Tituluočiausio Eurolygos klubo autoritetas prislėgė vos prieš pora dienų „Barceloną“ įveikusius žalgiriečius. Spurtu 10:2 rungtynes pradėjęs „Real“ diktavo rungtynių tempą ir įpusėjus rungtynėms pirmavo 40:31.

Tuomet prabilo per pirmąją rungtynių dalį vos 4 taškus pelnęs ir atidžiai prižiūrėtas Madrido komandos lyderis Luka Dončičius. Slovėnas inicijavo galingą karališkojo klubo spurtą ir trečiame kėlinyje skirtumas šoktelėjo iki 19 taškų (42:61). Į „Žalgirio“ krepšį iš viršaus krovė net „Real“ „mažylis“ 179 cm ūgio Facundo Campazzo.

„Žalgirį“ tempė Kevinas Pangosas ir Antanas Kavaliauskas, tačiau didesnės pagalbos jie sulaukė tik iš Pauliaus Jankūno. Prieš lemiamą ketvirtį skirtumą žaliai balti kiek apkarpė (50:63), tačiau netrukus svečiai taikliais tritaškiais nubraukė visas kauniečių pastangas ir susikrovė 20 taškų pranašumą (53:73).

Nesitikėdamas kažką pakeisti šiose rungtynėse Š. Jasikevičius metė į aikštę jaunuosius Martyną Arlauską ir Gytį Masiulį, o „Real“ ekipai liko sutvarkyti formalumus. Paskutinę dvikovos sekundę tritaškį įsūdęs L. Dončičius neabejotinai buvo geriausias šio vakaro žaidėjas Kaune.

Europos čempionas per beveik 28 minutes pelnė 28 taškus (5/7 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 6/6 baudos), atkovojo 9 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, triskart suklydo ir surinko 35 naudingumo balus.

L. Dončičius Kaune pasiekė savo rezultatyvumo Eurolygoje rekordą. Prieš tai 18-metis 27 taškus buvo pelnęs pirmoje sezono dvikovoje su Stambulo „Anadolu Efes“ ir trečiojoje su Milano „Armani Olimpia“.

Į Kauną su „Real“ marškinėliais grįžęs buvęs žalgirietis Jonas Mačiulis per 22 minutes pataikė du tritaškius iš penkių ir surinko 6 taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą suklydo.

Žalgiris“: Kevinas Pangosas 20 (3/3 dvitaškiai, 4/9 tritaškiai, 2/2 baudos, 5 rez.p.), Antanas Kavaliauskas 16, Paulius Jankūnas 9, Brandonas Daviesas 6, Axelis Toupane'as ir Edgaras Ulanovas po 4, Paulius Valinskas 3, Gytis Masiulis ir Martynas Arlauskas po 2, Vasilje Micičius, Artūras Milaknis po 0.

Real“: Luka Dončičius 28 (5/7 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 6/6 baudos, 9 atk.k.), Facundo Campazzo (6 rez.p.), Gustavo Ayono (5 rez.p.) ir Tayloras Jeffery po 12, Rudy Fernandezas 7, Jonas Mačiulis 6 (2/5 tritaškiai), Felipe Reyesas 4, Santi Yusta ir Dino Darončičius po 3.