Nors prieš prasidedant ketvirtfinaliams „Neptūno“ ir „Juventus“ poros dvikovų baigtis buvo laikoma sunkiausiai nuspėjama, pirmas mačas tarp komandų Klaipėdoje vyko „į vienus vartus“, kai „Neptūnas“ taip pat laimėjo 93:75.

„Juventus“ padėtis gerokai komplikavosi, nes trečią mačą abi komandos vėl žais uostamiestyje, kur „Neptūnas“ jaučia didžiulę vietos aistruolių paramą.

Užduotį pakeisti serijos eiga uteniškiams dar labiau sunkina viena aplinkybė – „Juventus“ negali padėti kapitonas Gytis Sirutavičius, smarkiai pasisukęs čiurną.

Rezultatas:

„Juventus“ – „Neptūnas“ – 57:78 (17:16, 20:19, 11:16, 9:27), – serija 0-2.

„Juventus“: Vaidas Čepukaitis 14 (9 atk. kam.), Dainius Šalenga, Vytautas Šulskis ir Ovidijus Galdikas po 8, Jamaras Diggsas, Aaronas Bestas ir Valdas Vasylius po 5, Dovis Bičkauskis 3 taškai.

„Neptūnas“: Vytautas Šarakauskas 14, Mindaugas Kačinas 13, Mindaugas Girdžiūnas 10, Martynas Mažeika ir Arvydas Šikšnius po 9, Arnas Butkevičius 7, Jerai Grantas ir Christopheris Lofftonas po 5, Laurynas Bieliauskas 4, Danielis Ewingas 2 taškai.

Startas. Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjęs „Neptūnas“ susikrovė šešių taškų pranašumą (2:8), tačiau per keletą minučių uteniškiai rezultatą išlygino (12:12). Po pirmo kėlinio komandas skyrė vos vienas taškas (17:16).

Kova. Antrame ketvirtyje klaipėdiečiai startavo galingai (17:22), o „Juventus“ greitai rezultatą išlygino (24:24). Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes iki ilgosios pertraukos jau uteniškiai turėjo penkių taškų persvarą (33:28), taip ir neleisdami „Neptūnui“ persverti rezultato (37:35).

Čepukaitis. Pirmoje rungtynių dalyje „Juventus“ į priekį tempė Vaidas Čepukaitis. Vidurio puolėjas pelnė 11 taškų (7/8 baudos), atkovojo 6 kamuolius ir blokavo 1 metimą.

Pro šalį. Per pirmus du kėlinius tiek „Juventus“, tiek „Neptūnas“ itin prastai atakavo iš tolimos distancijos – uteniškiai tai darė 16 proc. taikumu (1/6), o klaipėdiečiai vos 10 proc. taiklumu (1/10).

Baudų metimai. „Juventus“ ekipa per pirmas 20 minučių metė net 22 baudų metimus (pataikė 20; 90 proc. taiklumas), o tuo tarpu „Neptūnas“ metė vos 8 baudų metimus ir pataikė 6 (75 proc. taiklumas).

Intriga. Trečio kėlinio pirmoje pusėje „Neptūnas“ surengė spurtą 3:13 ir susikrovė aštuonių taškų pranašumą (40:48). Visgi, tada jau „Juventus“ pelnė tuos pačius 8 taškus iš eilės ir išlygino rezultatą (48:48). Prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė trys taškai (48:51).

Finišas. Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes po Arno Butkevičiaus dėjimo „Neptūnas“ susikrovė dviženklį pranašumą (53:63). Likus žaisti kiek daugiau nei 120 sekundžių „Juventus“ atsarginių žaidėjų suolelis gavo techninę pražangą, o tuo pasinaudoję klaipėdiečiai nutolo jau iki 16 taškų (53:69). Per likusią ketvirčio dalį uteniškiai stebuklo nesukūrė ir pergalę šventė svečiai iš Klaipėdos (57:78).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)