Rungtynių pradžią galima pavadinti tobula aikštės šeimininkams. Dar nepamirštą sportinį pyktį dėl pralaimėjimo Bamberge lieję „Žalgirio“ vyrai rėžė iš peties – spurtavo 13:0 ir pirmuosius taškus svečiams leido pelnyti tik ištiksėjus 4-ioms minutėms.

Atitokę „Basket“ krepšininkai ėmėsi mažinti skirtumą, tačiau daugiau kaip per 5 taškus (24:19) priartėti jiems Š. Jasikevičiaus auklėtiniai neleido.

Antrame kėlinyje tris tritaškes „bombas“ pataikęs Artūras Milaknis paklojo pamatus dar vienam „Žalgirio“ spurtui.

Valensijos komanda mėgino sugriauti Šaro planus žaisdama dviem „centrais“ – Tiboru Pleissu ir Bojanu Dubljevičiumi – tačiau šis sumanymas žlugo, o po Pauliaus Jankūno dvitaškio komandas skyrė net 17 taškų (41:24).

Apsukų „Žalgiris“ nemažino ir po didžiosios pertraukos. Įspūdingą taiklumą demonstravo Axelis Toupane'as, pataikęs kelis metimus iš eilės. Aikštės šeimininkai užtikrintai pirmavo 56:40, tačiau tuomet prasidėjo jų bėdos.

Su penkiomis pražangomis rungtynes baigė Brandonas Daviesas, A. Toupane'as sėdo ant suolo su keturiomis, o žalgiriečiai nesugebėjo sustabdyti įsisiautėjusio Ericko Greeno. Po varžovų snaiperio trijų iš eilės tritaškių skirtumas ištirpo iki 3 taškų – 63:60.

Ketvirtame kėlinyje galinga aikštės šeimininkų puolimo mašina ėmė strigti – tuo pasinaudodami svečiai pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai ir įvėlė žalgiriečius į kovą taškas į tašką.

Tačiau tik trumpam. Š. Jasikevičiaus auklėtiniai susigrąžino persvarą, pademonstravo šaltus nervus per lemiamas paskutines minutes ir triumfavo.

Fantastiškai sužaidė K. Pangosas, pirmuosius savo taškus nuo trijų taškų linijos pelnęs tik trečiojo kėlinio viduryje.

Įžaidėjo sąskaitoje dvigubas dublis – 11 taškų ir 15 rezultatyvių perdavimų. Tiek perdavimų šį sezoną Eurolygoje dar nė vienam žaidėjui nepavyko atlikti. Tai – ir asmeninis K. Pangoso rekordas.

Geriausias rungtynes Eurolygoje sužaidė ir A. Toupane'as. Prancūzas pelnė 18 taškų.

Daugiausiai kamuolių (8) atkovojęs Aaronas White'as iš esmės nulėmė rungtynių pabaigą, kai sugriebė atšokusį kamuolį po netaiklaus K. Pangoso baudos metimo (84:82) ir leido žalgiriečiams surengti dar vieną ataką likus žaisti 8 sekundes iki mačo pabaigos.

Tai buvo 100-sios iš eilės P. Jankūno rungtynės Eurolygoje. „Geležinis“ žalgiriečių kapitonas ketvirtadienį pelnė 11 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 16 naudingumo balų.

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais sausio 25-ą dieną Atėnuose su vietos „Panathinaikos“.

Žalgiris“: Axelis Toupane'as 18 (8/9 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 2/2 baudos), Artūras Milaknis 12 (4/6 tritaškiai), Kevinas Pangosas (15 rez.p.), Paulius Jankūnas ir Aaronas White'as (8 atk.k.) po 11, Edgaras Ulanovas 10, Brandonas Daviesas 8, Vasilje Micičius 3, Antanas Kavaliauskas 2, Beno Udrihas, Martynas Sajus, Gytis Masiulis 0.

Basket“: Tiboras Pleissas 20, Willas Thomas 19, Erickas Greenas 17 (5/7 tritaškiai), Samas Van Rossomas 9.

Statistika. „Žalgiris“ – Valensijos „Basket“

Dvitaškiai: 25/41 (61 proc.) – 17/35 (48,6 proc.)

Tritaškiai: 7/25 (28 proc.) – 10/25 (40 proc.)

Baudos: 15/16 (93,8 proc.) – 18/19 (94,7 proc.)

