Įpusėjus pirmam kėliniui po Kevino Pangoso 5-ių iš eilės taškų 9:2 pirmavo „Žalgiris“.

Lietuvių vedamas „AX Armani“ stabilizavo situaciją ir pavijo šeimininkus, po pirmo ketvirčio šeimininkai pirmavo 17:16. Įdomu tai, kad svečių komandos lietuviai iš viso per pirmą ketvirtį vieni pelnė net 14 taškų: Artūro Gudaičio sąskaitoje – 6 taškai (5 atkovoti kamuoliai), o Mindaugas Kuzminskas buvo rezultatyviausias ekipos gretose – 8 taškai.

Antrame kėlinyje šeimininkams nepavyko atitrūkti. Įpusėjus ketvirčiui po Amatho M'Baye tritaškio pirmąkart rezultatas tapo lygus – 24:24. Vėliau jo dvitaškis pirmąkart svečius išvedė į priekį (28:26).

Ketvirtį užbaigė Dairio Bertanio tritaškis, po kurio „AX Armani“ buvo priekyje 34:31. Antrą ketvirtį „Žalgiris“ pralaimėjo 14:18.

Trečiame ketvirtyje „Žalgirio“ gretose lyderio vaidmens ėmėsi Vasilje Micičius, kuris per ketvirtį pelnė 8 taškus, o „Žalgiris“ prieš lemiamą ketvirtį turėjo 4-ių taškų persvarą – 54:50.

Puikiai trečio kėlinio pabaigą ir ketvirtojo pradžią sužaidęs „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 12:0 ir atitrūko 60:50.

Prie šio spurto labiausiai prisidėjo Aaronas White'as, kuris vien ketvirtojo kėlinio pradžioje pelnė 10 taškų iš eilės.

A. Gudaitis ir trečiame ketvirtyje vedė ekipą į priekį, „Žalgiris“ lengviau galėjo atsikvėpti tik Artūrui prisėdus ant atsarginių suolelio.

Likus 3 min. kvapą vos gaudantis A. Gudaitis buvo priverstas sėstis ant atsarginių suolelio: kovodamas dėl kamuolio aukštaūgis susimušė koją. Artūras Kaune sužaidė vieną geriausių sezono mačų – pelnė 19 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir surinko net 26 naudingumo balus. Jam trūko tik taško iki šio sezono rezultatyvumo rekordo, mače prieš Real“ sezono pradžioje A. Gudaitis buvo pelnęs 20 taškų.

Likus 2:30 min. iki lemiamo kėlinio pabaigos „Žalgirio“ pranašumas nekėlė abejonių 71:56.

Svečiai per likusį laiką priartėjo, bet stebuklo nesukūrė ir „Žalgiris“ laimėjo 77:65. Tai 16-oji Kauno klubo pergalė šiame Eurolygos sezone.

Neprastai susiklostė mačas kitam „AX Armani“ lietuviui M. Kuzminskui, kuris per 27 min. pelnė 12 taškų (2/5 dvit., 2/4 trit., 2/2 baudos, 4 atkov., kam, 10 naud. balų).

„Žalgiris“: Aaronas White'as 16, Paulius Jankūnas 15, Brandonas Daviesas 11, Vasilje Micičius 9, Antanas Kavaliauskas 8, Kevinas Pangosas 7, Artūras Milaknis 6, Edgaras Ulanovas 3, Axelis Toupane ir Beno Udrihas po 1 tašką.

„AX Armani“: Artūras Gudaitis 19 (6/10 dvit., 7/7 baudos, 10 atkov. kam., 26 naud. balai), Mindaugas Kuzminskas 12 (2/5 dvit., 2/4 trit., 2/2 baudos, 4 atkov., kam, 10 naud. balų), Curtis Jerrellsas 10, dairis Bertans 9, Kalebas Tarczewski 7, Amathas M'Baye 5, Andrea Cinciarini 3 taškai.

Vietos atkrintamosiose siekiančiam „Žalgiriui“ trūksta tik vienos pergalės, kad užsitikrintų poziciją stipriausiųjų aštuntuke. Tačiau net ir nelaimėjęs per likusias trejas rungtynes palankiai susiklosčius kitiems rezultatams „Žalgiris“ gali likti pirmame aštuntuke.

„Žalgiris“ (16 pergalių/11 pralaimėjimų) turnyro lentelėje pakilo į penktąją vietą. Jei Vitorijos „Baskonia“ (Ispanija) komanda (13/13) trečiadienį namuose pralaimės Bambergo „Brose“ (Vokietija) krepšininkams (10/16), Lietuvos čempionai užsitikrins vietą atkrintamosiose varžybose.

Statistika („Žalgiris“ – „AX Armani“)

Dvitaškiai: 26/49 (53,1 proc.) – 16/38 (42,1 proc.)

Tritaškiai: 2/9 (22,2 proc.) – 7/27 (25,9 proc.)

Baudų metimai: 19/31 (61,3 proc.) – 12/16 (75 proc.)

16.Anadolu Efes620

Pirmame rate Milane „Žalgiris“ net 94:62 sutriuškino „AX Armani“ ekipą.Iškart po mūšio Kaune „Žalgiris“ trečiadienį skris į Madridą, kur ketvirtadienį, kovo 22-ą, susitiks su „Real“ klubu.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (385)