Pirmose šiais metais Eurolygos rungtynėse savo aikštėje Š. Jasikevičiaus aikštėje nesijautė padėties šeimininkai. Vieną po kito leisdami taiklius tritaškius „Unicajos“ krepšininkai šovė į priekį 13:6.

Iniciatyvos ėmęsi Kevinas Pangosas ir Paulius Jankūnas sustabdė svečių spurtą, tačiau tik trumpam.

Antrojo kėlinio pradžioje J. Plazos auklėtiniai surengė spurtą 11:0 ir išsiveržė į priekį 30:19. Sukaustę Lietuvos čempionų veiksmus puolime svečiai nepaprastai taikliai atakavo iš toli ir į didžiąją pertrauką patraukė pirmaudami 38:30.

Daug agresyviau puolime žaisti pradėję žalgiriečiai trečiojo kėlinio pabaigoje pavijo varžovus. Po taiklių Artūro Milaknio ir P. Jankūno dvitaškių dviem baudų metimais rezulatą „Žalgirio“ naudai persvėrė Beno Udrihas – 52:51.

Tiesa, baltos vėliavos Malagos komanda nekėlė ir į tai atsakė 7 taškais iš eilės (52:58).

Stringančią Kauno ekipą vėl traukti ėmėsi K. Pangosas. Įžaidėjas pataikė 5 taškus iš eilės ir sugrąžino pranašumą „Žalgiriui“ – 59:58.

Šįkart Lietuvos čempionai tvirčiau laikė iniciatyvą savo rankose. P. Jankūno taiklūs dvitaškiai, Aarono White'o dėjimai iš viršaus, Edgaro Ulanovo puikus žaidimas tiek puolime, tiek gynyboje padėjo žalgiriečiams padidinti persvarą iki 6 taškų 72:66.

Sėkmingiau pabaigoje sužaidusiems „Unicaja“ krepšininkams pavyko sumažinti skirtumą iki minimumo – 76:75.

Nervingoje pabaigoje, kuomet prasižengdami abiejų komandų žaidėjai mėgino vieni kitų nervų tvirtumą, „Unicaja“ turėjo progą paskutinėmis sekundėmis išplėšti pratęsimą, tačiau galingu bloku tai sutrukdė padaryti E. Ulanovas.

Universalusis krašto puolėjas tampa savotišku košmaru Malagos „Unicaja“ komandai. Pirmose tarpusavio rungtynėse Ispanijoje būtent E. Ulanovas taikliu metimu pratęsime išplėšė pergalę „Žalgiriui“ 85:83.

Lietuvos čempionai antrose Eurolygos rungtynėse iš eilės žaidė sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje – buvo parduoti visi bilietai. Dvikovą stebėjo ir didžiulį ažiotažą Lietuvoje sukėlę LaVaras Ballas su savo sūnumis LiAngelo ir LaMelo.

Kitas rungtynes Š. Jasikevičiaus auklėtiniai žais sausio 16-ą dieną išvykoje su Bambergo „Brose. Jau sausio 18-ąją Kaune jų lauks kita akistata su Valensijos „Basket“.

Eurolygos lentelė po 17-o turo

Žalgiris“: Kevinas Pangosas 16 (4 atk.k. 4 rez.p.), Paulius Jankūnas 14 (9 atk.k., 22 naud.b.), Aaronas White'as ir Edgaras Ulanovas po 11, Artūras Milaknis 8, Beno Udrihas 6, Brandonas Daviesas (6 atk.k.) ir Antanas Kavaliauskas po 4, Vasilije Micičius 3 (9 rez.p.), Axelis Toupane'as 2.

Unicaja“: Adamas Waczynskis 14, Jamesas Augustine'as 12 (9 atk.k.), Nemanja Nedovičius 11 (9 rez.p.), Danielis Diezas 10.

Statistika. „Žalgiris“ – „Unicaja“

Dvitaškiai: 26/45 (57,8 proc.) – 15/33 (45,5 proc.)

Tritaškiai: 5/17 (29,4 proc.) – 12/28 (42,9 proc.)

Baudos: 12/15 (80 proc.) – 11/13 (84,6 proc.)

