Įtemptose rungtynėse Lietuvos rinktinei pavyko nutolti ketvirtojo kėlinio viduryje, kai mūsiškiai įgijo 8 taškų pranašumą 70:62. Ir nors paskutinę minutę Latvijos rinktinė sugebėjo išlyginti rezultatą – 75:75, Lietuvos krepšininkams vienos paskutinių savo atakų metu pavyko susigrąžinti pranašumą. Pergalingo metimo autoriumi tapo Evaldas Šaulys.

Rezultatyviausias Lietuvos rinktinės gretose buvo 20 taškų pelnęs Ignas Vaitkus. Po 13 taškų prie pergalės pridėjo Tomas Dimša (7 atk. kam.), ir Donatas Tarolis, 9 – Regimantas Miniotas, pataikęs 3 iš 4 tritaškių metimų. Visgi pastarajam krepšininkui rungtynės baigėsi nesėkmingai – likus žaisti kiek daugiau nei minutę puolėjas skausmingai kryptelėjo čiurną ir aikštę paliko tik padedamas savo komandos bičiulių ir medikų – ant neštuvų. Krepšininkui įtariamas kojos lūžis.

Martino Gebeno sąskaitoje – 6, E. Šaulio – 5, Kristupo Žemaičio ir Martyno Sajaus – po 4 taškus. Dar 3 taškus prie pergalės pridėjo Dovis Bičkauskis.

Latvijos rinktinei Guntis Sipolinis pelnė 23 taškus ir atkovojo 9 kamuolius.

Rungtynėse dėl pirmosios vietos Lietuvos rinktinė kovos su čempionų titulą ginančiais amerikiečiais, kurie pusfinalyje nepaliko vilčių Serbijos krepšininkams – 93:61 (25:15, 21:8, 33:13, 14:25). Finalas vyks antradienį.

Primename, kad į universiados pusfinalį Lietuvos ekipa pateko po neįtikėtinos dramos. Mūsiškiai paskutinę sekundę I. Vaitkaus pataikyto dvitaškio dėka 72:70 palaužė Argentinos studentų ekipą.

Lietuvos rinktinė kartą – 2007-aisiais – yra tapusi universiados čempione. 2011 metais Lietuvos krepšininkai iškovojo bronzos medalius.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (35)