Trigubas LSU žaidėjo dublis

Skambiausiai 2017 metus baigė LSU krepšininkai, kurie savo žiūrovų akivaizdoje net 37 taškų skirtumu – 119:82 (23:12, 36:11, 37:28, 23:31) sutriuškino Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) komandą. Tai buvo ketvirtoji iš eilės LSU pergalė.

LSU jau per pirmąjį kėlinį susikrovė dviženklę persvarą – 23:12, o iki didžiosios pertraukos jau pirmavo daugiau nei dvigubai – 59:23 ir antra rungtynių pusė buvo tik formalumas.

LSU gretose sunkiai sulaikomas buvo 29 taškus pelnęs Šarūnas Beniušis. Jis tiek dvitaškius (12/12), tiek baudos metimus (5/5) metė 100 proc. taiklumu, po krepšiais atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 40 naudingumo balų.

Justas Vazalis pasižymėjo trigubu dubliu – prie pergalės pridėjo 26 taškus (8/11 dvit., 3/8 trit., 1/2 baudos, 14 atk. kam., 10 rez. perd 42 naud. balai), Žygimantas Jocys pelnė 23 taškus (5/12 trit.).

LEU (3 pergalės, 7 pralaimėjimai, 6 vieta) gretose išsiskyrė 26 taškus pelnęs Augustinas Venckus (4/7 trit.), Tomas Zdanavičius surinko 23 taškus, Dominykas Gružinskas – 10 tšk.

LSU (7 pergalės, 3 pralaimėjimai, 3 vieta) akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 57:36.

„Mes geriau atrodėme ir jau per pirmuosius du kėlinius išsprendėme visus klausimus. Leidau pažaisti visiems, tiesiog mėgavomės krepšiniu“, – džiaugėsi LSU treneris Edas Nickus.

VDU pratęsė pergalių seriją

Daugkartiniai LSKL ir Europos studentų čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai iškovojo šeštąją iš eilės, o iš viso devintąją šio sezono pergalę. Šįkart Arūno Juknevičiaus auklėtiniai išvykos rungtynėse rezultatu 87:77 (27:16, 17:20, 20:19, 23:22) įveikė vicečempionų titulą ginančią Kauno technologijos universiteto (KTU) ekipą.

VDU jau per pirmąjį kėlinį atitrūko dviženkliu skirtumu – 27:16. Antrąjį kėlinį VDU pradėjo sėkmingesne atkarpa – 9:3 ir dar neįpusėjus antrajam kėliniui komandas skyrė 17 taškų – 36:19.

Po šių akimirkų KTU krepšininkai tarsi pabudo ir, sužaidę įspūdingą atkarpą 17:3 priartėjo vos per vieną tolimą metimą – 36:39.

Tačiau VDU intrigos išlaikyti neleido ir dar prieš didžiąją pertrauką trūktelėjo į priekį – 44:36, o ketvirtajame kėlinyje vienu metu pirmavo ir 17 taškų skirtumu – 79:62.

VDU gretose išsiskyrė Lukas Grabauskas ir Marijus Užupis, atitinkaimai pelnę 23 ir 22 taškus. Rokas Stankevičius pridėjo 12 taškų, Vainius Steponavičius – 9 tšk.

KTU komandą bandė gelbėti 19 taškų surinkęs Julius Kigas, Matas Ragauskas pelnė 14 taškų, Martynas Zigmantavičius – 10 tšk.

VDU su 9 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu LSKL turnyro lentelėje užima pirmąją vietą, KTU krepšininkai su 6 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais žengia ketvirti.

ASU namuose priešinosi KK studentams

Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) studentai savo žiūrovų akivaizdoje aršiai priešinosi vieniems iš šio sezono lyderių – Kauno kolegijos (KK) krepšininkams, tačiau galiausiai šias rungtynes vos septyniese kovoję šeimininkai pralaimėjo rezultatu 83:92 (16:25, 32:18, 19:24, 16:25).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje ASU dar minimalia persvara buvo priekyje – 69:68, tačiau netrukus KK sužaidė sėkmingą atkarpą 18:8, atitrūko – 86:77 ir pergalės iš rankų jau nebepaleido.