EUROLYGA: ŽALGIRIS – UNICAJA
Varžovai prasižengia V. Micičius pataiko vieną baudos metimą – 79:77. Žalgiriečių ataka nepavyksta, tačiau svečiams išlyginti rezultatą ir išplėšti pratęsimą sutrukdo E. Ulanovas. Puolėjas blokuoja R. McCallumo metimą.
"Žalgiris" laimi 79:77. Tai jau 11-oji Lietuvos čempionų pergalė šį sezoną Eurolygoje.
R. McCallumas pataiko abu baudos metimus – 78:77.
A. Milaknis prasižengia. Žaisti lieka 14,2 sek.
15,7 sek. lieka iki rungtynių pabaigos. P. Jankūnas pataiko abu baudų metimus – 78:75.
19 sek. "Žalgirio" atakai.
A. Waczynskis pelno du taškus – 76:75.
A. White'as pataiko vieną baudos metimą, J. Augustine'as pataiko dvitaškį – 76:73.
Po minutės pertraukėlės C. Suarezas pataiko tritaškį – 75:71. Žaisti lieka 1 min 10 sek.
A. Milaknis pataiko tritaškį – 75:68.
Dar vienas fantastiškas A. White'o dėjimas iš viršaus – 72:66. J. Plaza prašo minutės pertraukėlės.
Sėkmingai žaisdami žalgiriečiai didina pranašumą 70:64.
P. Jankūnas pataiko dvitaškį tačiau A. Diazas atsako tritaškiu – 66:64.
Kamuolį perima P. Jankūnas ir krauna kamuolį iš viršaus – 64:60.
Po E. Ulanovo tritaškio 62:60.
K. Pangosas pelno 5 taškus iš eilės ir "Žalgiris" vėl priekyje – 59:58.
A. Waczynskis pelno dvitaškį, į tai A. White'as atsako fantastišku dėjimu iš viršaus. "Žalgiris" pralaimi 54:58.
Dvi rezultatyvias atakas surengę svečiai laimi trečiąjį kėlinį – 52:55.
B. Udrihas dviem baudų metimais persveria rezultatą "Žalgirio" naudai – 52:51.
A. Milaknis ir P. Jankūnas dvitaškiais mažina skirtumą iki minimalaus – 50:51.
Abi komandos apsikeičia taikliais baudų metimais – 46:51.
A. Kavaliauskas pataiko du baudų metimus, o J. Augustine'as krauna kamuolį iš viršaus – 44:49.
Svečiai pelno dvitaškį – 42:47. Minutės pertraukėlė.
A. White'as krauna kamuolį iš viršaus, V. Micičius pataiko dvitaškį ir skirtumas mažėja – 42:45.
Daug agresyviau puolime žaisdami Š. Jasikevičiaus auklėtiniai sumažino skirtumą iki 4 taškų, tačiau D. Milosavljevičius smeigia tritaškį – 38:45.
Taikliu dvitaškiu E. Ulanovas pradeda trečiąjį kėlinį – 34:40.
"Unicaja" naudojasi savo snaiperių paslaugomis – pataikė 8 iš 15 tritaškių (53,3) proc.) "Žalgirio" statistika šioje grafoje niūresnė – 2/11 (18,2 proc.)
"Žalgirio" ekipoje rezultatyviausias K. Pangosas su 11 taškų. Varžovų komandoje išsiskyrė D. Diezas (10) ir A. Waczynskis (9).
Po dviejų kėlinių "Žalgiris" atsilieka 32:40.
J. Augustine'as prideda dar du taškus prie svečių kraičio.
A. Milaknis (1/5) nepataiko tritaškio.
Š. Jasikevičius skatina "užsivesti" savo auklėtinius.
K. Pangosas imasi iniciatyvos, P. Jankūnas skuba prie atsarginių suolo - kapitonui prakirsta lūpa. "Žalgiris" atsilieka 32:38.
A. Milaknis (1/4) nuo trijų taškų linijos šauna pro šalį.
B. Daviesas po krepšiu sėkmingai žaidžia, pelno dvitaškį, tačiau A. Diazas pataiko tritaškį – 30:38.
"Unicaja" žaidžia dviem "centrais". G. Shermadinis pelno dvitaškį, tačiau kitoje aikštės pusėje E. Ulanovas pergudrauja savo oponentą – 2 taškai ir pražanga. "Žalgiris" atsilieka 28:35.
B. Udrihas mažina skirtumą dviem baudų metimais. "Unicaja" ir "Žalgiris" apsikeičia taikliais tritaškiais – 26:33.
B. Udrihas prasiveržia krepšio link ir nutraukia aikštės šeimininkų taškų badą – 21:30. Tai pirmieji slovėno taškai Eurolygoje "Žalgirio" arenoje.
"Žalgiris" neranda būdų pelnyti taškus, o varžovai po dar 5 taškų susikrauna rekordinę persvarą – 19:30.
Perėmę kamuolį svečiai pelno dar du lengvus taškus – 19:25. Minutės pertraukėlė.
A. Waczynskis pataiko tritaškį su pražanga – Malagos komanda vėl priekyje 19:23.
A. White'as sėkmingai grumiasi po krepšiu ir lygina rezultatą – 19:19.
Antrąjį kėlinį abi komandos pradeda klaidomis.
Po pirmo kėlinio "Žalgiris" atsilieka 17:19.
A. Milaknis smeigia taiklų tritaškį, tačiau per kelias likusias sekundes greitą ataką surengia ir sėkmingai dvitaškį iš po krepšio pelno svečiai.
"Unicaja" pelno 4 taškus iš eilės, B. Daviesas po atkovoto kamuolio po savo krepšiu krauna iš viršaus – 14:17.
P. Jankūnas po B. Davieso perdavimo pagaliau pelno pirmuosius savo taškus – 10:13.
P. Jankūnui nepavyksta pelnyti taškų, tačiau kauniečių kapitonas sėkmingai žaidžia gynyboje.
Stabdyti varžovų spurtą imasi K. Pangosas - po "Žalgirio" lyderio dvitaškio aikštės šeimininkai atsilieka 8:13. Minutės pertraukėlė.
K. Pangosas naudojasi savo greičiu ir pataiko iš po krepšio, N. Nedovičius ir Milosavljevičius smeigia tris tritaškius. Malagos komandoje pirmauja  6:13.
Abi komandos apsikeičia nerezultatyviomis atakomis. C. Suarezas pataiko tritaškį, bet tuoj pat į tai K. Pangosas atsako taikliu dvitaškiu – 4:4.
Įspūdinga ir paprasta ataka žalgiriečiai pelno pirmuosius taškus. A. Toupane'as pelno du taškus po K. Pangoso "ore pakabinto" kamuolio.
"Žalgirio" starto penketas: K. Pangosas, P. Jankūnas, B. Daviesas, A. Toupane'as, E. Ulanovas.
"Žalgirio" kapitonui Pauliui Jankūnui įteikiamas gruodžio mėnesio Eurolygos MVP prizas.
Buvusiam "Žalgirio" treneriui J. Plazai klubo direktorius P. Motiejūnas įteikia atminimo dovaną.
Šį sezoną komandos jau žaidė tarpusavyje – atkaklią kovą po fantastiško Edgaro Ulanovo metimo 85:83 laimėjo "Žalgiris".https://twitter.com/EuroLeague/status/951838567248130049