Nuo pat rungtynių pradžios žalgiriečių auklėtinis L. Birutis demonstravo įspūdingą žaidimą ir leido „Šiauliams“ kontroliuoti rungtynių eigą visą pirmąjį kėlinį.

Po 10 minučių svečiai pirmavo 21:17, tačiau „Žalgirio“ krepšininkai įsibėgėjus antrajam kėliniui varžovus pavijo.

Nesportinę pražangą išnaudoję Š. Jasikevičiaus auklėtiniai po Antano Kavaliausko dvitaškio pirmą kartą dvikovoje įgijo persvarą 25:23.

Aikštės šeimininkai netrukus pirmavo 30:20, tačiau svečių lyderiai L. Birutis ir Nicholas Zeisloftas prisidėjo prie to, kad atkakli kova taškas į tašką vyktų iki mačo vidurio.

Po ilgosios pertraukos spurtavę žalgiriečiai susikrovė apčiuopiamą persvarą 51:43, tačiau Po N. Zeislofto tritaškio įspūdingą individualų šou pradėjęs ir 8 taškus iš eilės pelnęs L. Birutis vėl išlygino žaidimą (56:55).

„Šiaulių“ aukštaūgiui sėdus ant atsarginių suolo Š. Jasikevičiaus auklėtiniai vėl „truktelėjo“ į priekį ir po trijų kėlinių pirmavo 69:61.

L. Birutis ir ketvirtame kėlinyje vedė „Šiaulių“ komandą į priekį, tačiau žalgiriečiai rado naują ginklą. Sėkmingo Vasilije Micičiaus žaidimo dėka aikštės šeimininkai įgijo 9 taškų pranašumą 74:65.

Vis dėlto svečiai baltos vėliavos nekėlė, o L. Birutis ir toliau sėkmingai demonstravo, kad vertas vietos ir pagrindinėje „Žalgirio“ komandoje. Likus žaisti 3 min. po šiauliečių lyderio sėkmingos atakos komandas skyrė vos 3 taškai – 78:75.

Rungtynių pabaigoje galutinį žodį tarė patyrę „Žalgirio“ žaidėjai Paulius Jankūnas, Kevinas Pangosas ir Edgaras Ulanovas. Po jų taškų Lietuvos čempionai užsitikrino pergalę ir bilietą į Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalį.

35 taškus pelnęs L. Birutis pagerino Karaliaus Mindaugo taurės rezultatyvumo rekordą. Iki šiol jis priklauso Laimonui Kisieliui. Dar 2016 metais tuometis Prienų–Birštono „Vytauto“ aukštaūgis pelnė 26 taškus ir užfiksavo turnyro rezultatyvumo rekordą.

Žalgirietis K. Pangosas taip pat tapo šio turnyro rekordininku su 10 rezultatyvių perdavimų. 2016-aisiais rekordą užfiksavo Klaipėdos „Neptūno“ gynėjas Martynas Mažeika, atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

Žalgiris“: Vasilije Micičius 14 (4/4 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 6/7 baudos, 7 rez.p.), Artūras Milaknis 13, Aaronas White'as 10, Paulius Jankūnas ir Axelis Toupane'as po 9, Brandonas Daviesas ir Antanas Kavaliauskas po 8, Kevinas Pangosas 7 (10 rez.p.), Edgaras Ulanovas 4 (8 atk.k.), Paulius Valinskas 3, Martynas Sajus 0.

„Šiauliai“: Laurynas Birutis 35 (14/22 dvitaškiai, 7/8 baudos, 11 atk.k.), Nicholas Zeisloftas 17 (1/4 dvitaškiai, 5/7 tritaškiai), Vytautas Šarakauskas 12, Rytis Pipiras 6, Donatas Sabeckis, Akeemas Wrightas, Evaldas Šaulys ir Šarūnas Beniušis po 2.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (108)