Klaidomis ir netaikliais metimais rungtynes pradėję turkai leido įsismaginti Latvijos rinktinei – „braliukai“ startavo 8:0 ir puikiai gindamiesi varžovus išmušė iš vėžių.

Pirmą kėlinį 20:14 laimėję A. Vecvagaro auklėtiniai vytis juos pradėjusius aikštės šeimininkus stabdė taikliais tritaškiais, tačiau savų sirgalių audringai palaikomi turkai didino apsukas.

Antrojo kėlinio pabaigoje pirmąjį savo metimą pataikęs Turkijos rinktinės kapitonas Semihas Erdenas pirmą kartą persvėrė rezultatą aikštės šeimininkų naudai – 31:30.

Tiesa, prieš pat didžiąją pertrauką tritaškį metęs S. Erdenas susidūrė su latvių vidurio puolėju ir gavo kojos traumą. Padedamas personalo turkas paliko aikštę, tačiau tuomet savo šou su sirena pataikydamas tritaškį (37:34) pradėjo Turkijos rinktinės snaiperis Melihas Mahmutoglu.

„Fenerbahce“ gynėjas buvo nesustabdomas trečiame kėlinyje – nesvarbu, ko ėmėsi, ar prasiveržimo krepšio link, ar tritaškio, kamuolys skrosdavo krepšinio tinklelį.

Agresyviai gindamiesi aikštės šeimininkai trečią kėlinį laimėjo 30:20 ir likus žaisti 10 minučių iki rungtynių pabaigos pirmavo 67:54.

Ketvirtą kėlinį latviai ėmė desperatiškai gelbėtis mesdami tritaškius, tačiau šie dažniausiai skriejo pro šalį, o turkai tuo naudojosi ir skirtumas išaugo iki 17 taškų – 73:56.

Kiek stabtelėjus aikštės šeimininkams, Latvijos rinktinė po dviejų Rolando Freimanio tritaškių vis dėlto sugebėjo sumažinti skirtumą iki 8 taškų – 77:69, tačiau tai buvo viskas, ką svečiai sugebėjo išpešti likus žaisti vos porai minučių iki dvikovos pabaigos.

Kitas rungtynes sekmadienį Latvijos nacionalinė ekipa savo aikštėje žais su Švedija.

Puikias rungtynes Turkijoje sužaidė Ž. Peineris. Jis per 33 minutes pelnė 25 taškus (5/9 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 12/13 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.

Turkijos rinktinėje sunkiai sulaikomas buvo M. Mahmutoglu – per 29 minutes pelnė 24 taškus (3/7 dvitaškiai, 6/10 tritaškiai), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinki 23 naudingumo balus.

Turkija: M. Mahmutoglu 24, S. Sanli 15, B. Ermisas 12 (9 atk.k.), H. Koksalis 11.

Latvija: Ž. Peineris 25, A. Pasecnikas 15, J. Blumas 12, A. Škele 8, R. Freimanis 6.