Šiais metais kvalifikacinių turnyrų nugalėtojams atiteks „Sprite“ firminės kuprinės, gėrimo pakuotės ir diplomai. Finalo antros vietos laimėtojai savo amžiaus grupėje laimės „Elektromarkt“ 300 eurų vertės čekius, o nugalėtojams atiteks 1000 eurų vertės „Nike“ dovanų čekiai bei specialios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerio Sigito Kavaliausko treniruotės. Absoliučios įskaitos nugalėtojas taip pat džiaugsis 1000 eurų „Elektromarkt“ čekiu.

Lietuvos krepšinio federacija jau dešimt metų kartu su kompanija „Coca-Cola HBC“ organizuoja analogų Lietuvoje neturintį krepšinio turnyrą, kurio metu jaunieji talentai gali atskleisti savo individualius sugebėjimus.

„Sprite“ talentų kovų pirmame etape Palangoje varžysis kiek daugiau nei 300 jaunųjų krepšininkų ir krepšininkių, kurie yra suskirstyti į tris amžiaus kategorijas:

gimę 2004 – 2005 m. (atskirai vaikinai ir merginos);
gimę 2002 – 2003 m. (atskirai vaikinai ir merginos);
gimę 2000 – 2001 m. (atskirai vaikinai ir merginos).

Jau pirmame „Sprite“ talentų kovų vienas prieš vieną etape savo jėgas nusprendė išbandyti ir daugybė Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ krepšininkų, kurie sezono metu demonstravo puikius rezultatus tarp savo bendraamžių. Kas šįkart gali labiausiai nustebinti?

„Svarbiausia tokiose varžybose visą laiką išlaikyti koncentraciją“, – sakė ne vienerius metus „Sprite“ talentų kovose dalyvaujantis „Tornado“ krepšinio mokyklos auklėtinis Tautvydas Kupstas. – Specialiai šiam etapui nesiruošiau, tačiau daug dėmesio skiriu fiziniam pasiruošimui, noriu, kad sezono metu būtų lengviau, todėl „Sprite“ turnyras bus labai puiki įžanga“.

T. Kupstas varžysis pačių vyriausiųjų amžiaus grupėje, o praėjusiame sezone MKL čempionate per mačą rinkdavo po 18 taškų, atkovodavo 9 ir perimdavo 2 kamuolius.

„Manau, kad rungtyniaujant vienas prieš vieną labai svarbus yra nusiteikimas. Viskas priklauso tik nuo tavęs, kaip tą dieną būsi pasirengęs, tai taip ir sužaisi. Mane žavi Russellas Westbrookas, jis tikras antžmogis, norėčiau būti kaip jis“, – sakė T. Kupstas.

Sunkioms kovoms ruošiasi ir Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos auklėtinis Emilis Butkus. Keturiolikmetis krepšininkas varžysis vidurinėje amžiaus grupėje (gimę 2002 – 2003 m.), o praėjusiame sezone rinko po 21 tašką, atkovodavo po 12 kamuolių ir blokuodavo metimą.

„Tobulinu savo įgūdžius individualiose treniruotėse tiek su treneriu, tiek įvairiose stovyklose. Manau, kad šiose kovose reikia būti gerai pasiruošus, kietai kovoti ir negailėti jėgų. Manau, kad daug lemia fiziniai duomenys, o aš žaviuosi Kobe Bryanto žaidimu, jis puikiai dirbo kojomis, turėjo didelį klaidinančių judesių arsenalą“, – sakė E. Butkus.

Toje pačioje amžiaus grupėje kovos ir olimpinio čempiono Šarūno Marčiulionio sūnus Augustas. Penkiolikmetis gynėjas praėjusiame MKL sezone rinko po 12 taškų, atkovojo po 6 ir perėmė po 3 kamuolius.

