Jau trečioje šio sezono „Talentų U15 karta“ stovykloje su mergaitėmis dirbo krepšinio treneris Linas Šalkus, Klaipėdos moterų krepšinio klubo „Fortūna“ vyr. treneris Vilius Stanišauskas, Sostinės krepšinio mokyklos trenerė Šarūnė Valinskaitė ir LKF jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila.

Su vaikinais savo patirtimi dalinosi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis, Lietuvos vaikinų jaunimo (U20) vyriausiasis treneris Gintaras Krapikas, Sostinės krepšinio mokyklos treneris Mindaugas Noreika bei Sabonio krepšinio centro treneris Rolandas Rakutis.

Fizine projekto dalyvių kondicija rūpinosi Prienų-Birštono „Vytauto“ fizinio rengimo treneris Aivaras Pranckevičius.

Penktadienio vakarą ir šeštadienio rytą su merginomis dirbo krepšinio specialistas Linas Šalkus, kuris džiaugėsi talentingomis mergaitėmis: „Aš ne pirmi metai dirbu šiame projekte. Šiais metais jau kitos mergaitės, tačiau smagu, kad yra tokių jaunų talentų. Galbūt jos kažkada bus ir Lietuvos rinktinės narės, tačiau iki tol dar yra ką veikti mokant jas. Man pačiam užteko treniruotės metu pabėgioti, paaiškinti pratimus. Mergaitės tikrai gabios, tačiau reikia dirbti ne tik šioje stovykloje, tačiau ir klubuose kuriuose mergaitės žaidžia.“

Pirmąsias dvi treniruotes vaikinams vedė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis, kuris akcentavo žaidimą „du prieš du“: „Įspūdžiai tik geri, jaučiasi vaikinų noras, susikaupimas. Žinoma, informacijos kiekis yra didelis, tačiau vaikinai viską gerai priima.

Tikimės, kad kitą kartą vėl pamačius vaikinus – matysime progresą. Buvome sutarę, kad stovykloje pasinagrinėsime situacijas žaidžiant du prieš du. Informacijos yra daug ir norėtųsi jos perteikti dar daugiau, tačiau akcentavome kas yra svarbiausia šiuo metu vaikinams. Du prieš du dabar krepšinyje yra vienas svarbiausių elementų. Pamatėme kokias bėdas turime ir ką reikia gerinti.“

Daugiausiai laiko detalėms treniruotese skyręs Lietuvos vaikinų jaunimo (U20) vyriausiasis treneris Gintaras Krapikas pabrėžė, kad „Talentų U15 karta“ labai naudingas projektas: „Prieš prasidedant treniruotei, jos planas būna vienoks, tačiau nereikia pamiršti, kad tai yra U15 karta, vaikinai dar nėra tie žaidėjai, kurie turi labai gilius krepšinio pagrindus.

Ypatingai, kai prasideda komandinė gynyba ir keitimasis ginamaisiais. Tačiau faktas, kad galimybę tai tobulinti jie turi tokiose stovyklose, mano nuomone, tai neatstoja jokių rungtynių. Čia susirinkę talentingiausi šios kartos žaidėjai, tarpusavyje jie susipažįsta vieni su kitais. Taip pat mes – treneriai, turime galimybę pakankamai anksti pradėti stebėti žaidėjų pažangą.“

Šeštadienio vakare dalyvių tradiciškai laukė viktorina, šį karta jos tema – „Lietuvai 100 metų. Įžymūs žmonės“. Projekto dalyviai sulaukė dovanų iš prekybos centro „LIDL“ – jaunieji krepšininkai stiprinosi „Čempionų užkandžiais“.

Viso sezono metu bus organizuojamos 5 stovyklos. Projektą, kaip ir praėjusią vasarą, planuojama pabaigti tarptautiniu Ramūno Šiškausko vardo turnyru, sulaukusiu daugybę pagyrimų iš visų turnyre dalyvavusių šalių.

Talentų U15 karta“ – ilgalaikis projektas. Visi projekto dalyviai gauna sportines aprangas, atliekami išsamūs jų fiziniai bei medicininiai tyrimai.

Pagal juos specialistai sudaro individualias rekomendacijas, ką reikia tobulinti, kaip maitintis ir kokio režimo laikytis. Specialistai prižiūri jaunuosius krepšininkus ištisus metus.