Į Mindaugo Lukauskio pirmąjį dvitaškį Sankt Peterburge pradžioje „Zenit“ krepšininkai atsakė spurtu 10:0 ir aiškiai pademonstravo, kad šioje dvikovoje nesirengia suteikti jokių vilčių svečiams.

Nepaprastai taikliai atakuodami iš dviejų taškų zonos (pirmame kėlinyje 13/15) aikštės šeimininkai netruko savo persvarą kone padvigubinti – po pirmojo kėlinio, kuriame pusę „Lietuvos ryto“ taškų pelnė Loukas Mavrokefalidis (9), „Zenit“ pirmavo 31:19.

Nemažino apsukų Vasilijaus Karasiovo auklėtiniai ir antrajame ketvirtyje. Vilniečiams gyvenimą po krepšiu apsunkino po traumos grįžęs Drew Gordonas ir Sankt Peterburgo komandos naujokas Malcolmas Griffinas.

Įpusėjus dvikovai Rusijos klubas turėjo solidžią 20 taškų persvarą – 62:42. „Zenit“ per 20 minučių pataikė net 20 dvitaškių iš 28.

🏈/🏀 @8lackCaesar goes long for @LazarBird_4's slam-plus-foul finish.#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/Lo0UA3IIdf— EuroCup (@EuroCup) January 31, 2018

Po didžiosios pertraukos vilniečių mėginimai sustabdyti grėsminguosius varžovus nuėjo perniek. Tik sėkmingai puolime žaidusio L. Mavrokefalidžio dėka skirtumas po trijų kėlinių neišaugo dar labiau – 85:67.

Paskutiniame ketvirtyje „Lietuvos ryto “ krepšininkus pažadino du iš eilės taiklūs Beno Magdeno tritaškiai. Agresyviau žaisti pradėję svečiai pabaigoje atkūrė intrigą – po Martyno Echodo įspūdingo dėjimo iš viršaus komandas skyrė vos 8 taškai – 100:92.

Vis dėlto aikštės šeimininkai pergalės iš rankų nepaleido ir triumfavo savo žiūrovų akivaizdoje.

Pirmose tarpusavio rungtynėse Vilniuje R. Kurtinaičio auklėtiniai apmaudžiai pralaimėjo „Zenit“ ekipai 96:98.

Jokių galimybių patekti į kitą etapą neturintys vilniečiai paskutines Europos taurės rungtynes šį sezoną žais savo aikštėje vasario 7-ą dieną su Miuncheno „Bayern“ komanda.

„Sveikinu „Zenit“ su energingu žaidimu ir puikia pergale. Būna dienos, kai tiesiog žaidi prasčiau už varžovą. Šiandien „Zenit“ geriau pataikė, greičiau bėgo, sužaidė geriau ir nusipelnė pergalės“, – po rungtynių kalbėjo R. Kurtinaitis.

„Lietuvos ryto“ strategas pasakojo, kad tarpsezonu pasikeitė komanda ir šioje dvikovoje aiškiai buvo matyti, kurias pozicijas reikia stiprinti.

„Puikiai žinome, kaip žaidžia „Zenit“, pažįstu Vasilijų Karasiovą. Jo komandos visuomet bėga į greitas atakas. Šansų varžovai turi tik tuomet, jei jiems pavyksta įvelti „Zenit“ į pozicinį žaidimą. Jei bandai žaisti jų primestu greičiu, kaip mes šiandien, tai atsiranda rimtos problemos“, – sakė jis.

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis 22 (4/11 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 5/5 baudos, 9 atk.k. 22 naud.b.), Jimmy Baronas 15 (7 atk.k.), Rokas Giedraitis 13 (9 atk.k., 4 bl.), Chrisas Krameris (12 rez.p.), Martynas Echodas ir Travisas Petersonas po 10, Benas Magdenas 9 (3/3 tritaškiai), Mindaugas Girdžiūnas 5, Egidijus Mockevičius 4 (6 atk.k.) Mindaugas Lukauskis 2.

„Zenit“: Kyle'as Kuricas 20 (4/10 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 3/4 baudos), Malcolmas Griffinas 17 (8 rez.p.), Drew Gordonas 12 (10 atk.k.), Sergejus Karasiovas 11, Jevgenijus Voronovas ir Marko Simonovičius po 10.