Senojo žemyno pirmenybių atrankos startas Lietuvos moterų rinktinei nesusiklostė sėkmingai. Per pirmąjį taip vadinamą FIBA langą M. Šerniaus auklėtinės į savo sąskaitą įsirašė du pralaimėjimus. Pirmose atrankos rungtynėse lietuvės namuose 70:73 nusileido vengrėms.

Rusijos krepšininkės tapo C grupės lyderėmis su dviem pergalėmis. Pirmoje dvikovoje jos išvykoje be didesnio vargo 122:37 įveikė Albanijos nacionalinę ekipą.

Per FIBA langus 32 nacionalinės ekipos varžysis šį lapkritį, kitų metų vasarį ir vėl lapkritį. Prie būsimojo Europos čempionato šeimininkių Latvijos ir Serbijos prisidės aštuonių grupių nugalėtojos ir geriausios antrąsias vietas užėmusios rinktinės.

Puikiai rungtynes Maskvoje pradėjusios lietuvės su Gintare Petronyte priešakyje išsiveržė į priekį 8:2. Manto Šerniaus auklėtinių gynybos gniaužtų surakintos rusės itin netaikliai atakavo ir per pirmąjį kėlinį surinko vos 10 taškų. Tačiau netrukus atsigriebė.

Spurtą 11:0 antrame kėlinyje surengusios aikštės šeimininkės ne tik persvėrė rezultatą savo naudai, bet ir susikrovė apčiuopiamą pranašumą – 29:21. Po didžiosios pertraukos skirtumas jau buvo 11 taškų (40:29), tačiau panikuoti Lietuvos krepšininkės nepuolė ir ėmė atkakliai kabintis į rungtynes.

Trečiame kėlinyje mūsų šalies rinktinę traukti ėmėsi Kamilė Nacickaitė. Tris tritaškius įsūdžiusi viena iš Lietuvos nacionalinės ekipos lyderių sėkmingai draskė varžovių gynybą ir prasiveržimais po krepšiu.

Prie varžovių ketvirto kėlinio viduryje priartėjusios lietuvės daugiausiai G. Petronytės ir K. Nacickaitės pastangomis perlaužė rungtynių eigą ir perėmė iniciatyvą. Likus žaisti 2 minutes M. Šerniaus auklėtinės pirmavo 62:59.

Lietuvių atakos strigo, o Zhosselina Maiga dvitaškiu iš vidutinio nuotolio neprametė ir sugrąžino Rusijos rinktinei pranašumą – 63:62 likus žaisti 30 sek.

Santa Okockytė likus žaisti 2 sek. stojo prie baudų metimo linijos. Deja, įžaidėja neatlaikė įtampos – vienas jos metimas skriejo pro šalį, o antruoju krepšininkė net nelietė lanko.

Per sekundę dar prasižengti spėjusios lietuvės pasiuntė varžoves prie baudų metimo linijos. Čia vieną metimą pataikiusios aikštės šeimininkės po nervingos pabaigos triumfavo 64:62.

Lietuva: Gintarė Petronytė 19 (6/12 dvitaškiai, 0/12 tritaškiai, 7/7 baudos, 9 atk.k.), Kamilė Nacickaitė 16 (1/7 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 2/2 baudos), Dovilė Saurazaitė 8, Santa Okoickytė (5 rez.p.), Eglė Šulčiūtė ir Monika Grigalauskytė po 4, Laura Svarytė 3, Mantė Kvedaravičiūtė ir Giedrė Labuckienė po 2.

Rusija: Zh. Maiga 13, A. Leškovceva 11, T. Petruškina ir M. Vadejeva po 8.