Mačą kur kas geriau pradėjo „Lietuvos rytas“, jau pirmajame kėlinyje susikrovęs dviženklį pranašumą (16:5). Po šalto dušo atsigavę kauniečiai ketvirčio pabaigoje pasivijo varžovus (16:18).

Antrajame kėlinyje vyko arši kova, kurios įkarštyje technine pražanga buvo nubaustas Šarūnas Jasikevičius. Prieš ilgąją pertrauką minimalia persvara pirmavo vilniečiai – 30:29.

Trečiajame kėlinyje intriga virė toliau, o prieš lemiamą ketvirtį trijų taškų pranašumą turėjo „Žalgiris“ (51:48).

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Žalgiris“ buvo atitrūkęs 55:48. Tačiau „Lietuvos rytas“ nepalūžo.

Po fantastiškai rungtyniavusio Martyno Echodo taškų sostinės ekipa pavijo „Žalgirį“, o Traviso Petersono dvitaškis ir taiklus baudos metimas persvėrė rezultatą svečių naudai – 62:61.

Likus minutei po Aarono White'o dvitaškio tašku priekyje buvo „Žalgiris“, bet likus 32 sek. dvitaškiu atsakė ir Rokas Giedraitis, kuris išvedė į priekį sostinės komandą – 63:62.

Paulius Jankūnas prametė iš vidutinio nuotolio, o vėliau Paulius Valinskas iškart prasižengė prieš Beną Magdeną.

Prie baudų metimo linijos stojęs australas pataikė vieną baudos metimą. „Žalgiriui“ buvo likusios 7 sekundės, bet paskutinės atakos metu Artūro Milaknio tolimas metimas skriejo pro šalį ir „Lietuvos rytas“ nugalėjo 65:63.

Kauniečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 41-34, bet pataikė tik 4 tritaškius iš 22. Vilniečiai iš toli pataikė 7 metimus iš 20.

„Žalgiris“ (12 pergalių/2 pralaimėjimai) pirmauja čempionate, o „Lietuvos rytas“ (10/4) užima trečiąją vietą.

Paskutinį kartą „Lietuvos ryto“ ekipa „Žalgirio“ komandą nugalėjo 2016 metais Vilniuje vykusiame Karaliaus Mindaugo Taurės turnyre.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 18 (7/10 dvit. dvit., 4/5 baudos, 8 atk. kam.), Vasilije Micičius 12 (0/4 dvit., 2/5 trit.), Brandonas Daviesas 8 (2/2 dvit., 4/4 baudos), Kevinas Pangosas, Aaronas White’as ir Artūras Milaknis po 7, Antanas Kavaliauskas ir Edgaras Ulanovas po 2, Demarquisas Bostas (per 2 min.), Axelis Toupane'as (per 8 min.), Gytis Masiulis (per 32 sek.), Paulius Valinskas (per 11 min.) taškų nepelnė.

„Lietuvos rytas“: Travisas Petersonas 17 (6/6 baudos), Martynas Echodas 14 (6 atk. kam.), Rokas Giedraitis ir Benas Madgenas po 10, Christopheris Krameris ir Artūras Jomantas po 4, Margiris Normantas (per 3:21 min.), Mindaugas Lukauskis (per 9 min.), Jamesas Baronas (per 27 min.) taškų nepelnė.

Statistika

Statistika („Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“)

Dvitaškiai: 18/36 (50 proc.) – 16/39 (41 proc.)

Tritaškiai: 4/22 (18 proc.) – 7/20 (35 proc.)

Baudų metimai: 15/20 (75 proc.) – 12/15 (80 proc.)

10.Nevėžis3103

Pirmoji šių klubų tarpusavio akistata vyko spalio 8-ąją, ją po atkaklios kovos 70:67 laimėjo „Žalgiris“.

Beje, sekmadienį Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ mačas buvo paženklintas rekordu – apie 600 sostinės klubo sirgalių atvyko palaikyti mylimos komandos. Užfiksuotas ir šio sezono LKL lankomumo rekordas, mačą Kauno „Žalgirio“ arenoje stebėjo daugiau nei 14 tūkstančių žiūrovų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (336)