Daugiau nei tris kėlinius pirmavęs „Žalgiris“ lemiamu metu neatlaikė varžovų pasiūlyto tempo ir apmaudžiai nusileido jiems 78:85 (24:17, 16:14, 18:21, 20:33).

Žalgiriečiai pirmame rate svečiuose sensacingai įveikė turkus rezultatu 90:89 ir siekė tą patį pakartoti namuose, bet to padaryti nepavyko.

Ketvirto kėlinio viduryje po Kevino Pangoso tritaškio „Žalgiris“ dar buvo priekyje 65:62, tačiau tada pralaimėjo atkarpą 2:10 ir tai ir tapo lemiamu rungtynių, kurias stebėjo net 15 238 žiūrovai, epizodu.

Pergalė svečiams iš Stambulo garantavo patekimą į atkrintamąsias.

Tai – puiki dovana penktadienį gimtadienį švenčiančiam „Fenerbahče“ vyriausiajam treneriui Željko Obradovičiui, kuriam sukanka 58-eri.

Kauniečiai jau pirmame kėlinyje susikrovė dviženklę persvarą (18:7), ją išlaikė ir antrame (32:20), o po trijų ketvirčių vis dar laikė iniciatyvą savo rankose – 58:52.

Deja, net 33 taškai, praleisti į savo krepšį per paskutines 10 minučių, neleido „Žalgiriui“ pagalvoti apie galutinę pergalę.

Turkijos atstovai realizavo visas 25 mestas baudas (100 proc.) ir atliko gerokai daugiau rezultatyvių perdavimų už šeimininkus – 25 prieš 16.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Fenerbahče“ 78:85 (24:17, 16:14, 18:21, 20:33).

„Žalgiri“: Paulius Jankūnas 15 (4/7 dvitaškiai, 7/7 baudos), Kevinas Pangosas 14 (4/7 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai), Vasilijė Micičius 11, Brandonas Daviesas 10 (4/6 dvitaškiai, 2/2 baudos), Aaronas White'as 9, Artūras Milaknis 6 (2/3 tritaškiai), Edgaras Ulanovas ir Paulius Valinskas po 4, Axelis Toupane'as 3, Antanas Kavaliauskas 2 taškai.

„Fenerbahče“: Luigi Datome 16, Kostas Sloukas 15, Janas Vesely 13, Nikola Kaliničius 12 (3/3 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 6 rez. perd.), Jasonas Thompsonas 11, Nicolo Melli 7, Bradas Wanamakeris 5, Marko Guduričius 4, Jamesas Nunnally 2 taškai.

Komandų statistika. „Žalgiris“ – „Fenerbahče“

Dvitaškiai: 22/42 (52 proc.) – 18/32 (56 proc.)

Tritaškiai: 5/10 (50 proc.) – 8/18 (44 proc.)

Baudos: 19/22 (86 proc.) – 25/25 (100 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 24 – 22

Rezultatyvūs perdavimai: 16 – 25

Klaidos: 12 – 7

Perimti kamuoliai: 3 – 4

Blokuoti metimai: 3 – 4

Pražangos: 23 – 25

Artimiausias Eurolygos mūšis „Žalgirio“ laukia kitą ketvirtadienį Vitorijoje, kur teks grumtis su viena pagrindinių konkurenčių dėl vietos ketvirtfinalyje – „Baskonia“. Primename, kad pirmame tarpusavio mače baskams buvo nusileista net 77:97.

Šio sezono Eurolygos finalo ketvertas vyks gegužės 18-20 dienomis Belgrado „Štark“ arenoje.