EUROLYGA: ŽALGIRIS – VALENCIA BASKET
"Žalgiris" švenčia 12-ą pergalę Eurolygoje.
Žalgiriečiai laiko kamuolį, E. Ulanovas stabdomas pražanga. Jis pataiko abu baudų metimus – 86:82. Žaisti lieka 2,9 sek., minutės pertraukėlė.
Likus žaisti 8,5 sek. K. Pangosas meta baudų metimus. Pataiko vieną – 84:82, tačiau atšokusį kamuolį pagriebia A. White'as.
W. Thomas pataiko tritaškį tritaškį – 83:82.
Puikiai sužaidęs E. Ulanovas didina skirtumą 83:76, tačiau W. Thomas pataiko tritaškį – 83:79.
A. Kavaliauskas krauna kamuolį iš viršaus 81:76.
Pataiko tritaškį ir T. Pleissas – 79:76. Žaisti lieka 2 minutes.
Po A. White'o taiklių baudos metimų A. Milaknis šauna taiklų tritaškį ir "Žalgiris" pirmauja 79:.
Po P. Jankūno dvitaškio 74:73.
K. Pangosas pelno dvitaškį, tačiau T. Pleissas įsižaidžia po krepšiu.
Valensijos komanda po T. Pleisso kablio pirmą kartą pirmauja šiose rungtynėse – 70:71.
Kol kas "Žalgirio" puolimas stringa, T. Pleissas mažina skirtumą iki minimumo – 70:69.
A. White'as pataiko baudų metimus, varžovai atsako dvitaškiu – 70:67.
San Emeterio pelno dar du taškus - 68:65. Minutės petraukėlė.
A. White'as krauna kamuolį iš viršaus ir prideda taiklų baudos metimą – 68:60. Tuo pačiu atsako ir San Emeterio – 68:63.
K. Pangosas stabdo varžovų spurtą – 65:60.
E. Greenas vėl pataiko tritaškį – 63:60.
Po trijų kėlinių "Žalgiris" pirmauja 63:57.
E. Greenas pataiko dar vieną tritaškį ir Valensijos komanda pavojingai priartėja.
Komandos apsikeičia netaikliais metimais, E. Greenas įsibėgėja – pelno tritaškį ir mažina skirtumą – 63:54.
K. Pangosas pataiko dvitaškį, W. Thomas taiklus nuo baudų metimo linijos – 63:51.
A. White'as krauna kamuolį iš viršaus – 61:46.
E. Greenas pataiko tritaškį – 61:49.
W. Thomas iš po krepšio taiklus, Š. Jasikevičius prašo minutės pertraukėlės – 59:46.
Susižeidžia varžovų centras B. Dubljevičius - negali tęsti rungtynių ir eina į drabužinę.
K. Pangosas pagaliau pataiko – po jo tritaškio 59:44.
Martynas Sajus aikštėje, varžovai pataiko baudų metimus – 56:44.
K. Pangosas niekaip negali pelnyti taškų šiose rungtynėse - prameta tritaškį.
Van Rossomas pataiko abu baudų metimus – 56:42.
A. Toupane'as prasižengia 4-ą kartą. Minutės pertraukėlė.
Aikštėje vyksta lygi kova, "Žalgirio" komandoje siautėja A. Toupane'as – 56:40.
K. Pangosas pataiko baudos metimą. – 52:38.
Technine pražanga teisėjai baudžia A. Doornekampą.
T. Pleissas pelno dvitaškį, iš karto jam metimu iš vidutinio nuotolio pataiko A. Toupane'as – 51:38.
B. Daviesas prasižengia 4-ą kartą, o už emocingą reakciją teisėjai amerikietį baudžia technine pražanga.
Pirmieji trečiame kėlinyje taškus pelno svečiai, netaiklų K. Pangoso tritaškį iš po krepšio taiso B. Daviesas.
Po pertraukos tris kartus atakavę krepšį žalgiriečiai liko tuščiomis.
"Žalgiryje" rezultatyviausias žaidėjas – A. Toupane'as – 12 taškų. Po 9 pridėjo P. Jankūnas ir A. Milaknis. K. Pangosas taškų nepelnė, bet atliko jau 10 rezultatyvių perdavimų.
Po dviejų kėlinių "Žalgiris" pirmauja 47:31.
A. Milaknis nepataiko tritaškio, bet jo metimą pataiso E. Ulanovas – 47:31.
A. Kavaliauskas prasižengia, A. Doornekampas nuo baudų metimo linijos taiklus – 45:31.
A. Toupane'as vėl pasižymi iš po krepšio – 45:29.
G. Masiulis sodinamas ant suolo po pražangos, varžovai pataiko tik kartą – 43:29.
