Nors amerikiečio debiutas buvo itin kuklus, jo atstovaujama Tel Avivo „Maccabi“ komanda naująjį sezoną pradėjo pergalingai – Bamberge 88:71 (14:20, 23:16, 18:23, 33:12) pranoko „Brose“ krepšininkus.

Tiesa, galutinis rezultatas neatspindi tikrojo žydų vargo. Po trijų kėlinių Vokietijos čempionai netgi buvo priekyje 59:55, tačiau pergalė iš rankų išslydo tragiškai sužaistame lemiame ketvirtyje.

Itin prastai praėjusiame sezone Eurolygoje pasirodžiusi ir be Izraelio čempionų titulo likusi „Maccabi“ komanda tiesiog sprogo puolime – pati pelnė 33 taškus, o varžovams leido įmesti vos 12.

N. Cole'as šį mačą pradėjo ant atsarginių žaidėjų suolelio, nuo kurio pakilęs žaidė 14 minučių, pelnė 6 taškus (2/4 dvit., 0/3 trit., 2/2 baud. met.) ir pasižymėjo akrobatišku dvitaškiu.

Welcome to the EuroLeague, @pg30_Cole 😉#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/JnfFPvDAoF— EuroLeague (@EuroLeague) October 12, 2017

188 cm ūgio gynėjas dar spėjo atkovoti kamuolį, atlikti 2 rezultatyvius perdavimus, prarasti 3 kamuolius, kartą prasižengti, išprovokuoti 3 varžovų pražangas ir surinkti 3 naudingumo balus.

NBA čempiono žaidimo laiką kaip reikiant apkarpė fantastiškai pasirodęs kitas gynėjas iš JAV Pierre'as Jacksonas. Jo sąskaitoje – 27 taškai (4/8 dvit., 5/5 trit., 4/5 baud. met.), 9 rezultatyvūs perdavimai ir net 41 naudingumo balas.

„Brose“: Nikos Zisis 16 (5 rez. perd.), Leonas Radoševičius 12, Ricky Hickmanas (5 rez. perd.) ir Augustine'as Rubitas po 10 taškų.

„Maccabi“: Pierre'as Jacksonas 27 (7 atk. kam., 9 rez. perd., 41 naud. bal.), Michaelas Rollas 16, Alexas Tyus 12, Artiomas Parachovskis 10 taškų.

Sensacija užfiksuota Malagoje, kur į Eurolygą sugrįžęs „Unicaja“ klubas 68:67 (20:20, 16:21, 14:16, 18:10) ant menčių paguldė čempionės titulą ginančią Stambulo „Fenerbahče“ komandą.

Trečio kėlinio pabaigoje Željko Obradovičiaus auklėtiniai dar turėjo 10 taškų pranašumą, tačiau skaičiuojant ir ketvirtojo pradžią pralaimėjo atkarpą 0:13 ir atsidūrė besivejančių vaidmenyje (57:60).

Sutrikę čempionai kaip reikiant buksavo puolime ir per beveik 8 lemiamo ketvirčio minutes sugebėjo išstenėti vos 3 taškus, o tuo pasinaudoję „Unicaja“ krepšininkai susikrovė rekordinę persvarą (68:60).

Per likusias 2 minutes „Fenerbahče“ dar bandė stebuklingai išsigelbėti, tačiau sugebėjusi priartėti vieno taško atstumu, pergalingo metimo vis tik nepataikė – su sirena dvitaškį pro šalį paleido Kostas Sloukas.

„Unicaja“: Giorgi Šermadini 12, Dejanas Musli 9, Nemanja Nedovičius, Draganas Milosavljevičius ir Adamas Waczynskis po 8 taškus.

„Fenerbahče“: Kostas Sloukas 15 (7 rez. perd.), Luigi Datome 13, Janas Vesely 12 (8 atk. kam.), Bradas Wanamakeris ir Jasonas Thompsonas po 6 taškus.

Pergalingai sezoną pradėjo Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkai, kurie sėkmingai namų tvirtovę apgynė 75:64 (16:12, 25:21, 19:16, 15:15) pranokdami Vitorijos „Baskonia“ ekipą.

Nugalėtojams latvis Janis Strelniekas per 26 minutes pelnė 8 taškus (1/2 dvit., 2/5 trit.), atkovojo 3 ir prarado 1 kamuolį, gavo bloką, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 6 naudingumo balus.

Kitoje barikadų pusėje žaidęs Janio tautietis Janis Timma per 30 žaidimo minučių pasižymėjo 3 taškais (0/1 dvit., 1/2 trit.), 2 atkovotais, 4 perimtais ir 3 prarastais kamuoliais, 3 rezultatyviais perdavimais, išprovokuota pražanga, išnaudotu pražangų limitu ir 3 naudingumo balais.

„Olympiakos“: Georgios Printezis 17, Dimitrios Agravanis 13, Kostas Papanikolaou 11, Janis Strelniekas ir Hollisas Thompsonas po 8 taškus.

„Baskonia“: Tornike Šengelija 13, Jaysonas Grangeris 12, Johannesas Voigtmannas 11, Marcelinho Huertas 10, Ilimane Diopas 7 taškai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)