„Visiems pažįstamos žaidėjos, vasarą turėjome puikią stovyklą, turime daug krepšininkių degančiomis akimis“, – sakė M. Šernius. – Tai nėra lengvas sprendimas. Visos žaidėjos, kurias norėjau matyti, yra šiame sąraše. Rėmiausi tik savo krepšinio filosofija, man svarbiausia buvo ką šiuo metu jos gali duoti rinktinei. Norėjau, kad krepšininkės būtų vieningos ir norėjome suburti optimalią sudėtį šiam laikotarpiui“.

M. Šerniaus auklėtinės Europos čempionato atrankos turnyrą pradės lapkričio 11 dieną, kai Kėdainiuose susikaus su Vengrijos rinktine, o lapkričio 15 išvykoje išmėgins jėgas su Rusijos ekipa. C grupėje taip pat rungtyniauja Albanijos rinktinė, su kuria lietuvės susikaus kitų metų vasario mėnesį išvykoje. Į Europos čempionatą pateks visų grupių nugalėtojos (8) ir šešios geriausios antrąsias vietas užėmusios rinktinės. Į čempionatą be atrankos jau pateko Serbijos ir Latvijos rinktinės.

„Viskas priklausys kiek žaidėjų atvyks ir kiek jos atiduos jėgų. Manau, kad tada rezultatas bus tikrai teigiamas“, – teigė M. Šernius. – Stipri grupė, nei vienos komandos negalime nuvertinti. Pasiruošimas rungtynėms nėra ilgas, todėl treneris privalo įdiegti tik svarbiausius dalykus. Daug priklauso nuo to, kokios formos žaidėjas atvyks, žinoma, daug lems ir sėkmės faktorius. Vasara buvo skirta atlikti „namų darbus“, žaidėjos žino, ko aš iš jų norėsiu“.

Moterų rinktinės kandidatų sąrašas

Treneris tikina, kad norėtų ir Lietuvoje vieno stipraus klubo, kuriame galėtų kartu žaisti ir sportuoti geriausios šalies žaidėjos.

„Galėtų ir šiuo metu mūsų klubas žaisti Eurolygoje, tačiau didelė konkurencija su vyrų krepšiniu“, – pasakoja M. Šernius. – Aš pasiruošęs likti Lietuvoje, jeigu ateitų rimtas rėmėjas ir sakytų, kad darome Eurolygos komandą. Surinktume geriausias Lietuvos krepšininkes, turėtume rinktinės branduolį“.

Kartu su M. Šerniumi apie Lietuvos moterų krepšinio praeitį ir ateitį diskutavo LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė ir LKF jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila.

„Problemos vienos mažėja, kitos – didėja. Man sakė, kad niekam nerūpi moterų krepšinis, o mane priėmė, kaip rimtą darbuotoją. Iš manęs daug reikalaujama daug, daug darbų reikia daryti, idėjų. Man nepatinka žmonės, kurie tik laukia rezultato, o patys nieko nedaro“, – sakė Europos čempionė L. Brazdeikytė.

„Nėra merginų krepšinio centrų, ateityje norime padaryti, kad visi didieji centrai turėtų mergaičių komandas“, – svarstė R. Radvila. – Tačiau mes pinigų nemokame ir to negalime reikalauti. Mūsų tikslas įvesti kvotas, kad tu gali turėti 4 berniukų komandas, kai turėsi bent 1 mergaičių komandą. Norime prisibelsti iki valdžios institucijų“.

Krepšinio specialistai pabrėžia, kad pasikeitė laikmetis ir sunku mergaites prisivilioti į krepšinį.

„Keičiasi mūsų vaikai, tokio srauto mergaičių, kurios ateidavo į krepšinio mokyklas prieš 20 metų, tokios masės mes nebeturime“, – sakė L. Brazdeikytė. – Iš viso mergaitės neina sportuoti, į visas sporto šakas. Šiais metais „LIDL Moksleivių krepšinio lygoje“ mergaičių komanda yra 73, berniukų – 399. Pavyzdžiui, Prancūzijoje už jaunųjų krepšininkų formavimą atsakingi klubai, o ne federacija. Jeigu tu nori žaisti aukščiausiame lygyje, turi turėti piramidę nuo U7 amžiaus komandos.

„Prieš 20 metų skirtumas mergaičių ir berniukų krepšinyje nebuvo didelis. Kas atsitiko? Miestai nebekontroliuoja sporto mokyklų ir turime tokią situaciją“, – kalbėjo rinktinės treneris M. Šernius. – Susiformavęs stereotipas, kad krepšininkės gauna daug traumų ir yra negražios. O pagal faktus, net balete yra didesnė traumų rizika. Tačiau tėvai sau įsikalę į galvą tokius dalykus. Mačiau vaizdo įrašą, kuriame močiutės žaidžia krepšinį, nes tai joms malonu. Jeigu tokia situacija bus ateityje, tai gali būti, kad kovosime tik dėl vietos aukščiausiame lygyje. Žinoma, tokios situacijos nenoriu, todėl turime visi kartu dirbti“.

LKF jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila tikina, kad federacija nori padėti jauniems treneriams, tačiau jie ir patys turi nebijoti, sunkiai dirbti ir siekti gerų rezultatų.

„Norime, kad krepšinio mokyklų treneriai dirbtų su rinktinėmis“, – sako R. Radvila. – Turime daug reikalavimų: kompetencija, anglų kalba, šiuolaikinės technologijos. Mes aplankome daug rungtynių, matome kaip treneriai dirba, kaip integruojasi. Europos krepšinis labai pažengęs. Treneriams trūksta laikymosi savo filosofijos, trūkta griežtesnio žodžio. Mes norime padėti, norime diskusijos“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)