Vangiai prasidėjusiose rungtynėse žalgiriečiai po varžovų lyderio Dorello Wrighto 8-ių iš eilės taškų atsiliko 6:16, tačiau tuomet prabilo tolimoji žaliai baltųjų artilerija.

Aarono White'o, Artūro Milaknio ir Vasilije Micičiaus tritaškių užteko, kad žalgiriečiai antrojo kėlinio pradžioje persvertų rezultatą savo naudai – 24:22.

Iniciatyvą perėmę Š. Jasikevičiaus auklėtiniai mėgino atitrūkti – vienu metu pirmavo 42:35, tačiau varžovai sėkmingai sustabdė jų spurtą ir iki pat ketvirčio pabaigos kvėpavo žalgiriečiams į nugaras – 50:49.

Gynybą pagerinusiems „Žalgirio“ krepšininkams pavyko neįsivelti į varžovų siūlomą klampią kovą taškas į tašką.

Savo šou šiame kėlinyje pratęsė A. Milaknis, smeigęs tris taiklius tritaškius ir padėjęs žaliai baltiems susikrauti 10 taškų pranašumą – 64:54.

Tiesa, Bambergo komanda vėl sugebėjo surengti atsakomąjį spurtą ir trečiojo kėlinio pabaigoje išlygino rezultatą – 72:72.

Vokietijos čempionai beveik visą ketvirtą ketvirtį lipo žalgiriečiams ant kulnų, tačiau pabaigoje savo žodį tarė Kauno komandos kapitonas Paulius Jankūnas – po jo itin sėkmingo žaidimo baudos aikštėje ir tritaškio skirtumas likus žaisti 2 min. iki rungtynių pabaigos šoktelėjo iki 86:79.

Pačioje pabaigoje varžovai vėl pavojingai priartėjo, tačiau Š. Jasikevičiaus auklėtiniai pergalės iš rankų neišleido ir triumfavo trečiose Eurolygos rungtynėse iš eilės.

Puikias rungtynes sužaidė „Žalgirio“ snaiperis A. Milaknis. Jis pagerino savo Eurolygos rezultatyvumo (20 taškų) ir per rungtynes pataikytų tritaškių (6 iš 9) rekordus.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais ketvirtadienį išvykoje su Valensijos „Basket“.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 20 (1/1 dvitaškiai, 6/9 tritaškiai), Paulius Jankūnas 17 (5 atk.k.), Antanas Kavaliauskas 15, Kevinas Pangosas 11 (4 atk.k., 6 rez.p.), Aaronas White'as 9, Edgaras Ulanovas 6, Vasilije Micičius 5, Brandonas Daviesas 4, Axelis Toupane'as 1, Paulius Valinskas 0.

„Brose“: Dorellas Wrightas 22 (4/6 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 2/2 baudos), Danielis Hackettas 17, Maodo Lo 14, Leonas Radosevičius 11, Nikos Zisis 8 (9 rez.p.).

Statistika. „Žalgiris“ – „Brose“

Dvitaškiai: 17/31 (54,8 proc.) – 18/32 (56,3 proc.)

Tritaškiai: 10/19 (52,6 proc.) – 11/24 (45,8 proc.)

Baudos: 24/29 (82,8 proc.) – 15/18 (83,3 proc.)

