Pirmąsias antrojo rato Eurolygos reguliariojo sezono rungtynes „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo atsilikdami 0:5 ir 2:8, tačiau įsijungęs žaliai baltųjų varikliukas Kevinas Pangosas padėjo svečiams išlyginti žaidimą.

Pirmąjį kėlinį visus 9 dvitaškius pro šalį metę Serbijos čempionai laikėsi tik dėka taiklių baudos metimų ir puikios kovos dėl puolime atšokusių kamuolių.

Pirmojo kėlinio pabaigoje Šarūno Jasikevičiaus pasitikėjimą pateisino naujokas Beno Udrihas. 8 mėnesius nė vienoje komandoje nežaidęs slovėnų veteranas pelnė 4 taškus iš eilės ir padėjo 10 minučių atkarpą žalgiriečiams laimėti 18:16.

Atkakli kova taškas į tašką vyko iki pat didžiosios pertraukos, kuomet 7 taškų spurtą pradėję aikštės šeimininkai trečiojo ketvirčio pradžioje visiškai perėmė iniciatyvą 38:31.

Lietuvos čempionų klaidos ir netaiklūs metimai neleido pavyti Serbijos čempionų. Pastarieji trečiojo kėlinio pabaigoje pirmavo jau 9 taškais – 48:39. Jų spurtą trečiuoju savo taikliu tritaškiu šį sezoną nutraukė Axelis Toupane'as.

Tarsi iš miego pažadinti žalgiriečiai sėkmingai baigė pora atakų, o K. Pangosas tritaškiu išlygino rezultatą – 48:48. Tačiau tai aikštės šeimininkų nesutrikdė.

„Crvena Zvezda“ krepšininkai smeigė tris tritaškius, išnaudojo K. Pangoso nesportinę pražangą ir pirmą kartą nutolo dviženkliu skirtumu – 60:50.

Klaidomis varžovams padėję žalgiriečiai leido Belgrado ekipai išlaikyti dviženklį pranašumą iki pat rungtynių pabaigos. “Crvena Zvezda“ triumfavo 77:65.

Kitas rungtynes Lietuvos čempionai žais sausio 12-ą dieną Kaune su Malagos „Unicaja“.

„Žalgirio" komandoje išsiskyrė Kevinas Pangosas. Lyderis pelnė 19 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 4 kartus suklydo. Sunkiai sekėsi 10 taškų pelniusiam komandos kapitonui Pauliui Jankūnui.

Nesėkme pažymėtas ir Lietuvos čempionų naujoko slovėno Beno Udriho debiutas. Įžaidėjas per 9 minutes aikštėje pelnė 4 taškus, atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą suklydo.

Tai buvo pačios nerezultatyviausios Š. Jasikevičiaus auklėtinių rungtynės Eurolygoje šį sezoną. Mažiausiai – 66 taškus – žaliai baltieji iki šiol buvo pelnę dvikovoje su Madrido „Real“ Kaune.

Žalgiris“: Kevinas Pangosas 19 (4/6 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 7 atk.k., 3 rez.p.), Paulius Jankūnas 10, Aaronas White'as 9, Edgaras Ulanovas 8, Artūras Milaknis 6, Beno Udrihas 4, Axelis Toupane'as 3, Antanas Kavaliauskas, Vasilje Micičius ir Brandonas Daviesas po 2.

Crvena Zvezda“: Tayloras Rochestie 16 (10 rez.p.), Dejanas Davidovacas 13, Dylanas Ennisas 12, Nemanja Dangubičius 9, Milko Bjelica 7.

Statistika. „Crvena Zvezda“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 12/34 (35,3 proc.) – 18/32 (56,3 proc.)

Tritaškiai: 10/29 (34,5 proc.) – 5/18 (27,8 proc.)

Baudos: 23/26 (88,5 proc.) – 14/19 (73,7 proc.)

