Po pirmojo kėlinio mūsiškiai priekyje 19:11. Antro ketvirčio viduryje lietuviai pirmavo 30:15. Tačiau suomiai iki didžiosios pertraukos sumažino skirtumą – 34:24.

Po pertraukos suomiai buvo grąžinę intrigą. Iki ketvirto kėlinio likus 4 min. rezultatas tapo lygus – 56:56.

Bet puikiai sužaidę tris minutes lietuviai laimėjo atkarpą 12:2 ir likus kiek mažiau nei minutei pirmavo 68:58.

Užtikrintai mačo pabaigą sužaidę lietuviai nugalėjo suomius 70:58 (19:11, 15:13, 15:20, 21:14).

Lietuvos rinktinei 22 taškus pelnė Marekas Blaževičius (8 atk. kam.), 14 – Nojus Pankratjevas, po 8 –Lukas Kreišmontas ir Laurynas Vaištaras (10 atk. kam.).

Lietuviai taikliau metė dvitaškius ir tritaškius, laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 49-38, bet klydo dažniau nei varžovai (22 ir 13 klaidų).

Ketvirtfinalyje trečiadienį mūsų šalies krepšininkai 21.30 val. žais su Juodkalnijos rinktine, kuri kiek netikėtai 68:47 sutriuškino italus.

***

Pirmenybių starte Edvino Justos auklėtiniai po įtemptos kovos nusileido Serbijos rinktinei, tačiau vėliau įveikė kroatus ir Izraelio jaunių rinktinę.

Su dviem pergalėmis ir viena nesėkme lietuviai A grupėje užėmė pirmą vietą ir aštuntfinalyje jų varžovais tapo tris nesėkmes B grupėje patyrę Suomijos krepšininkai.

Europos čempionate dalyvauja 16 komandų, suskirstytų į keturias grupes. Lietuvos krepšininkai 2008 metais tapo Europos jaunučių čempionais, 2009, 2010, 2015 ir 2016 metais iškovojo sidabro medalius, o 2007 metais – bronzos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)