„Vasarą daug sportuoju, todėl „Sprite“ turnyrui būsiu pasiruošęs. Manau, kad čia svarbiausios individualios savybės, viskas krenta tik ant tavęs ir visi rezultatai tavo paties reikalas“, – teigė A. Marčiulionis. – Viską lems kovingumas, noras laimėti. Tai tos savybės, kurios padės laimėti. Visada stebiu Kyrie Irvingo žaidimą, jeigu kalbėtume apie žaidimą vienas prieš vieną, tai norėčiau būti kaip jis“.

2002 – 2003 metais gimusių vaikinų grupėje „marčiulioniukams“ iššūkį pasiruošęs mesti ir „Tornado“ krepšinio mokyklos narys Laurynas Virbalas. Kaunietis praėjusiame sezone rinkdavo po 21 tašką, atkovodavo po 10 ir perimdavo po 2 kamuolius.

„Šiuo metu ruošiuosi naujam sezonui, dalyvauju stovyklose, treniruotėse“, – pasakojo L. Virbalas. – Manau, kad čia bus svarbus fizinis pasiruošimas ir nusiteikimas psichologiškai. Pats esu gynėjas, mano stiprioji savybė greitis, bandysiu tuo pasinaudoti. Žinoma, bus sunku prieš techniškus ir aukštus varžovus“.

Į kovą dėl aukščiausių vietų šioje amžiaus grupėje įsitrauks ir Jokūbas Rubinas. Mažeikių sporto mokyklos auklėtinis, kuris šį sezoną nuvedė savo komanda į Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ viršūnę, pelnydavo po 17 taškų, atkovodavo 7 ir perimdavo 3 kamuolius.

„Turnyrui ruošiuosi žaisdamas vienas prieš vieną su draugais, dirbu per treniruotes“, – vardino J. Rubinas. – Svarbu turėti charakterį ir niekada nepasiduoti. Tu esi vienas, nėra komandos draugų ir turi būti visiškai susikoncentravęs. Mano stipriosios pusės tolimi metimai ir prasiveržimai. Mėgstu stebėti Kyrie Irvingo žaidimą vienas prieš vieną, jis puikiai žaidžia tiek prieš savo ūgio varžovus, tiek prieš aukštesnius“.

Merginų „Sprite“ talentų kovoms vienas prieš vieną ruošiasi Plungės sporto ir rekreacijos centro krepšininkė Gabrielė Grauslytė. Talentinga žaidėja rungsis 2002 – 2003 m. gimusių merginų grupėje. Praėjusiame sezone MKL čempionate ji rinkdavo po 19 taškų, atkovodavo 7 ir perimdavo 3 kamuolius.

„Treniruojuosi lauko aikštelėje, žaidžiu vienas prieš vieną ne tik su mergaitėmis, tačiau ir su berniukais“, – šypsosi G. Grauslytė. – Manau, kad tokiose varžybose svarbu išsiaiškinti varžovių silpnybes. Svarbu pasitikėjimas savimi, šeimos ir draugų palaikymas, geras kamuolio varymas ir sunkus darbas aikštėje. Man motyvacijos suteikia Lietuvos rinktinės žaidėjas Lukas Lekavičius, kuris irgi yra iš Žemaitijos rajono“.

Nors su L. Lekavičiumi greičiausiai susitikti nepavyks, tačiau „Sprite“ talentų kovas aplankys ir ne tik su dalyviais, tačiau ir su visais susirinkusiais krepšinio mėgėjais bendraus ir įvairiuose konkursuose dalyvaus Lietuvos rinktinės žaidėjai Martynas Gecevičius, Evaldas Kairys, Mindaugas Girdžiūnas bei rinktinės treneris Ramūnas Šiškauskas.

„Sprite“ talentų kova startuos jau šį šeštadienį Palangoje, antrasis atrankinis etapas vyks rugpjūčio 11 dieną Kaune, o finalas – rugpjūčio 25 dieną Vilniuje. Registruotis į Kauno etapą visi norintys gali jau dabar, adresu www.spritepromo.eu