkų persvarą - 29:22.
Du prieš du derinį A. Kavaliauskas baigia taikliu dvitaškiu - 27:22.
F. Reyesas toliau drasko žalgiriečių gynybą - pataiko dvitaškį ir vieną baudą – 27:20.
F. Reyesas taiklus iš po krepšio, A. Kavaliauskas prasižengia puldamas - 24:20.
L. Dončičius pataiko tritaškį – 22:20.
A. Kavaliauskas persveria rezultatą "Žalgirio" naudai – 19:20.
Antrąjį kėlinį B. Udrihas pradeda taškais iš po krepšio – 19:18.
B. Udrihas paskutinę kėlinio sekundę pataiko tritaškį. Tai pirmasis jo taiklus tritaškis šį sezoną Eurolygoje.
Po pirmo kėlinio "Real" pirmauja 19:16.
Aikštės šeimininkai pelno 4 taškus be atsako – 19:13.
A. Milaknis atsako taip pat tolimu taikliu metimu – 15:13.
L. Dončičius smeigia tritaškį – 15:10.
A. Kavaliauskas nutraukia svečių taškų badą – 12:10.
"Real" po minutės pertraukėlės pelno 4 taškus iš eilės ir pirmauja 12:8.
A. Randolphas krauna kamuolį iš viršaus, tą patį veiksmą pakartoja J. Tayloras - 8:8.
Po B. Davieso ir P. Jankūno taiklių metimų "Žalgiris" pirmauja 4:8.
P. Valinskas lygina rezultatą 4:4.
Sužaidus 3 minutes pirmuosius "Žalgirio" taškus pelno P. Jankūnas.
Abi komandos apsikeičia pražangomis puolime.
K. Pangosas nepataiko dvitaškio, o kitoje atakoje klysta perduodamas kamuolį.
P. Jankūnas prasižengia prieš A. Randolphą. Pastarasis pataiko abu baudos metimus.
"Real" starto penketas: Fabienas Causeuras, Anthony Randolphas, Facundo Campazzo, Walteris Taresas, Jeffery Tayloras.
"Žalgirio" starto penketas: Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas, Kevinas Pangosas,  Paulius Valinskas, Brandonas Daviesas.
Karščiausia naujiena – „Žalgiriui“ Madride nepadės Axelis Toupane'as. Prancūzas nedarė apšilimo prieš rungtynes, veikiausiai krepšininką sustabdė praėjusią savaitę gauta trauma.