Ketvirtfinalio seriją iki trijų pergalių Vilniaus atstovai laimėjo „sausai“ – 3-0. Ankstesniuose mačuose vilniečiai taip pat buvo pranašesni 106:73 (namuose) ir 89:80 (išvykoje).

Šeštadienį „Lietuvos rytas“ iš karto pasiuntė svečius į gilų nokdauną (19:2), o po pirmų 10-ies minučių žaidimo jau susikrovė 21-o taško persvarą (28:7). Antrame kėlinyje iniciatyvą perėmė pasvaliečiai, kurie patys laimėjo 10 minučių atkarpą 16:20 ir sumažino bendrą deficitą iki 17-os taškų (44:27).

Trečiame ketvirtyje vėl savo sąlygas ėmė diktuoti vilniečiai (57:33). Netrukus jie ėmė jau negailestingai triuškinti „Pieno žvaigždžių“ krepšininkus (76:38).

Jei tai būtų boksas, o ne krepšinis, „Pieno žvaigždžių“ treneris Ramūnas Cvirka seniai turėjo išmesti baltą rankšluostį. „Lietuvos rytas“, matyt gąsdindamas būsimą pusfinalio varžovą, svečių iš Pasvalio ketvirtame kėlinyje visai negailėjo. Galutinis rezultatas kiek bauginantis – 107:51.

Rezultatas:

„Lietuvos rytas“ – „Pieno žvaigždės“ – 107:51 (28:7, 16:20, 32:11, 31:13), – serija 3-0.

„Lietuvos rytas“: Tayloras Brownas 16 (7 atk. kam.), Drew Gordonas ir Artūras Gudaitis (10 atk. kam.) po 15, Clevinas Hannah 14 (7 rez. perdav.) 14, Jamesas Baronas ir Rokas Giedraitis po 12, Margiris Normantas 8, Deividas Gailius 5, Laimonas Kisielius 4, Adamas Lapeta ir Artūras Jomantas po 3 taškus. Julius Jucikas (01:10 min.) taškų nesurinko.

„Pieno žvaigždės“: Derrickas Low 13, Osvaldas Olisevičius 11, Andrejus Agafonovas ir Evaldas Žabas po 8, Justas Tamulis 6, Ignas Fiodorovas 3, Egidijus Dimša 2 taškai. Karolis Babkauskas (17:26), Nikita Balašovas (14:08), Vilmantas Dilys (02:18) Paulius Petrikonis (59 sek.) taškų nesurinko. Steponas Babrauskas neregistruotas.

Startas. Rungtynes „Lietuvos rytas“ pradėjo spurtu 18:2 ir įpusėjus ketvirčiui turėjo 16-os taškų pranašumą (18:2). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis „Pieno žvaigždžių“ deficitas peržengė ir 20-ies taškų ribą (28:7).

Persvara. Sužaidus 5-ias minutes antrame ketvirtyje vilniečiai toliau turėjo 20-ies taškų persvarą (36:16). „Lietuvos ryto“ pranašumui pasiekus 25-ių taškų žymą (41:16), „Pieno žvaigždės“ surengė spurtą 3:11 ir sumažino skirtumą iki 17-os taškų (44:27).

Baronas. Pirmoje rungtynių dalyje „Lietuvos rytą“ į priekį vedė gynėjas Jamesas Baronas. Amerikietis per 11 minučių pelnė 12 taškų (1/2 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 1/1 baudos), atkovojo 2 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Atkovoti kamuoliai. Per pirmus du kėlinius „Lietuvos rytas“ atkovojo net 16 daugiau kamuolių negu „Pieno žvaigždės“ (24-8).

Pro šalį. „Pieno žvaigždės“ per pirmas 20 minučių metė tiek pat dvitaškių ir tritaškių (po 15), nors iš dviejų taškų zonos pasvaliečiai atakavo pakankamai geru 60 proc. taiklumu, tačiau iš tolimos distancijos vos du metimai pasiekė savo tikslą (13 proc. taiklumas).

Distancija. „Lietuvos rytas“ trečiame ketvirtyje ir toliau išlaikė solidžią distanciją, neleisdamas priartėti pasvaliečiams (57:33). Likus 3 minutėms iki kėlinio pabaigos skirtumas peržengė ir 30-ies taškų ribą (63:33). Prieš paskutines 10 minučių „Pieno žvaigždės“ turėjo jau 38-ių taškų deficitą (76:38).

Formalumas. Paskutinis mačo kėlinys tebuvo formalumas ir įpusėjus ketvirčiui ekipas skyrė jau 44-i taškai (87:43). Per likusias minutes „Lietuvos rytas“ dar padidino persvarą ir šventė pergalę (107:51).