Pirmose šiais metais Eurolygos rungtynėse savo aikštėje Š. Jasikevičiaus aikštėje nesijautė padėties šeimininkai. Vieną po kito leisdami taiklius tritaškius „Unicajos“ krepšininkai šovė į priekį 13:6.

Iniciatyvos ėmęsi Kevinas Pangosas ir Paulius Jankūnas sustabdė svečių spurtą, tačiau tik trumpam.

Antrojo kėlinio pradžioje J. Plazos auklėtiniai surengė spurtą 11:0 ir išsiveržė į priekį 30:19. Sukaustę Lietuvos čempionų veiksmus puolime svečiai nepaprastai taikliai atakavo iš toli ir į didžiąją pertrauką patraukė pirmaudami 38:30.

Daug agresyviau puolime žaisti pradėję žalgiriečiai trečiojo kėlinio pabaigoje pavijo varžovus. Po taiklių Artūro Milaknio ir P. Jankūno dvitaškių dviem baudų metimais rezulatą „Žalgirio“ naudai persvėrė Beno Udrihas – 52:51.

😲😲@Aaron_White30 AGAIN! To the basket.#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/aKmUaO2hxK— EuroLeague (@EuroLeague) January 12, 2018

Tiesa, baltos vėliavos Malagos komanda nekėlė ir į tai atsakė 7 taškais iš eilės (52:58).

Stringančią Kauno ekipą vėl traukti ėmėsi K. Pangosas. Įžaidėjas pataikė 5 taškus iš eilės ir sugrąžino pranašumą „Žalgiriui“ – 59:58.

Šįkart Lietuvos čempionai tvirčiau laikė iniciatyvą savo rankose. P. Jankūno taiklūs dvitaškiai, Aarono White'o dėjimai iš viršaus, Edgaro Ulanovo puikus žaidimas tiek puolime, tiek gynyboje padėjo žalgiriečiams padidinti persvarą iki 6 taškų 72:66.

Sėkmingiau pabaigoje sužaidusiems „Unicaja“ krepšininkams pavyko sumažinti skirtumą iki minimumo – 76:75.

Nervingoje pabaigoje, kuomet prasižengdami abiejų komandų žaidėjai mėgino vieni kitų nervų tvirtumą, „Unicaja“ turėjo progą paskutinėmis sekundėmis išplėšti pratęsimą, tačiau galingu bloku tai sutrukdė padaryti E. Ulanovas.

WHAT. A. FINISH❗

Ulanovas wins it again for @bczalgiris

This time with a match-winning block at the buzzer 🙌#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/am17wTILsX
— EuroLeague (@EuroLeague) January 12, 2018

Universalusis krašto puolėjas tampa savotišku košmaru Malagos „Unicaja“ komandai. Pirmose tarpusavio rungtynėse Ispanijoje būtent E. Ulanovas taikliu metimu pratęsime išplėšė pergalę „Žalgiriui“ 85:83.

Previously on @bczalgiris v @unicajaCBpic.twitter.com/3kyJeMbBYa

Lietuvos čempionai antrose Eurolygos rungtynėse iš eilės žaidė sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje – buvo parduoti visi bilietai. Dvikovą stebėjo ir didžiulį ažiotažą Lietuvoje sukėlę LaVaras Ballas su savo sūnumis LiAngelo ir LaMelo.

Kitas rungtynes Š. Jasikevičiaus auklėtiniai žais sausio 16-ą dieną išvykoje su Bambergo „Brose. Jau sausio 18-ąją Kaune jų lauks kita akistata su Valensijos „Basket“.

Eurolygos lentelė po 17-o turo

Žalgiris“: Kevinas Pangosas 16 (4 atk.k. 4 rez.p.), Paulius Jankūnas 14 (9 atk.k., 22 naud.b.), Aaronas White'as ir Edgaras Ulanovas po 11, Artūras Milaknis 8, Beno Udrihas 6, Brandonas Daviesas (6 atk.k.) ir Antanas Kavaliauskas po 4, Vasilije Micičius 3 (9 rez.p.), Axelis Toupane'as 2.

Unicaja“: Adamas Waczynskis 14, Jamesas Augustine'as 12 (9 atk.k.), Nemanja Nedovičius 11 (9 rez.p.), Danielis Diezas 10.