„Žalgirio“ gretose Augusto Lima atsidėkojo Šarūnui Jasikevičiui už dovaną – trumpas kelių dienų atostogas, per kurias brazilas aplankė neseniai kūdikį pagimdžiusią savo žmoną. Aukštaūgis pelnė 20 taškų ir buvo rezultatyviausias žaliai baltų gretose.

„Lietkabelį“ į priekį tempė Kšištofas Lavrinovičius ir Mindaugas Lukauskis, abu ekipos veteranai pelnė po 15 taškų.

Jau mačo pradžioje svečiai pademonstravo, kad šioje kovoje „Žalgiris“ gali nesitikėti lengvo gyvenimo.

Panevėžio ekipos kapitonas M. Lukauskis pirmasis atidarė taškų sąskaitą ir tritaškiu išvedė svečius į priekį. Jis per pusę kėlinio pelnė tris tritaškius ir švieslentė rodė lygų rezultatą – 11:11.

Antroje pirmo ketvirčio pusėje „Žalgiris“ vedė 1-3 taškais, o po pirmojo kėlinio 19:17 pirmavo žaliai balti. Aikštės šeimininkų gretose per pirmą ketvirtį Leo Westermannas pelnė 6 taškus, o svečių gretose idealiai atakavęs M. Lukauskis surinko net 13 taškų.

Antrame ketvirtyje sužaidus 2 min. „Žalgiris“ spurtavo 6:0 ir įgijo 8 taškų persvarą (25:17). „Lietkabelio“ strategas Kazys Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės. Svečiams sunkiai sekėsi rinkti taškus, tačiau „Žalgiris" pernelyg nenutolo.

8-ių taškų persvarą „Žalgiris“ išsaugojo ir po dviejų kėlinių – 37:29.

Trečiame ketvirtyje „Lietkabelis“ nepasimetė pirmaujant aikštės šeimininkams 8-9 taškais ir likus iki kėlinio pabaigos 4 min. svečiai skirtumą sumažino iki minimumo (44:45, 47:48).

Maža to, po Kšištofo Lavrinovičiaus tolimo metimo „Lietkabelis“ po ilgos pertraukos vėl išsiveržė į priekį – 50:48. Po trijų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo vos dviem taškais (55:53).

Ketvirtojo kėlinio viduryje pirmąkart žalgiriečiai pirmavo dviženkle persvara 66:55. Tačiau „Lietkabelis“ neketino kapituliuoti. Po Beno Magdeno tritaškio ekipas skyrė vos 4-i taškai – 66:70, o švieslentė fiksavo likusias dvi minutes iki ketvirtojo kėlinio pabaigos.

Visgi žalgiriečiai išsaugojo trapų pranašumą ir iškovojo pergalę 73:67. Žaliai balti serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Antroji finalo kova vyks Panevėžyje gegužės 31 d. (trečiadienį), 18 val.

„Žalgiris“: Augusto Lima 20 (9/12 dvitaškiai, 2/5 baudų metimai, 3 atkovoti kam.), Edgaras Ulanovas 14 (5/7 dvitaškiai, 4/6 baudų metimai, 5 atkovoti kam.), Brockas Motumas 11, Leo Westermannas (6 atk. kam., 8 rez. perd.) 10, Antanas Kavaliauskas 9, Kevinas Pangosas ir Lukas Lekavičius po 4, Paulius Jankūnas 1 taškas, Renaldas Seibutis (per 8:39 min.), Artūras Milkanis (per 18 min.) ir Robertas Javtokas (per 3 min.) taškų nepelnė, Paulius Valinskas nežaidė.

„Lietkabelis“: Mindaugas Lukauskis (3/6 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai) ir Kšištofas Lavrinovičius (2/3 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 5/7 baudų met.) po 15, Benas Madgenas 12, Darjušas Lavrinovičius 9, Simas Galdikas 4, Žygimantas Skučas, Gintaras Leonavičius, Lorenzo Williamsas (4 rez. perd.) ir Žygimantas Janavičius po 3 taškus, Tadas Rinkūnas ir Donatas Tarolis nežaidė.

Statistika („Žalgiris“ ir „Lietkabelis“)

Dvitaškiai: 23/49 (47 proc.) – 11/28 (39 proc.)

Tritaškiai: 4/19 (21 proc.) – 9/26 (35 proc.)

Baudų metimai: 15/25 (60 proc.) – 18/23 (78 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 39 – 36

Rezultatyvūs perdavimai: 21 – 15

Klaidos: 7 – 15

Perimti kamuoliai: 4 – 3

***

Pakeliui į finalą abi komandos pusfinalio serijas baigė vienodais rezultatais – 3-1.

Kauno „Žalgiris“ pusfinalyje egzaminavo Klaipėdos „Neptūno“ komandą. Dainiaus Adomaičio vadovaujama uostamiesčio ekipa namuose antrajame mače pasiekė pergalę ir išlygino serijos rezultatą, tačiau kituose mačuose Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai numalšino didesnes „Neptūno“ ambicijas šioje pusfinalio akistatoje.

Tuo tarpu Panevėžio „Lietkabelis“ pirmą pusfinalio kovą Vilniuje pralaimėjo „Lietuvos rytui“, tačiau vėliau pasiekė tris pergales iš eilės ir sostinės klubą pasiuntė į mažajį finalą.

Šį sezoną LKL pirmenybėse komandos buvo susitikusios keturis kartus ir pasidalino po dvi pergales namų arenose. Fantastišką sezoną žaidžianti Kazio Maksvyčio armija per šį sezoną prieš „Žalgirį“ laimėjo tiek kartų (2), kiek per praėjusius 23-ejus metus kartu sudėjus.