Pirma mačo pusė „Žalgiriui“ nieko blogo nežadėjo.

Permainingo pirmo kėlinio viduryje 18:12 išsiveržė aikštės šeimininkai, tačiau sėkmingiau pirmą ketvirtį užbaigė svečiai iš Kauno, kurie pirmavo 23:21.

Antrame ketvirtyje prabilo snaiperis Artūras Milaknis, kurio trys tritaškiai paklojo solidų pamatą sėkmingai ketvirčio pabaigai.

Prieš pertrauką „Žalgiris“ pasiekė rekordinę persvarą ir po dviejų kėlinių švieslentė fiksavo 7-ių taškų „Žalgirio“ pranašumą – 44:37.

Tačiau po ilgosios pertraukos svečiai iš Lietuvos paleido iniciatyvą ir „Brose“ kėlinį laimėjo net 27:17. Prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai pirmavo 64:61.

Lemiamame kėlinyje Kauno „Žalgris buvo priverstas vytis atitrūkusius šeimininkus (77:70, 79:72), Aarono White'o taškai leido svečiams priartėti prie „Brose“ ekipos (79:76).

Per paskutines dvi minutes „Žalgiris“ vis priartėdavo iki 3-ų taškų, tačiau šeimininkai taip pat puolime rinko taškus. Prie to labiausiai prisidėjo sezono rungtynes Eurolygoje sužaidęs Augustine'as Rubitas, kuris iš viso pelnė 22 taškus (8/11 dvit., 1/3 trit., 3/4 baudų met.).

Likus 37 sek. Danielio Hacketto tritaškis įstūmė „Žalgirį“ į labai sudėtingą situaciją: likus 37 sek. „Brose“ pirmavo 87:82.

Ketvirtame kėlinyje į priekį „Žalgirį“ vedęs Aaronas White atsakė greitu dvitaškiu (87:84), bet nuo baudų metimo linijos neklydo Ricky Hickmanas (89:84).

Kevinas Pangosas pridėjo dvitaškį, o iki mačo pabaigos buvo likusios 22 sek. (89:86).

Netrukus prie baudų metimo linijos stojęs D. Hackettas pataikė tik pirmą baudos metimą, bet kamuolį atkovojo pats D. Hackettas, kuris pridėjo dar vieną baudos metimą (91:86). Likus 8 sek. suklydo K. Pangosas, o tai jau galutinai palaidojo bet kokias svečių viltis, nes iki mačo pabaigos buvo likusios 8 sek.

Dorellas Wrightas pataikė abu baudos metimus, o paskutinis A. Milaknio tritaškis skriejo pro šalį: „Žalgiris“ turėjo pripažinti šeimininkų pergalę 86:93.

Artimiausias Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais namuose šį ketvirtadienį: namuose priims „Valencia“ krepšininkus, kurie antradienį 81:76 įveikė „Barcelona“ ekipą.

„Brose“: Augustine Rubit 22, Danielis Hackettas 16, Dejanas Musli 14, Ricky Hickmanas, Dorellas Wrightas ir Nikos Zisis po 9, Maodo Lo ir Patrickas Heckmannas po 5, Leonas Radoševičius 4 taškai, Lucca Staigeris (per 4 min.) ir Aleksejus Nikoličius (per 3 min.) taškų nepelnė.

„Žalgiris“: Aaronas White'as 23, Artūras Milaknis 18, Vasilje Micičius 12, Brandonas Daviesas 10, Kevinas Pangosas 9, Axelis Toupane'as ir Paulius Jankūnas po 4, Antanas Kavaliauskas, Beno Udrihas ir Edgaras Ulanovas po 2 taškus, Martynas Sajus (per 6 min.) taškų nepelnė, Gytis Masiulis nežaidė.

Statistika: („Brose“ – „Žalgiris“)

Dvitaškiai: 21/40 (52,5 proc.) – 24/43 (55,8 proc.)

Tritaškiai: 9/22 (40,9 proc.) – 8/19 (42,1 proc.)

Baudų metimai: 24/32 (75 proc.) – 14/14 (100 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 31 – 30

Rezultatyvūs perdavimai: 20 – 17

Perimti kamuoliai: 5 – 3

Klaidos: 7 – 12

Blokai: 1 – 3

Eurolygos rikiuotė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmestų/praleistų taškų santykis):

