Kitas rungtynes pasaulio čempionato atrankoje Lietuvos rinktinė žais vasario 23 d. namuose ir priims Vengrijos rinktinę, vasario 26 d. laukia namų akistata su Kosovo krepšininkais.

Po klampaus pirmojo kėlinio lietuviai atsiliko 13:17. Daugiausia problemų kėlė Lenkijos priekinė linija, kurios aukštaūgiai gana sėkmingai rinko taškus.

Tačiau situacija pasikeitė antrame kėlinyje: laimėta atkarpa 22:2 leido Lietuvos krepšininkams antro ketvirčio viduryje pirmauti 35:19.

Kėlinio pabaigoje svečiams pavyko šiek tiek pristabdyti mūsiškius, tačiau patiems lenkams sunkiai sekėsi rinkti taškus.

Paskutinė Lietuvos ataka tikslo nepasiekė, o po dviejų kėlinių lietuviai pirmavo 38:25. Mūsiškiai antrą kėlinį laimėjo net 25:8.

Trečiame kėlinyje Lietuva padidino savo persvarą – 56:39. Lemiamas ketvirtis tapo formalumu: puikiai atakuodami ir sėkmingai stabdydami svečių atakas lietuviai tik didino persvarą, kuri mačo pabaigoje siekė net 25 taškus – 75:50.

Paskutinėmis minutėmis Lenkijos krepšininkams pavyko skirtumą sumažinti iki 20-ies taškų, galutinis rezultatas – 75:55 (13:17, 25:8, 18:14, 19:16).

Lietuva: E. Bendžius 18 (5/5 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 5/5 baudų met.), A.Butkevičius 12 (3/5 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 5/5 baud. metimai), M. Girdžiūnas 11 (3/5 tritaškiai, 2/2 baudų met.), G. Orelik 9 (7 atkovoti kam.), E. Kairys 6 (7 atkovoti kam.), D. Gailius 5, A. Juškevičius ir K. Lavrinovičius po 4, Š. Vasiliauskas, R. Seibutis ir V. Čepukaitis po 2 taškus, R. Giedraitis (per 1:34 min.) taškų nepelnė.

Lenkija: L. Koszarekas 12, M. Sokolowskis 11, J. Wojciechowskis 10, P. Karnowskis 6, D. Kuligas 5, K. Gruszecki ir M. Ponitka po 3, M. Zamojski ir T. Gielo po 2, A. Celas 1.

Kitose grupės rungtynėse Vengrijos rinktinė 84:76 (20:21, 15:15, 24:15, 25:25) įveikė be pergalių liekantį Kosovą (0/2). Vengrija kartu su Lenkijos rinktine atrankos grupėje iškovojo po vieną pergalę ir patyrė po nesėkmę. Kitus sekmadienio rungtynių rezultatus galite rasti čia.

Statistika (Lietuva – Lenkija):

Dvitaškiai: 18/35 (51,53 proc.) – 14/36 (38,89 proc.)

Tritaškiai: 7/24 (29,17 proc.) – 3/23 (18,04 proc.)

Baudų metimai: 18/21 (85,71 proc.) – 18/24 (75 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 37 – 40

Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 10

Perimti kamuoliai: 10 – 9

Klaidos: 14 – 18

Atrankos varžybose Europoje iš viso dalyvauja 32 rinktinės, suskirstytos į aštuonias grupes. Į antrąjį etapą pateks po tris geriausias grupių ekipas.