Praėjusiame sezone „Juventus“ buvo vienas neparankiausių varžovų „Lietuvos rytui“: penkiose tarpusavio akistatose, įskaitant Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą, Utenos ekipa šventė tris pergales.

Nors vasarą „Juventus“ išgyveno radikalias permainas, o jų varžovų gretose taip pat įvyko ne vienas svarbus pokytis, dvikovos pradžioje atrodė, tarsi niekas nebūtų pasikeitę.

Rimas Kurtinaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės sužaidus vos kiek daugiau nei 2 min., mat šeimininkai nurūko į priekį 11:2.

Rimtas pokalbis pravertė: „Lietuvos rytas“ atsakė atkarpa 19:6 ir po pirmo kėlinio pirmavo 21:17.

Antrame ketvirtyje žaidimas taip smarkiai nebebangavo: užvirė kova taškas į tašką. Uteniškiai naudojosi svečių centimetrų stygiumi po krepšiu, kur dominavo Mindaugas Kupšas ir Laronas Dandy. Pertraukos sirena užfiksavo rezultatą 42:40 šeimininkų naudai.

Antroje rungtynių dalyje iniciatyvą pamažu perėmė favoritai, bet „Juventus“ iki pat paskutinio kėlinio vidurio neleido vilniečiams susikurti saugesnės persvaros. Tuomet tritaškius pagaliau pradėję pataikyti „Lietuvos ryto“ krepšininkai nutolo dviženkliu skirtumu – 76:66.

Nors sirgalių palaikomi Gedimino Petrausko auklėtiniai ginklų nesudėjo iki paskutinės akimirkos ir bandė gelbėtis pražangomis, apversti situaciją aukštyn kojomis buvo nebe jų jėgoms. Sostinės ekipa laimėjo 82:75.

Pergalę „Lietuvos rytas“ nukalė komandinėmis pastangomis: dviženklį taškų skaičių surinko net šeši žaidėjai. Tuo metu „Juventus“ ekipoje vieną geriausių karjeros mačų puldamas sužaidė M. Kupšas, pelnęs 23 taškus (9/13 dvitaškių, 5/5 baudų), atkovojęs 8 kamuolius ir surinkęs 30 naudingumo balų.

Tiesa, per 21 min. ant parketo praleistą minutę vidurio puolėjas pastebimai pavargo, ir dvikovos pabaigoje jį įspūdingu bloku nubaudė jaunasis Martynas Echodas.

„Lietuvos rytas“: Chrisas Krameris (7 rez. perd.) ir Benas Madgenas – po 14, Martynas Echodas 13, Rokas Giedraitis 11, Travisas Petersonas ir Robertas Carteris (9 atk. kam.) – po 10.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 23 (9/13 dvitaškių, 5/5 baudų, 8 atk. kam., 30 naud. balų), Laronas Dandy 15, Anthony Irelandas 12 (6 kl.), Laurynas Samėnas 11.

„Lietuvos ryto“ ekipoje dėl traumos nerungtyniavo Artūras Jomantas. Puolėjas prieš keletą dienų treniruotėje išsinarino nykštį.

„Dar nesame geriausios formos, nežaidėme taip, kaip norėjome. Pirmojoje rungtynių pusėje nekontroliavome rungtynių, tačiau trečiajame kėlinyje perėmėme iniciatyvą. Vyrai parodė charakterį, grįžome į rungtynes. Parodėme kietumą, kokio reikės žaidžiant su Europos taurės komandomis“, – mačą komentavo R. Kurtinaitis.

Uteniškiai sezoną šią savaitę pradėjo nesėkme išvykoje prieš Panevėžio „Lietkabelį“ 85:92. Vargo turėjo ir R. Kurtinaičio auklėtiniai, savoje aikštėje 102:90 palaužę Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)