Ant antrojo turnyro etapo – 16-os stipriausiųjų komandų – slenksčio mynęs „Lietuvos ryto“ klubas antradienį dar laukė kitų C grupės rungtynių baigties. Šios susiklostė palankiai Lietuvos komandai.

Bilietą į „Top 16“ varžybas vilniečiams garantavo Limožo CSP pergalė prieš Bilbao „Basket“ ekipą 86:74.

Pirmasis kėlinys nebuvo lengvas Vilniaus komandai – bet kokius „Lietuvos ryto“ mėginimus atitrūkti svečiai iš Serbijos sėkmingai stabdė. Tačiau po pirmųjų klampių 10 minučių aikštės šeimininkai šovė į priekį.

Ir daugiausiai prie sėkmingo antrojo ketvirčio prisidėjo Travisas Petersonas. Amerikietis pelnė 14 iš 25 „Lietuvos ryto“ taškų. Įpusėjus dvikovai R. Kurtinaičio auklėtiniai pirmavo 47:36.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos ryto“ ekipa stabtelėjo ir leido varžovams sumažinti skirtumą iki 3 taškų (58:55), tačiau ugnies į puolimą vėl įpūtė Rokas Giedraitis ir T. Petersonas, tritaškį „įsūdė“ po ilgos pertraukos į Europos taurės varžybas grįžęs Benas Magdenas.

Aikštės šeimininkų pranašumas pasibaigus trečiam kėliniui vėl šoktelėjo iki 69:56.

Paskutiniame ketvirtyje „Lietuvos ryto“ komanda išnaudojo varžovų klaidas ir surengė tritaškių lietų, po kurio komandas skyrė 16 taškų – 83:67.

Baigiantis rungtynėms itin dažnai klydę svečiai iš Belgrado leido prarają tarp ekipų padidinti iki 20 taškų – 93:73.

Tai trečioji iš eilės vilniečių pergalė Europos taurės turnyre.

Kitas rungtynes „Lietuvos ryto“ krepšininkai žais gruodžio 13-ą dieną išvykoje su C grupės lyderiais Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkais.

„Lietuvos rytas“: Jimmy Baronas 22 (3/3 dvitaškiai, 5/9 tritaškiai, 1/1 baudos), Travisas Petersonas 21 (6/7 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai), Chrisas Krameris 12 (6 rez.p.), Martynas Echodas 10 (7 atk.k.), Rokas Giedraitis 9, Loukas Mavrokefalidis 8, Benas Magdenas 7, Mindaugas Lukauskis ir Margiris Normantas po 2, Artūras Jomantas ir Devidas Sirvydis po 0.

„Partizan“: Patrickas Milleris 20 (7 rez.p.), Doko Šaličius 15, Nikola Tanaskovičius 11.