Rungtynių pradžia visiškai nepriminė paskutinio LKL mūšio tarp dzūkų ir uostamiesčio komandų.

Drąsiai mačą pradėjusi Alytaus komanda po pirmo kėlinio pirmavo 19:17, o antro kėlinio viduryje buvo įgijusi rekordinę 9-ių taškų persvarą – 28:19.

Svečiai pirmavo iki pat ilgosios pertraukos, po dviejų kėlinių švieslentė fiksavo „Dzūkijos“ pranašumą 39:32. Per du kėlinius „Neptūnas“ padarė net 12 klaidų.

Trečio kėlinio antroje pusėje „Neptūnui“ pavyko išlyginti rezultatą – 51:51. Visgi prieš lemiamą kėlinį kuklią persvarą vis dar išlaikė dzūkai – 59:57.

Ketvirtame kėlinyje „Neptūnas“ buvo įgijęs 7-ių taškų persvarą (69:62), tačiau svečiai ne tik pavijo šeimininkus, bet likus kiek mažiau nei 3 min. persvėrė rezultatą 73:71.

Maža to, likus pusantros minutės dzūkai įgijo 5-ių taškų pranašumą – 79:74. Rungtynių pabaigą fantastiškai sužaidę alytiškiai buvo padidinę pranašumą iki dviženklės ribos (85:74), kurios klaipėdiečiai sumažinti nesugebėjo – 77:85.

Debiutinį mačą žaidęs klaipėdiečių naujokas Laimonas Chatkevičius per 2 minutes spėjo surinkti 2 taškus ir atkovoti vieną kamuolį.

Akivaizdu, kad tikru peiliu uostamiesčio ekipai tapo klaidos – „Neptūnas“ suklydo net 21 kartą, tuo tarpu varžovai iš Alytaus padarė 16 klaidų.

„Neptūnas“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (33 – 28), abi komandos atliko po 20 rezultatyvių perdavimų.

Esmine pergalės priežastimi tapo geresnis svečių taiklumas, jie ir dvitaškius (21/40, 52 proc.), ir tritaškius (9/17, 53 proc.) metė taikliau. „Neptūnas“ be klaidų atakavo nuo baudų metimo linijos (11/11), dvitaškius metė 49 proc. taiklumu (21/43), tritaškius – 42 proc. (8/19).

„Dzūkija“: Nikolaos Stylianou 19, Parish Petty 17, Paulius Petrilevičius 16, Alanas Wigginsas 10, Paulius Danisevičius 8, Gediminas Žalalis 6, Gediminas Navickas 5, Anatolij Kaširov ir Povilas Čukinas po 2 taškus.

Alytaus „Dzūkija“ KMT pusfinalyje susitiks su „Lietuvos ryto“ ir Utenos „Juventus“ poros nugalėtoju.

Klaipėdos „Neptūną“ užmigdyti galėjo paskutinis savaitgalis: taip jau sutapo, kad „Neptūno“ ir „Dzūkijos“ krepšininkai tarpusavyje žaidė praėjusį šeštadienį Alytuje. Tai buvo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionato dvikova. Ir šias rungtynes gana lengvai – rezultatu 81:63 (27:14, 23:5, 13:19, 18:25) laimėjo klaipėdiečiai.

Antrajame kėlinyje vienu metu neptūniečiai pirmavo net 50:14.