EUROLYGA: CRVENA ZVEZDA – ŽALGIRIS
"Žalgiris" pralaimi 65:77. Belgrade nutrūksta ir penkių iš eilės Lietuvos čempionų pergalių serija Eurolygoje.
N. Dangubičius pataiko baudų metimus - 77:64.
K. Pangosas baigė pasirodymą - rezultatyviausias "Žalgirio" žaidėjas gavo penktą pražangą. Po D. Enniso baudų metimų – 75:62.
Po E. Ulanovo dvitaškio 70:60.
B. Lazičius pelno tritaškį ir rezultatas grėsmingas - 70:58.
M. Bjelica krauna kamuolį iš viršaus - 67:56.
P. Jankūnas švelnina skirtumą dvitaškiu iš po krepšio - 65:56. Visoje aikštėje vyksta kieta kova.
K. Pangosas tempia "Žalgirio" komandą - po jo dvitaškio 63:54.
P. Jankūno baudos metimai švelnina rezultatą, o D. Davidovacas dar prideda tritaškį - 63:52.
P. Antičius pataiko vieną baudos metimą, tačiau tris taškus pataiko D. Dovidovacas - 60:50.
K. Pangosas baudžiamas nesportine pražanga, Š. Jasikevičius griebiasi už galvos.
D. Dovidovacas pataiko dar vieną tritaškį - 56:50. Š. Jasikevičius prašo minutės pertraukėlės.
T. Rochestie smeigia taiklų tritaškį - 53:50.
P. Jankūnas kaunasi po krepšiu sėkmingai - 50:50.
Ketvirtą kėlinį K. Pangosas taikliu tritaškiu lygina rezultatą 48:48.
Po trijų kėlinių "Žalgiris" atsilieka 45:48.
"Žalgiriui" klampų kėlinį pavyksta pabaigti dar tirpdant skirtumą.
D. Ennisas pataiko tolimą dvitaškį, kamuolį perėmęs M. Lessortas įspūdingai deda iš viršaus - 48:39.
A. Toupane'as pataiko tritaškį ir stabdo pavojingai tolstančius varžovus - 48:42.
S. Jankovičius krauna kamuolį į krepšį iš viršaus, V. Micičius nuo baudų metimo linijos pelno pirmuosius taškus šiose rungtynėse. 44:39 pirmauja Belgrado komanda.
E. Ulanovas baudų metimais mažina skirtumą - 42:37.
A. Kavaliauskas nepataiko nė vieno baudos metimo, o varžovai atsako taikliu dvitaškiu iš po krepšio - 42:35.
K. Pangosas mažina skirtumą baudų metimais - 40:35.
P. Antičius pataiko dvitaškį, aikštės šeimininkai žalgiriečius stabdo pažeisdami taisykles.
V. Micičius klysta puolime ir suteikia dar vieną progą Belgrado ekipai.
A. Kavaliauskas nutraukia nesėkmingų atakų seriją - 38:33.
Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai krenta į duobę, o "Crvena Zvezda" komanda po M. Bjelicos dvitaškio ir T. Rochestie tritaškio šauna į priekį 38:31.
"Žalgiris" pralaimi kovą dėl kamuolių 16:18, Lietuvos čempionai dvigubai dažniau klysta - 10:5.
"Žalgirio" rezultatyviausias žaidėjas K. Pangosas - 10 taškų ir 5 atkovoti kamuoliai. Varžovų ekipoje analogišką taškų ribą pasiekė lyderis T. Rochestie.
Po dviejų kėlinių 33:31 pirmauja "Crvena Zvezda".
Paskutinė "Žalgirio" ataka - A. Milaknio metimas iš toli nepasiekia net lanko, o aikštės šeimininkai taip pat nerezultatyvūs.
"Crvena Zvezda" pataiko dvitaškį - 33:31. Minutės pertraukėlė.
A. Milaknis pelno tris taškus - stabdo varžovų spurtą – 31:31.
P. Antičius pataiko du baudų metimus, M. Bjelica prideda dar vieną – 31:28 priekyje Serbijos čempionai.
A. Milaknį itin atidžiai prižiūri Belgrado komandos gynėjai. Snaiperiui pavyksta išprovokuoti pražangą. Po jo dviejų taiklių baudų metimų – 27:28 priekyje "Žalgiris".
P. Jankūnas prasižengia trečią kartą ir sėda ant atsarginių suolo.
Po dviejų rezultatyvių atakų aikštės šeimininkai vėl pirmauja 27:26. Minutės pertraukėlė.
K. Pangosas veržiasi po krepšiu ir pelno du taškus – 23:26 pirmauja "Žalgiris".
B. Lazičius gauna trečią pražangą ir sėda ant atsarginių suolo.
B. Daviesas laiku pamato A. White'ą po krepšiu vieną - šis krauna iš viršaus – 23:24.
B. Daviesas dviem baudų metimais išveda žalgiriečius į priekį - 21:22.
Po B. Davieso perdavimo A. White'as krauna kamuolį iš viršaus. Į tai aikštės šeimininkai atsako taikliu tritaškiu - 21:20.
Kėlinį laimi "Žalgiris" 18:16.
K. Pangoso paskutinis metimas pirmame kėlinyje blokuojamas.
B. Udrihas atlieka "verpstę" ir apėjęs P. Antičių pelno dar du taškus - 16:18.
B. Udrihas pelno pirmuosius taškus - 16:16.
A. Kavaliauskas užsidirba antrą pražangą - jį keičia B. Daviesas.
D. Ennisas lygina rezultatą nuo baudų metimo linijos - 14:14.
Beno Udrihas keičia K. Pangosą. B. Udrihas debiutuoja "Žalgirio" komandoje. Slovėnas 8 mėnesius nežaidė nė vienoje komandoje.
K. Pangosas toliau siautėja - smeigia taiklų tritaškį. "Žalgiris" pirmą kartą pirmauja šioje dvikovoje – 10:12. K. Pangosas jau pelnė 8 taškus.
K. Pangosas į du taiklius varžovų baudų metimus atsako dvitaškiu - 10:9.
E. Ulanovas taiso netaiklų K. Pangoso metimą - 8:7.
K. Pangosas smeigia taiklų tritaškį – 8:5.
Aikštės šeimininkai atsako taikliu tritaškiu - 8:2.
P. Jankūnas nutraukia trijų minučių taškų badą – 5:2.
Du B. Davieso metimai skrieja pro šalį. Po dviejų taiklių T. Rochestie baudų metimų Belgrado komanda pirmauja 5:0.
T. Rochestie atidaro rungtynių sąskaitą taikliu tritaškiu.
"Crvena Zvezda" starto penketas: Nemanja Dangubičius, Branko Lazičius, Tayloras Rochestie, Mathias Lessortas, Milko Bjelica.
Kauno "Žalgirio" starto penketas: Kevinas Pangosas, Paulius Jankūnas, Axelis Toupane'as, Benas Daviesas, Edgaras Ulanovas.