„Panathinaikos“ laimėjo 68:61 (11:20, 19:12, 20:16, 18:13), o lietuvis buvo vienas svarbiausių pergalės kalvių.

Gynėjas iš Lietuvos aikštėje pasirodė pirmo ketvirčio viduryje ir pakeitė „Panathinaikos“ lyderį Nicką Calathesą.

Blankiai mačą pradėjusi „Panathinaikos“ ekipa po pirmo ketvirčio atsiliko 11:20.

L. Lekavičiaus tritaškiai neleido antro kėlinio pradžioje svečiams dar labiau atitrūkti, o jam vadovaujant ekipai skirtumas sparčiai tirpo. Rezultatyvumu neišsiskyrusioje pirmoje mačo pusėje „Panathinaikos“ pavijo „Olympiakos“ ir po dviejų kėlinių svečių persvara siekė du taškus – 32:30.

Trečiame kėlinyje užvirė kova taškas į tašką. Iki ketvirčio pabaigos likus 12 sek. Luko Lekavičiaus du taiklūs baudos metimai leido „Panathinaikos“ pirmauti 50:48, o paskutinė svečių ataka tikslo nepasiekė.

Lukas žaidė ir lemiamo kėlinio pradžioje. Įžaidėjas drąsiai ėmėsi iniciatyvos, jo staigūs prasiveržimai privertė „Olympiakos“ žaidėjus rinktis pražangas.

Karštai palaikomi savo gerbėjų šeimininkai po Dinos Mitoglou tritaškio atitrūko 61:53, o iki kėlinio pabaigos buvo likusios beveik 6-ios minutės.

Po L. Lekavičiaus gražaus prasiveržimo ir metimo pro Vassilio Spanoulio rankas „Olympiakos“ strategas Ioannis Sfairopoulos buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes likus beveik 4 min. „Panathinaikos“ pranašumas siekė 9 taškus 65:56.

„Olympiakos“ krepšininkai nebesusigrąžino iniciatyvos ir mačą 68:61 laimėjo Graikijos čempionato lyderiai.

L. Lekavičius žaidė 23 min., pelnė 12 taškų (1/3 dvit., 2/4 trit., 4/4 baudų met.), atkovojo 3 kamuolius, padarė tris klaidas, išprovokavo keturias varžovų pražangas ir pats tris kartus prasižengė.

Už lietuvį rezultatyviau žaidė tik K.C. Riversas, pelnęs 16 taškų.

„Panathinaikos“: KC. Riversas 16, Lukas Lekavičius 12, Nickas Calathesas 9, Dinos Mitoglou 7 Chrisas Singletonas, Ianis Vougioukas ir Jamesas Gistas po 6, Nikos Pappas 5, Kenny Gabriel 1 taškas.

„Olympiakos“: Georgios Printezis 13, Kostas Papanikolaou 11, Vassilis Spanoulis 10, Jamelas McLeanas 9, Vangelis Mantzaris 5, Brianas Robertsas 4, Kyle Wiltjeras ir Nikola Milutinovas po 3, Hollis Thompsonas 2, Janis Strelnieks 1 taškas.

Atėnų klubas pirmenybėse žengia be pralaimėjimų ir savo sąskaitoje turi 14 pergalių. „Olympiakos“ užima antrą vietą (10/4).

Pirmame Graikijos milžinų derbyje pergalę lapkritį taip pat šventė „Panathinaikos“ ekipa, kuri tada svečiuose 70:62 palaužė „Olympiakos“ krepšininkus.

Tuomet L. Lekavičius taip pat sužaidė puikiai – pelnė 14 taškų ir buvo antras pagal rezultatyvumą ekipoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)