„Pagrindiniai klausimai buvo jaunučių, jaunių jaunimo, studentų ir vyrų rinktinių rezultatai vasarą vykusiose čempionatuose ir jų vertinimas. Taip pat aptarėme jaunučių, jaunių, jaunimo rinktinių trenerių kandidatūras, kurias siūlysime vykdomajam komitetui, kurio posėdis vyks lapkričio mėnesį. Diskusija buvo pozityvi, todėl buvo priimta gana vieninga nuomonė dėl kandidatūrų, kurios bus siūlomos vykdomajam komitetui. Aišku jie gali įvesti tam tikrų pakeitimų ir tos pavardės gali keistis“, – sakė LKF Meistriškumo komisijos pirmininkas Šarūnas Sakalauskas.

Posėdyje taip pat buvo įvertintas vyrų krepšinio rinktinės pasirodymas pasibaigusiame Europos čempionate. Meistriškumo komisija teiks savo nuomonę vykdomajam komitetui, kuris ir priims galutinį vertinimą dėl vyrų ir kitų rinktinių rezultatų.

Meistriškumo komisijoje buvo kalbėta ir apie įvairaus amžiaus rinktinių vyr. trenerių nuogąstavimus, dėl rinktinių trenerių štabo formavimo. Nuo šiol keisis merginų rinktinių trenerių paskyrimas.

„Daug diskutavome apie mergaičių jaunučių, jaunių rinktinių trenerių štabo paskyrimą. Rinktinių vyr. trenerių pageidavimas buvo suteikti daugiau laisvės vyriausiajam treneriui formuojant trenerių personalą. Vaikinų rinktinių trenerių paskyrimas liks toks pats, o mergaičių vieną asistentą pasirinks vyr. treneris, o kitas asistentas bus iš Moksleivių krepšinio lygos komandos“, – teigė Š. Sakalauskas.

Daugiausiai diskusijų posėdžio metu sulaukė krepšinio agentų veikla ir jų labai ankstyvas kontaktavimas su jaunais krepšininkais. Nors yra Europos teisės įstatyminė bazė, FIBA nurodymai, LKF taisyklės dėl naudojimosi agentų paslaugomis (patvirtintos LKF metinėje konferencijoje 2014.04.30), bet tenka apgailestauti, kad agentai jų nesilaiko.

„Krepšinio agentai yra reikalingi, bet jie turi laikytis taisyklių. Jų veikla daugiau kenkia jauniems žaidėjams, iškreipia vaikų supratimą, tėvų supratimą. Kenkia sporto mokykloms ir treneriams, taip negali tęstis ir dėsime pastangas, kad sutvarkytume šią veiklą.

Yra teisėjų asociaciją, yra trenerių asociaciją, todėl turėtų būti ir krepšinio agentų asociacija. Jie galėtų veikti Lietuvoje, būtų asociacijos nariai ir dirbtų pagal tam tikras taisykles, kurios būtų suderintos su Lietuvos krepšinio federacija ir FIBA. Tas bendras jaunųjų krepšininkų ugdymas vyktų nepažeidžiant sporto mokyklų ir trenerių interesų.

Prieš metus buvome iniciavę susitikimą su krepšinio agentais, šnekėjome su jais ir jie davė žodį, kad jie tai padarys. Tačiau tai liko tik pažadai ir šiai dienai stovime vietoje. LKF imsis iniciatyvos, šnekėsimės su lygomis, pajungsime teisininkus, kad būtų FIBA įstatyminė bazė priderinta prie Lietuvos įstatymų ir kad būtų normalus bendradarbiavimas“, – teigė LKF Meistriškumo komisijos pirmininkas Šarūnas Sakalauskas.

LKF vykdomojo komiteto posėdis vyks lapkričio 21 dieną Kaune.