A. Toupane'as tampa rezultatyviausiu aikštės šeimininkų žaidėju po taiklaus dvitaškio. Varžovai atsako tuo pačiu – 43:28.
Aikštėje G. Masiulis, jis keičia A. White'ą. Tai penktosios jaunojo žalgiriečio rungtynės Eurolygoje.
P. Jankūnas "išmaudo" varžovą ir pelno du taškus – 41:24.
Po minutės pertraukėlės "Basket" prasižengia puldami, P. Jankūnas pritariamai šypsosi.
A. Toupane'as prideda dvitaškį po greitos kontratakos. Skirtumas išauga iki rekordinio – 39:24.
Varžovai atsisakė sumanymo žaisti dviem "centrais".
Svečių tritaškis netaiklus, P. Jankūnas blokuoja B. Dubljevičių.
A. Milaknis tęsia taiklių tritaškių seriją – 37:24.
T. Pleissas pelno du taškus ir prideda baudos metimą – 34:24.
Abu svečių centrai nesugeba pelnyti taškų iš po krepšio, o P. Jankūnas didina skirtumą – 34:21.
A. Milaknis pataiko dar vieną tritaškį – 32:21.
K. Pangoso bravūriškas prasiveržimas baigiasi netaikliu metimu, o Van Rossomas greitoje kontratakoje pelno du taškus – 29:21.
Valensijos komanda žaidžia dviem "centrais", o A. Milaknis smeigia tritaškį – 29:19.
Antrąjį kėlinį abi komandos pradeda nesėkmingomis atakomis.
Paskutinę ataką per kelias sekundes "Žalgiris" sėkmingai realizuoja. A. White'as po K. Pangoso perdavimo pelno du taškus iš po krepšio.
A. Milaknio ir B. Davieso tandemas nesuveikia, paskutinę Valensijos komandos ataką žalgiriečiai stabdo prasižengdami. E. Greenas pataiko du baudų metimus – 24:19.
E. Greenas pataiko tritaškį – 24:17.
B. Daviesas pataiko abu baudų metimus – 24:14.
Aikštėje pastaruoju metu taiklią ranką demonstruojantis A. Milaknis.
A. Kavaliauskas puikiai ginasi prieš 218 cm ūgio T. Pleissą.
E. Ulanovas prasiveržia ir nutraukia netaiklių žalgiriečių metimų seriją – 22:14.
Atakuojant krepšį po krepšiu prasižengia A. Kavaliauskas, dėl pražangų limito Ispanijos čempionai stoja prie baudų metimo linijos. T. Pleissas taiklus dukart – 20:14.
E. Ulanovas sužingsniuoja, tačiau varžovų ataka taip pat tuščia.
Po T. Pleisso baudų metimų "Žalgiris" pirmauja 20:12.
Po Van Rossomo tritaškio skirtumas tirpsta – 20:10.
Aikštėje pasirodo A. Kavaliauskas ir B. Udrihas. E. Ulanovas pataiko du baudų metimus – 20:7.
V. Micičius pataiko fantastišką tritaškį nuo lentos paskutinę atakai skirtą sekundę – 18:5.
B. Dubljevičius pataiko tritaškį – 15:5.
Praėjus daugiau nei 4 minutėms svečiai pagaliau pelno pirmuosius taškus šiose rungtynėse, tačiau B. Daviesas atsako taikliu dvitaškiu – 15:2.
P. Jankūnas iš po krepšio taiklus – 13:0.
A. Toupane'as "Žalgirio" spurtą didina nuo baudų metimo linijos – 11:0. Minutės pertraukėlė.
Puikiai gindamiesi žalgiriečiai dar kartą turi progą atakuoti, bet A. Toupane'o metimas netaiklus.
A. Toupane'as vėl žaibiškai atakuoja – "Žalgiris" ketina pasiųsti varžovus į nokdauną – 9:0.
B. Daviesas iš po krepšio pelno dar du taškus – 7:0.
Įdomi statistika: P. Jankūnas žaidžia 100-ąsias Eurolygos rungtynes iš eilės.
A. Toupane'as kitoje atakoje prideda dvitaškį – 5:0.
P. Jankūnas smeigia taiklų tritaškį ir atidaro rungtynių taškų kraitį.
"Basket" starto penketas: Willas Thomas, Samas Van Rossomas, Bojanas Dubljevičius, Aaronas Doornekampas, Fernando San Emeterio.
"Žalgirio" starto penketas: Brandonas Daviesas, Kevinas Pangosas, Axelis Toupane'as, Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas.