Šešis iš septynių tritaškių pataikęs „Žalgiris“ po pirmo kėlinio pirmavo 26:14. „Lietuvos rytui“ koją kišo klaidos, per pirmą ketvirtį sostinės ekipa suklydo 5 kartus. Antro kėlinio pradžioje svečiai iš Kauno pasiekė rekordinę persvarą – 30:14.

Tačiau nuo tos akimirkos situacija kardinaliai pasikeitė. Atkarpą 16:2 laimėję šeimininkai pavijo svečius iš Kauno, o iki ilgosios pertraukos likus 4 min. rezultatas tapo lygus 32:32. Maža to, Jimmy Barono tritaškis pirmąkart sostinės ekipą išvedė į priekį 35:32.

Po dviejų kėlinių rezultatas lygus – 38:38.

Trečio ketvirčio pradžioje komandos apsikeitė tiksliomis atakomis, bet jam įpusėjus trapią persvarą turėjo „Lietuvos rytas“ (46:42).

Po Louko Mavrokefalidžio ir Beno Magdeno dvitaškių Vilniaus komanda atitrūko 52:45. Prieš lemiamą kėlinį šeimininkai pirmavo 54:50.

Ketvirtą ketvirtį pradėjo Roko Giedraičio dvitaškis (56:50). Po A. Toupane'o dvitaškio, Artūro Milaknio tritaškio bei Edgaro Ulanovo 5-ių taškų žalgiriečiai išsiveržė į priekį (58:60), o žaisti buvo likusios 8 min.

Tačiau ketvirčio viduryje šeimininkai tris kartus įgijo šešių taškų persvarą (67:61, 69:63 ir 71:65). Po Kevino Pangoso dvitaškio likus 24 sek. šeimininkų pranašumas sumažėjo iki 3 taškų (71:68), bet taikliai nuo baudų metimų linijos atakavę Rimo Kurtinaičio auklėtiniai išsaugojo sau palankų rezultatą ir iškovojo pergalę 75:68 (14:26, 24:12, 16:12, 19:18).

Vienu svarbiausiu pergalės kalviu tapo Travisas Petersonas, pataikęs visus metimus iš žaidimo (3/3 dvitaškiai, 4/4 tritaškiai) bei pridėjęs tris baudos metimus (3/3 baudos). Rezultatyviausio mačo žaidėjo sąskaitoje – 19 taškų.

Antrą kartą iš eilės „Žalgirį“ įveikusi sostinės ekipa prisivijo čempionato lyderius turnyro lentelėje. Dabartinius šalies čempionus nuo Rimo Kurtinaičio kariaunos jau skiria tik viena pergalė.

„Lietuvos rytas“: Travisas Petersonas 21 (3/3 dvitaškiai, 4/4 tritaškiai, 3/3 baudos), Loukas Mavrokefalidis 13 (6 atk.k.), Rokas Giedraitis 11, Chrisas Krameris 8 (10 rez.p.), Jimmy Baronas 7, Martynas Echodas ir Benas Magdenas po 6, Mindaugas Girdžiūnas 3, Artūras Jomanas, Egidijus Mockevičius po 0.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanvovas 16 (3/7 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 1/2 baudos), Axelis Toupane'as 14, Artūras Milaknis 13, Kevinas Pangosas 11 (5 rez.p., 7 kl.), Paulius Jankūnas ir Brandonas Daviesas po 5, Antanas Kavaliauskas 4, Paulius Valinskas, Aaronas White'as po 0.

Statistika

„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 22/33 (66 proc.) – 13/36 (36 proc.)

Tritaškiai: 8/20 (40 proc.) – 10/18 (55 proc.)

Baudos: 7/9 (77 proc.) – 12/16 (75 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 28 – 27

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 16

Klaidos: 15 – 16

Perimti kamuoliai: 6 – 5

Blokuoti metimai: 6 – 0

Pražangos: 21 – 17

Tarpusavyje „Lietuvos rytas“ susitiko du kartus bei pasidalino po pergalę. Pirmąjį mačą Vilniuje „Žalgiris“ laimėjo 70:67, tuo metu Kaune 65:63 triumfavo sostinės klubas.

„Lietuvos rytui“ sezonas Europoje baigėsi, tuo metu „Žalgiris“ tęsia lenktynes dėl Eurolygos ketvirtfinalio. Nors kauniečiai ketvirtadienį nusileido Maskvos srities „Chimki“, tačiau šiuo metu su 13 pergalių ir 9 pralaimėjimas vis dar užima 6-ąją vietą stipriausiame Senojo žemyno turnyre.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (344)