Čempionato ketvirtfinalio serijoje „Jonavos“ ekipa kovos su tiesioginiu būdu į ketvirtfinalį po reguliariojo sezono patekusia Šakių „Vyčio“ ekipa. Serija vyks iki trijų pergalių.

Rungtynės prasidėjo permainingai. Po pirmojo kėlinio trapiu skirtumu pirmavę jonaviečiai (17:15) po svečių spurto 6:0 jau buvo besivejančių vaidmenyje (17:18). Antrajame ketvirtyje šeimininkai susikrovė 6 taškų persvarą (31:25), nors svečiai atsakė dvitaškiu (31:27), jonaviečiai šu ir po pirmosios mačo dalies susikrovė 8 taškų pranašumą (46:38).

Pakiliai po didžiosios pertraukos rungtyniavę Nerijaus Zabarausko auklėtiniai spėjo susikrauti solidų pranašumą (61:48). Bendromis pastangomis telšiškiai sėkmingai mažino atsilikimą ir prieš lemiamą kėlinį ekipas skyrė tik 6 taškai (65:59).

„Jonavos“ klubo persvarai grėsmė iškilo ketvirtojo kėlinio finiše „Telšiams“ priartėjus (73:72). Komandos įsivėlė į nervingą krepšinį, o pradėjus tiksėti paskutinei mačo minutei vieno taško skirtumas išliko (78:77). Netrukus Ebuka Anyaorah išprovokavo varžovo pražangą ir pataikė abu baudų metimus (80:77).

„Telšiams“ prametus tritaškį, šeimininkai atsikovojo kamuolį ir oponento nuobaudą išprovokavęs Justas Vazalis pataikė vieną baudos metimą (81:77). Per likusį laiką pergalė iš šeimininkų rankų neišslydo.

„Jonava“: Bryton Hobbs 17 taškų (7 rez. perd.), Ebuka Anyaorah 14, Martynas Pacevičius (8 atk. kam.) ir Dovydas Redikas po 13, Justas Vazalis 11, Antanas Montrimavičius 10, Lukas Grabauskas 5, Tomas Miškinis ir Karolis Šarukas taškų nepelnė, Šarūnas Dambrauskas ir Heng Yu nerungtyniavo.

„Telšiai“: Mindaugas Norkus 19 taškų, Deividas Keburys 17, Kajus Okmanas 16.

Kitame aštuntfinalyje išsigelbėjo kertiniu rungtynių metu galingai spurtavęs Molėtų „Ežerūnas“. Gintauto Vileitos auklėtiniai ketvirtajame mače Tauragėje 83:81 (19:19, 16:18, 23:18, 25:26) antrąsyk paeiliui palaužė vietos krepšininkus ir, serijoje atsilikinėję 0-2, išplėšė lemiamas rungtynes.

Jos ketvirtadienį bus žaidžiamos Molėtuose.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Artūrui Pelšsui surinkus penkis taškus paeiliui, tauragiškiai išlygino rezultatą – 60:60. Tuomet Karolis Lukošiūnas smeigė tritaškį, o Rokas Čepanonis atsakė viena taiklia bauda.

Pastarasis taškas Tauragės komandai buvo vienintelis per keturių minučių atkarpą, per kurią spurtavę 10:1 molėtiškiai įgijo dviženklį pranašumą – 71:61. Po Igno Lukošiaus ir K. Lukošiūno dar vieno tritaškio jis vienu metu buvo išaugęs iki 13 taškų – 76:63.

Prieš prasidedant paskutinei minutei, Arno Adomavičiaus taiklios baudos padėjo išsaugoti „Ežerūnui“ dviženklę persvarą – 79:69, tačiau šeimininkai toliau kibo varžovams į atlapus.

Tadas Sebežiovas per kiek daugiau nei pusę minutės surinko septynis taškus, Laurynas Kirlys suklydo perduodamas kamuolį, Aivaras Kvedaravičius smeigė tritaškį ir komandas teskyrė vienas metimas –81:83. Paskutinis išpuolis priklausė „Ežerūnui“, kuris išdeginęs visą laiką triumfavo svečiuose.

„Tauragė“: Tadas Sebežiovas 20, Paulius Morkeliūnas 14 (12 atk. kam.), Liudas Valantinas 13, Artūrs Pelšs 11.

„Ežerūnas“: Laurynas Kirlys 19, Jonas Zakas 18, Karolis Lukošiūnas 15, Arnas Adomavičius 12.

Mažeikių „Ereliai“ aštuntfinalio namų rungtynėse pergalės pamatus pastatė dar pirmajame kėlinyje ir 94:80 (31:16, 21:24, 20:20, 22:20) įveikė Vilniaus „Perlą“ bei seriją iki 3 pergalių laimėjo 3-1.

„Erelių“ ketvirtfinalio etape lauks Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“, kuris reguliarųjį sezoną baigė trečioje vietoje.

Mažeikių klubas pralaimėjo pirmąsias serijos rungtynes, bet po to iškovojo tris pergalės iš eilės. Reguliariajame sezone Arvydo Straupio komanda buvo tik vienuolikta, kai „Perlas“ užėmė šeštąją vietą.

Pirmojo kėlinio pradžioje Nerijus Barauskas pelnė dvitaškį, tritaškį pridėjo Aurimas Urbonas, o šeimininkų spurtą 10:2 užbaigė dar vienas Torrance‘o Rowe‘o tolimas metimas, leidęs „Ereliams“ įgyti dviženklę persvarą (19:7).

Po pirmojo kėlinio Mažeikių ekipa pirmavo 31:16.

„Perlas“ atkuto po ilgosios pertraukos. Lukas Kvedaravičius sudrebino lanką dėjimu, o Aistis Piliauskas pasižymėjo iš toli ir svečių deficitas trečiojo kėlinio viduryje tesiekė 4 taškus (54:58).

Vos po poros minučių vilniečiams pavyko surengti dar vieną sėkmingą trumpą atkarpą ir po Simo Jarumbausko taškų rezultatas tapo 60:63.

Vis tik S. Jarumbauskas taškus pelnė iki kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei pustrečios minutės ir tai buvo paskutiniai „Perlo“ taškai trečiajame ketvirtyje. Tuo pasinaudoję šeimininkai užbaigė likusią dalį laimėdami atkarpą 9:0 ir susigrąžino dviženklę persvarą (72:60).

Ketvirtajame kėlinyje „Perlas“ didesnio pasipriešinimo nebeparodė ir prie mažeikiškių nebuvo priartėję net per vienženklį atstumą.

„Ereliai“: Nerijus Barauskas 20 (6/6 dvit.), Torrance‘as Rowe‘as 18, Tomas Zdanavičius 15 (7/9 dvit., 8 atk. kam.), Haroldas Saprykinas (3/10 metimų) ir Antanas Bertašius po 10.

„Perlas“: Deividas Sirvydis 20 (3/9 trit.), Lukas Kvedaravičius 19, Arnas Beručka 13.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)