EUROLYGA: ŽALGIRIS – BROSE
E. Ulanovas nepataiko, o D. Hackettas smeigia tritaškį – 86:84. Intriga vis dar yra likus žaisti 25 sek.
Bambergo komanda dvitaškiu sumažina skirtumą, tačiau po minutės pertraukėlės nesugeba pataikyti.
P. Jankūnas pataiko tritaškį ir "Žalgiris" jau užuodžia pergalę – 86:79. Žaisti lieka kiek mažiau nei 2 min.
Laimei, varžovų metimai labai netaiklūs
"Žalgirio" atakoje prameta A. Milaknis ir V. Micičius.
P. Jankūnas pataiko dvitaškį su pražanga. "Žalgirio" kapitonas neprameta – 83:79.
A. Milaknis šauna pro šalį, o vėliau prasižengia kitoje aikštės pusėje. Po D. Hacketto baudos metimų 80:79.
Po vieno taiklaus A. Kavaliausko baudos metimo 80:76. Žaisti lieka 5 min.
D. Hackettas krauna kamuolį iš viršaus – 79:76. Kitoje aikštės pusėje A. Kavaliauskas išprovokuoja penktą A. Rubito pražangą.
K. Pangosas pelno dar du taškus iš po krepšio – 79:74.
Paskutinį kėlinį sėkmingiau pradeda "Žalgirio" krepšininkai. Po K. Pangoso dvitaškio iš po krepšio 77:74. Minutės pertraukėlė.
Iniciatyvą praradęs "Žalgiris" leido išlyginti varžovams žaidimą. Po trijų kėlinių – 72:72.
V. Micičius iš po krepšio netaiklus, o M. Lo pataiko tritaškį – 70:70.
Po svečių lyderio D. Wrighto tritaškio – 66:64.
"Brose" krepšininkai baltos vėliavos nekelia – pelno 7 taškus iš eilės.
A. Milaknis tęsia savo šou – dar vienas jo tritaškis ir dviženklis žalgiriečių pranašumas – 64:54.
Žalgiriečiai aštriais prasiveržimais išprovokuoja Vokietijos čempionų pražangas. A. Milaknio ranka toliau beveik nedreba – pataiko savo penktą tritaškį iš šešių. "Žalgiris" priekyje 61:54.
Po didžiosios pertraukos abi komandos be klaidų meta – 55:54.
"Žalgirio" komandoje išsiskiria A. Kavaliauskas ir A. Milaknis. Jie pelnė atitinkamai 12 ir 11 taškų. "Brose" ekipoje rezultatyviausias Dorelas Wrightas – 15 taškų.
Po dviejų kėlinių "Žalgiris" pirmauja 50:49.
Svečiai iš Bambergo surengia rezultatyvią ataką ir komandas skiria tik vienas taškas.
M. Lo pataiko tritaškį per A. Kavaliausko rankas. Pastarasis nelieka skolingas ir atsako dviem taikliais baudų metimais – 50:47.
K. Pangosas dviem taikliais baudų metimais didina aikštės šeimininkų pranašumą – 48:44.
P. Jankūnas perkopė 600 taiklių baudos metimų ribą Eurolygoje. Po jo taiklių dviejų baudos metimų – 46:44.
K. Pangosas itin netaikliai meta tritaškį metimą, o D. Hackettas dviem taikliais baudų metimais lygina rezultatą – 44:44.
Po N. Zisio ir D. Hacketto 5 taškų iš eilės Š. Jasikevičius prašo minutės pertraukėlės – 42:40.
Pirmuosius taškus pelno P. Jankūnas – 40:33.
Varžovų mėginimas priartėti baigiasi tuomet, kai kamuolį į rankas gauna A. Milaknis. Po "Žalgirio" snaiperio tritaškio – 38:33.
Iš pradžių nesportinę pražangą svečiams skyrę teisėjai pažiūrėję vaizdo įrašą savo sprendimą pakeitė. A. Milaknis pataiko dvitaškį – 33:27.
Žalgiriečiai sėkmingai naudoja spaudimą ir priverčia varžovus klysti. Po A. Kavaliausko dvitaškio iš po krepšio – 31:27.
A. Milaknis pataiko dar vieną tritaškį – 29:27. Minutės pertraukėlė.
Š. Jasikevičiaus auklėtiniai dar palieka skylių gynyboje, "Brose" tuo naudojasi – 26:27.
V. Micičius antrojo kėlinio pradžioje smeigia tritaškį ir išveda "Žalgirį" į priekį – 24:22.
Po pirmojo kėlinio "Žalgiris" atsilieka 21:22.
"Žalgirio" puolimo mašina pradeda riedėti – A. Kavaliauskas, A. White'as ir K. Pangosas ištirpdo varžovų pranašumą iki minimumo.
Nuo tritaškio linijos prabyla A. White'as ir A. Milaknis. Aikštės šeimininkai mažina skirtumą iki 12:16. Svečiai prašo minutės pertraukėlės.
Į vieną taiklų varžovų baudos metimą A. White'as atsako dviem netaikliais. Po D. Wrightas smeigia dar vieną tritaškį – 6:16. Š. Jasikevičius prašo minutės pertraukėlės.
K. Pangosas klysta, o D. Wrightas pelno 5 taškus iš eilės – 6:12.
E. Ulanovas dviem baudų metimais stabdo beįsibėgėjančius varžovus – 6:7.
Bambergo komanda surengia dvi rezultatyvias atakas – 4:7.
B. Daviesas po E. Ulanovo perdavimo krauna kamuolį iš viršaus.
D. Hackettas pataiko tritaškį. Tai pirmieji svečių taškai šiose rungtynėse. "Žalgiris" atsilieka 2:3.
K. Pangosas pataiko tritaškį, tačiau teisėjai jo neįskaito – prieš tai prasižengė Vokietijos čempionai.
Netaikliais metimais apsikeičia komandos rungtynių pradžioje, o pirmuosius taškus nuo baudų metimo linijos pelno B. Daviesas.
"Brose" starto penketas: Danielis Hackettas, Ricky Hickmannas, Nikos Zisis, Augustine'as Rubitas, Leonas TRadočevičius.
"Žalgirio" starto penketas: Brandonas Daviesas, Kevinas Pangosas, Axelis Toupane'as, Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas.