Ten merginų rinktinė išmėgins jėgas su Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos rinktinėmis, o vaikinai susikaus su Lenkijos, Baltarusijos ir Moldovos ekipomis. Praėjusiais metais merginos šiame turnyre užėmė 3-ą vietą, o vaikinai tapo šio turnyro nugalėtojais.

Kalbėdamas apie pasiruošimą artėjančiam Europos čempionatui, Lietuvos merginų rinktinės vyr. treneris Tadas Stankevičius džiaugėsi, jog treniruočių stovykloje dalyvauja visos pakviestos krepšininkės, o turnyras Baltarusijoje bus puikus jėgų patikrinimas prieš artėjančias svarbias dvikovas.

„Susirinko 15-a krepšininkių, visos tos, kurias ir norėjome matyti, nėra traumuotų žaidėjų. Darbas vyksta gerai, esame patenkinti. Vykstame į pasiruošimo turnyrą Europos čempionatui, manau ten mūsų laukia tikrai stiprios varžovės, sužaisime tris rungtynes. Šiuo metu kandidačių sąrašas yra išplėstinis, dalis komandos jau šiek tiek patikrinta, dalis yra naujokių. Po truputį bandome formuoti kolektyvą ir ruošiamės Europos čempionatui.

Turnyras skirtas daugiau žaidėjų patikrinimui, o svarbiausias pergales reikės iškovoti vasarą per Europos čempionatą. Dabar labiau norime patikrinti žaidėjas, suteikti visoms žaidimo laiko“, – sakė Tadas Stankevičius.

Nors vaikinų rinktinėje yra netekčių ir dėl traumų ne visi krepšininkai galėjo vykti į Baltarusiją, rinktinės strategas Tomas Purlys džiaugiasi, jog galės išmėginti ir kitus, ant rinktinės slenksčio esančius žaidėjus.

„Gaila, kad turime kelis žaidėjus, kurie yra patyrę traumas ir stovykloje dalyvauja 13-a žaidėjų. Tai tokios smulkios problemos kamuoja. Bet į turnyrą mes važiuojame pasižiūrėti ne į pagrindinius žaidėjus, kurių į Baltarusiją nesivežame, bet į kitus krepšininkus. Norime įvesti juos į sistemą, pasižiūrėti koks jų lygis ir ar jie gali patekti į pagrindinę komandą.

Progresas tikrai yra ir jau buvau minėjęs, kad džiaugiuosi projektu „Talentų U15 karta“, kuriame dauguma vaikinų dalyvavo ir įgijo tikrai nemažai patirties ir įgūdžių. Tai dabar labai praverčia“, – teigė vaikinų rinktinės vyr. treneris Tomas Purlys.

Lietuvos U-16 merginų ir vaikinų rinktinės

T. Purlio asistentais vaikinų U-16 rinktinėje dirba Remigijus Bradauskas (Kauno A. Sabonio KC). Rinktinės kineziterapeutė – Saulė Salatkaitė (LSMU).

2018 metų Europos merginų (U16) A diviziono krepšinio čempionatas rugpjūčio 17-25 dienomis vyks Lietuvoje. Jaunosios krepšininkės kausis Kauno sporto halėje ir Arvydo Sabonio krepšinio mokykloje. Vaikinų čempionatas vyks rugpjūčio 10-18 dienomis, o čempionato vieta paaiškės artimiausiu metu.

Praėjusį savaitgalį tarptautininiame turnyre dalyvavo ir „Talentų U15 karta“ merginų rinktinė. Merginos dalyvavo turnyre Baltarusijoje, kur vyko antrasis U17 EGBL turas ir ten varžėsi su 2-3 metais vyresnėmis krepšininkėmis. EGBL – tai Europos mergaičių krepšinio lyga, apjungianti tokias šalis kaip Estija, Latvija, Lietuva, Baltarusija, Ukraina, Lenkija, Slovakija, Čekija, Liuksemburgas, Danija, Suomija.

Lietuvos rinktinė įveikė šio turnyro favorites – Rygos „Jugla“ (46:44) ir Talino „Audentes“ (44:24) ekipas, taip pat nugalėjo Rygos „TTP“ (55:31). Merginoms teko pripažinti Ukrainos U16 rinktinės (43:44) ir Bresto „Victoria“ ekipos pranašumą (39:49). Geriausia komandos žaidėja šiame ture pripažinta Justė Jocytė.