KK komandą (8 pergalės, 3 pralaimėjimai, 2 vieta) į pergalę vedė Justas Janulis, pelnęs 29 taškus (6/10 trit., 9 atk. kam., 33 naud. balai), Arminas Kelmelis pridėjo 26 taškus, Antanas Bertašius – 14, Mantas Košelis – 10 tšk.

ASU gretose (1 pergalė, 10 pralaimėjimų, 8 vieta) išsiskyrė Karolis Šarukas, surinkęs 17 taškų, Vilius Pocius ir Vilius Pocius pelnė po 15 taškų, Julius Daugėla – 13, Almantas Liepuonis – 11 tšk.

KK kokamdai tai buvo trečioji iš eilės pergalė.

„Noriu pagirti ASU komandą ir jos trenerį Robertą Ragauską, kurie narsiai kovėsi ir metė mums rimtą iššūkį. Dėl pergalės išties teko gerokai paprakaituoti. Tiek mes, tiek ASU esame nukraujavę, tad vyko rimtas mūšis.

Kai kurie mano žaidėjai kovėsi visas 40 minučių be keitimų. Noriu pagirti ir savo vyrus. Jie šaunuoliai, ištempė šias rungtynes. Neslėpsime, kad mūsų šio sezono tikslas – prasibrauti į geriausiųjų ekipų ketvertuką, to ir sieksime“, – po rungtynių kalbėjo KK treneris Rolandas Rakutis.

LCC šventė pergalę Šiauliuose

Į pergalių kelią grįžo LCC tarptautinio universiteto (LCC) studentai. Mariaus Tamolio auklėtiniai po rezultatyvios, tačiau gana atkaklios kovos rezultatu 105:99 (31:20, 22:25, 28:26, 24:28) įveikė Šiaulių universiteto (ŠU) ekipą.

LCC kelis kartus buvo susikrovę dviženklę persvarą – 33:22, 47:35, 50:38, tačiau 36 dvikovos minutę komandas beskyrė 4 taškai – 91:95. Visgi klaipėdiečiai nepasimetė, tiksliai sužaidė rungtynių pabaigą ir į Klaipėdą iškeliavo pakilios nuotaikos.

LCC (3 pergalės, 7 pralaimėjimai, 7 vieta) komandos gretose sunkiai sulaikomas buvo Daumantas Mikštas, pelnęs 28 taškus (8/14 trit.), Tadas Kymantas surinko 23 taškus, Mantas Kudys – 15, Mantas Montvila – 13, Ignas Staponas – 10 tšk.

ŠU (1 pergalė, 9 pralaimėjimai, 10 vieta) komandai Rytis Pipiras pelnė 24 taškus (11 atk. kam.), Airidas Giedraitis – 21, Mantas Žukauskas – 20 (10 rez. perd.), Benius Urbonavičius – 12 tšk.

„Mus iš vėžių išmušė ketvirtajame kėlinyje skaudi ŠU žaidėjo Martyno Plučiaus patirta trauma. Jis stipriai susižeidė, negalėjo pakilti nuo grindų. Sportininką apžiūrėjo medikai, gabeno į ligoninę. Teko stabdyti rungtynes. Visa tai užsitęsė maždaug 10-15 minučių, tad ir išsiderinome. Gerai tai, kad reikiamu metu tiksliai sužaidė Daumantas Mikštas ir laimėjome rungtynes. Jau buvome pasiilgę pergalių“, – sakė LCC treneris Marius Tamolis.

Studentų laukia egzaminų sesija, tad kitas LSKL turas vyks tik kitąmet sausio 22 dieną. Visiems linkime gražių, jaukių ir linksmų didžiųjų žiemos švenčių – Kūčių, Šv. Kalėdų ir artėjančių Naujųjų metų. Dar sausio 15 dieną Šiauliuose vyks atkeltos ŠU ir LSU rungtynės.