„Olympiakos“ pergalės kaina buvo daug didesnė. Pirėjo komanda ne tik revanšavosi už pralaimėjimą pirmoje tarpusavio dvikovoje savo aikštėje 62:70, bet ir užsitikrino bilietą į Eurolygos atkrintamąsias varžybas.

Savotišką paslaugą „Olympiakos“ padarė ir Lietuvos čempionams, kovojantiems dėl vietos kitame etape. Vienas iš tiesioginių Kauno „Žalgirio“ konkurentų – „Panathinaikos“ klubas – šiuo metu su 14 pergalių ir 10 pralaimėjimų nukrito į 7-ą vietą. „Žalgiris“ (15-9) Eurolygos turnyro lentelėje po 24-o turo žengia ketvirtas.

Eurolygos turnyro lentelė po 24-o turo rungtynių

Eurolygos himną nušvilpę per 18 tūkst. Atėnų olimpinio centro arenoje susirinkusių sirgalių gavo tai, dėl ko pirko bilietus dar prieš tris savaites – kietą ir bekompromisę kovą.

Nervinga pradžia buvo pažymėta Vassilio Spanoulio nesportine pražanga, o sužaidus 4 minutes rezultatas švieslentėje skelbė futbolo rungtynių vertą rezultatą – 1:2. Tačiau skaičiai po truputį pradėjo sparčiau keistis.

Pusę komandos taškų per pirmąjį kėlinį pelniusio Jameso Gisto dėka „Panathinaikos“ po 10 minučių pirmavo 18:16, tačiau pagrindiniams žaidėjams sėdus ant atsarginių suolo aikštės šeimininkai krito į duobę.

Antrojo ketvirčio pradžioje Nicką Calathesą pakeitęs Lukas Lekavičius pakabino kamuolį ore Adreianui Payne'ui, o šis įgrūdo kamuolį į krepšį ir viršaus. Gražų epizodą pakeitė ne itin gera lietuvio gynyba.

L. Lekavičiaus prižiūrimas varžovų snaiperis Brianas Robertsas dvi atakas iš eilės pataikė tritaškius ir pridėjo taiklų baudos metimą. Lietuvis sėdo ant atsarginių suolo, o „Olympiacos“ ir toliau didino skirtumą. Baigiantis kėliniui jis išaugo net iki 13 taškų – 43:30.

Likus žaisti 10 minučių „Olympiakos“ turėjo 12 taškų persvarą, tačiau paskutinį kėlinį net 21:9 laimėję „žalieji“ sugebėjo išplėšti pratęsimą – 71:71.

Per atkaklų pratęsimą viskas sprendėsi paskutinę minutę – ją sėkmingiau sužaidę svečiai triumfavo 87:85.

L. Lekavičius per 8 minutes aikštėje taškų nepelnė (0/1 dvitaškiai) ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Panathinaikos“: Nickas Calathesas 23 (7/15 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 3/9 baudos, 10 rez.p., 25 naud.b.), Jamesas Gistas 21 (7/8 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 4/6 baudos), Chrisas Singletonas 13 (8 atk.k.), Mike'as Jamesas 9, KC Riversas 6, Adreianas Payne'as 5, Mattas Lojeski ir Kenny Gabrielis po 3, Nikos Pappas, Ianas Vougioukas po 1.

Olympiakos“: Brianas Robertas 18 (1/1 dvitaškiai, 4/4 tritaškiai, 4/5 baudos), Georgios Printezis ir Vasillisas Spanoulis po 15, Ioannis Papapetrou 11, Jamesas McLeanas 9, Bobby Brownas 5, Nikola Milutinovas ir Janis Strelniekas po 4, Kostas Papanikolaou 3, Kimas Tillie 2.

Eurolygos turnyro lentelės kaimynės „Crvena Zvezda“ ir „Unicaja“, vis dar neprarandančios vilčių prasibrauti į atkrintamąsias varžybas, penktadienį 24-o turo rungtynėse susigrūmė Belgrade.

Nuo rungtynių pradžios abi komandos įsivėlė į atkaklią kovą taškas į tašką, o rungtynių lūžis įvyko įpusėjus dvikovai.

9:0 spurtavę „Crvena Zvezda“ krepšininkai trečiojo kėlinio pradžioje turėjo dviženklę persvarą – 47:37. Joano Plazos treniruojami svečiai sukandę dantis šį skirtumą karpė iki pat rungtynių pabaigos ir sugebėjo atkurti intrigą.

Likus žaisti 9 sek. aikštės šeimininkai pirmavo tik 2 taškais – 76:74, tačiau Serbijos čempionai pergalės iš rankų neišleido.

Belgrado komanda (10-14) įveikė „Unicaja“ (10-14) krepšininkus 80:76 (24:24, 16:13, 22:15, 18:24).

Įdomu, kad „Unicaja“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių net 38:23, tačiau J. Plazos auklėtiniams koją kišo prastas tritaškių pataikymo procentas (3/18 – 16,7 proc.) ir pernelyg dažnos klaidos (11:4).

„Crvena Zvezda“: Tayloras Rochestie 21 (4/7 dvitaškiai, 3/4tritaškiai, 4/4 baudos), Milko Bjelica 13, Jamesas Feldeine'as 11, Branko Lazičius 10.

Unicaja“: Adamas Waczybskis 13, Draganas Milosavljevičius ir Jeffas Brooksas po 12, Ray McCalumas 9.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (33)