Pabaiga
„Žalgiris“ stebuklo nesukūrė ir pralaimėjo 86:93.
D. Hacketto tik pirmas baudos metimas buvo tikslus (90:86), bet kamuolį atkovojo „Brose".
R. Hickmanas pataikė baudų metimus, K. Pangosas atsakė dvitaškiu (89:86), liko 22 sek.
Neklydo puldami ir šeimininkai, A. Rubito taškai padidino persvarą iki 5-ių taškų, netrukus dėjimu atsakė A. White'as (85:82).
Jo taiklūs baudų metimai sumažino skirtumą iki 3 taškų (81:78).
A. White'o taškai leido priartėti (79:76).
A. Rubitas pataikė dar du baudos metimus (79:72).
A. White'o dėjimas (77:72).
M. Lo tritaškis privertė Š. Jasikevičių paprašyti minutės pertraukėlės (77:70), lieka 5 min.
Geriausias Eurolygos rungtynes žaidžiantis A. Rubitas pridėjo dar du baudos metimus, tritaškiu atsakė A. Milaknis (74:70).
A. Rubitas vienu baudos metimu didina „Brose“ persvarą – 72:67. Liko 6 min.
Tik aikštėje pasirodęs P. Jankūnas užsidirbo penktą pražangą.
Maodo Lo dvitaškis (71:67).
D. Wrighto tritaškis, B. Davieso taiklūs baudų metimai (69:67, priekyje „Brose“).
Puolime K. Pangoso pražanga.
A. White'o dėjimas, 65:64 priekyje „Žalgiris“. Tačiau tuo pačiu atsakė ir L. Radoševičius (66:65).
Puolime suklydo „Brose“, arenoje girdisi „Žalia balta, žalia balta - hey hey“.
B. Daviesas sumažino šeimininkų pranašumą (64:63).
Ketvirtas kėlinys
V. Micičiaus dvitaškis – 64:61, priekyje svečiai.
Iki lemiamo ketvirčio liko 1 min.
„Brose“ atkarpą laimi 8:0, šeimininkai priekyje 64:59, Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės.
Iki kėlinio pabaigos lieka 3 min.
K. Pangoso sudėtingas tritaškis (59:56).
A. Rubitas išlygino rezultatą - 56:56. Š. Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės.
N. Zisis dar vienas tritaškis - 56:54, priekyje svečiai.
A. White skrydis virš krepšio ir dėjimas – 56:51.
A. Milaknis įsūdė dar vieną tritaškį, o A. Rubitas atsakė dvitaškiu (54:51).
A. Milaknis prametė tritaškį, A. White'as nepataikė iš po krepšio, o po Dejano Musli dvitaškio ekipas skiria tik 2 taškai (51:49).
Pavojaus signalas: Jankūnas gavo 4-tą pražangą.
Niko Zisis pataikė tritaškį (51:47).
Nikos Zisis tritaškis mažina „Brose“ deficitą, dvitaškiu atsakė P. Jankūnas (51:44).
A. Davieso dvitaškis – 49:41.
Antrą mačo dalį pradėjo Dorello Wrighto tritaškis, tuo pačiu atsakė A. Milaknis (4/4).
Trečias kėlinys
Po taiklaus A. White'o baudos metimo – rekordinė „Žalgirio“ persvara 44:37.
Dar viena minutės pertraukėlė.
Puiki kėlinio pabaiga: A. White'as pataiko dvitaškį su pražanga (43:37).
Puikus E. Ulanovo perdavimas Antanui Kavaliauskui ir šio dvitaškis – 41:37 priekyje svečiai iš Kauno. Iki pertraukos liko 1 min.
D. Musli pergudravo Martyną Sajų ir išlygino rezultatą (37:37).
Dar vienas A. Milaknio tritaškis, svečiai priekyje 37:35. Iki ilgosios pertraukos liko 2 min. Iš viso Milaknis pataikė tris tritaškius iš tiek pat bandymų.
Dar vienas A. Milaknio tritaškis (34:31), dvitaškiu atsakė A. Rubitas (34:33).
Edgaro Ulanovo dvitaškis ir įpusėjus antram kėliniui 31:28 priekyje svečiai. Bet netrukus rezultatą išlygino A. Rubitas (31:31).
Prabilo Artūras Milaknis, po jo tritaškio 29:28 priekyje „Žalgiris“.
Sužaidus 4 min. "Brose" priekyje 28:26.
Beno Udrihas užsidirbo techninę pražangą.
A. Rubitas išlygino rezultatą.
V. Micičius pataikė dvitaškį su pražanga, po baudos metimo 26:24 priekyje Kauno klubas.
Antrame ketvirtyje sužaistos 2 min.
Antrą ketvirtį pradėjo Danielio Hacketto tritaškis, išvedęs "Brose" į priekį – 24:23, Šarūnas Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės.
Antras kėlinys
Po pirmojo kėlinio 23:21 pirmauja „Žalgiris“.
Beno Udriho pirmieji taškai, dvitaškiu atsakė Leonas Radoševičius (23:21).
Iki kėlinio pabaigos – 1:30 min.
Vasilje Micičius pataikė dvitaškį paskutinę atakos sekundę, jo sąskaitoje 5 taškai, „Žalgiris“ jau priekyje 21:19.
Iki ketvirčio pabaigos liko 3 min.
„Žalgirio“ spurtas 5:0, ir „Brose“ pranašumas - tik 1 taškas (18:17).
Sužaidus 6 min., 16:12 priekyje šeimininkai.
3 min. Po A. Toupane' baudų metimų 4:3 priekyje „Žalgiris“.
2 min. 3:2 priekyje „Brose“. Šeimininkų gretose tritaškį pataikė Patrickas Heickmannas, dvitaškiu atsakė Brandonas Daviesas.
Pirmas kėlinys
Rungtynių pradžia
„Brose“: Ricky Hickmanas, Nikos Zisis, Augustine'as Rubitas, Patrickas Heickmannas, Dejanas Musli.„Žalgiris“: Kevinas Pangosas, Axelis Toupane'as, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Brandonas Daviesas.

Pirmame Eurolygos rate „Žalgiris“ prieš Bambergo klubą namuose buvo laimėjęs 88:84.