Istorinį pirmąjį Senojo žemyno auksą su Slovėnijos rinktine iškovojęs aštuoniolikmetis grįžęs į gimtinę nusprendė atiduoti savo sportinius batus projektui „Sponsorship in Slovenia“. Šis už aukcione parduotus daiktus gautus pinigus skiria jauniems, talentingiems, bet skurstantiems sportininkams.

L. Dončičius prie aukciono prisidėjo jį viešindamas savo socialinių tinklų profiliuose . Penktadienį pasibaigusiame aukcione slovėno sportbačiai buvo nupirkti už 30 tūkst. eurų. Tai stambiausia suma, kokią už vieną pirkinį žmonės buvo pakloję šiame aukcione.

Jono Mačiulio komandos draugas Madrido „Real“ klube Europos čempionate buvo nesulaikoma jėga Slovėnijos rinktinėje. Jis vidutiniškai per rungtynes pelnė po 14,1 taško, atkovojo 8,1 kamuolio ir atliko 3,6 rezultatyvaus perdavimo. L. Dončičius pateko į simbolinį geriausią „Eurobasket 2017“ penketą.

Nė karto Europos čempionate nesuklupusi Slovėnija finale 93:85 įveikė olimpinius vicečempionus serbus. Tiesa, lemiamą dvikovą kiek aptemdė L. Dončičiaus trauma, tačiau galiausiai 18-metis talentas švytėjo stovėdamas su pirmuoju iškovotu aukso medaliu Slovėnijos istorijoje.