Klaipėdiečiai nuo pat rungtynių pradžios diktavo savo sąlygas, įgijo dviženklę persvarą ir nuolat pirmavo (41:57). Tik trečiame kėlinyje Pasvalio komandai pavyko stabilizuoti padėtį (10 min. atkarpa – 22:21). Ketvirtas ketvirtis taip pat vyko lygioje kovoje, bet „Pieno žvaigždėms“ nepavyko panaikinti pirmos žaidimo pusės deficito.

Rezultatas:

„Pieno žvaigždės“ – „Neptūnas“ – 81:93 (16:27, 25:30, 22:21, 18:15).

„Pieno žvaigždės“: Osvaldas Olisevičius ir Andrejus Agafonovas po 15, Evaldas Žabas 14, Steponas Babrauskas 11, Derrickas Low ir Egidijus Dimša po 9 taškus.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 19, Mindaugas Kačinas 16, Vytautas Šarakauskas ir Mindaugas Girdžiūnas po 11, Christopheris Loftonas ir Arnas Butkevičius po 10 taškų.

Uraganinis startas. Susitikimą tiesiog fantastiškai pradėjo „Neptūno“ krepšininkai, kurie sužaidus vos 3 minutes jau sugebėjo įgyti dviženklį pranašumą (3:13). Dar po minutės klaipėdiečiai pirmavo net 3:17. Vis tik, po labai prastos pradžios „Pieno žvaigždės“ sugebėjo atsitiesti ir po spurto 11:0 „Neptūnui“ liko tik 3 taškų persvara (14:17). Po pirmo kėlinio Klaipėdos komanda vėl pirmavo dviženkliu skirtumu – 16:27.

Kontrolė. „Neptūnas“ viso antro kėlinio metu išlaikė dviženklį pranašumą ir po 20 žaidimo minučių užtikrintai kontroliavo situaciją – 41:57.

Techninė. Iki ilgosios pertraukos likus žaisti 2 minutes ir Pasvalio ekipai atsiliekant (35:50), techninę pražangą užsidirbo „Pieno žvaigždžių“ vyriausiasis treneris Ramūnas Cvirka. Tuo pasinaudoję uostamiesčio krepšininkai pirmą kartą atitrūko 20 taškų skirtumu (35:55).

Iš toli. Pirmoje rungtynių dalyje klaipėdiečiams puikiai sekėsi išnaudoti savo toliašaudę artileriją. „Neptūnas“ pataikė 9 tritaškius iš 18 (50 proc. taiklumas), kuomet aikštelės šeimininkai realizavo tik 4, bet ir metė tik 9 kartus (44 proc. taiklumas).

Užtikrintai. Trečiame kėlinyje Klaipėdos komanda ne kartą turėjo 20 taškų pranašumą, o daugiausiai ką pavyko padaryti pasvaliečiams, tai priartėti iki 13 taškų žymos. Po trijų ketvirčių švieslentėje degė 15 taškų „Neptūno“ persvara – 63:78.

Finišas. Ketvirtame kėlinyje sužaidus 5 min. klaipėdiečiai pirmavo (67:80). Per likusį laiką „Pieno žvaigždės“ savo deficito nesumažino. Aidinti sirena skelbė „Neptūno“ pergalę – 81:93.

Vytautas pralaimėjo ir užleido penktą vietą

Kitose turo rungtynėse Prienų-Birštono „Vytautas“ namuose netikėtai didoku skirtumu pralaimėjo priešpaskutinėje vietoje esančiam Kėdainių „Nevėžiui“ 56:72 (19:9, 9:21, 16:25, 12:17), nors po pirmo kėlinio pirmavo net 10 taškų skirtumu (19:9). „Vytautas“ patyrė 17-ą nesėkmę ir užleido konkurentams Utenos „Juventus“ penktą turnyro lentelės vietą.

Rezultatas:

„Vytautas“ – „Nevėžis“ – 56:72 (19:9, 9:21, 16:25, 12:17).

„Vytautas“: Tomas Delininkaitis 19, Vytenis Čižauskas 8, Regimantas Miniotas (9 atk. kam.) 7 taškai.

„Nevėžis“: Ivanas Smiljaničius 21 (10 atk. kam.), Paulius Petrilevičius 14, Jermaine'as Love'as 13, Ignas Vaitkus 10 taškų.

Gera pradžia. Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie jau po pirmo kėlinio turėjo susikrovę dviženklį pranašumą – 19:9.

Debiutas. „Vytauto“ gretose debiutavo iš Kauno „Žalgirio“ dublerių komandos atvykęs gynėjas Kristupas Žemaitis. 20-metis žaidėjas per 14 aikštėje praleistų minučių pelnė 6 taškus, atkovojo vieną kamuolį ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Spurtas. Antrame kėlinyje spurtą 5:19 surengė „Nevėžis“ ir po dviejų Ivano Smiljaničiaus tritaškių svečiai persvėrė rezultatą savo naudai (24:28).

Kova. Ketvirčio pabaigoje galingą bloką Vaidotui Volkui išrašė Laurynas Birutis, tačiau prieš ilgąją pertrauką vis dar pirmavo kėdainiškiai – 28:30.

Lyderiai. Dar vienas geras rungtynes sužaidė „Vytauto“ lyderis Tomas Delininkaitis. Krepšininkas pelnė 19 taškų, pataikydamas 5 tolimus metimus iš 11 bandymų. Tuo tarpu „Nevėžio“ gretose išsiskyrė 21 tašką surinkęs I. Smiljaničius (5/6 tritaškiai).

Atitolo. Po ilgosios pertraukos „Nevėžis“ pratęsė savo sėkmingą žaidimą ir prieš lemiamą ketvirtį jau turėjo dviženklį pranašumą – 44:55.

Finišas. Ketvirtame kėlinyje varžovų arčiau neprisileidę kėdainiškiai šventė įtikinamą pergalę rezultatu – 56:72.

„Juventus“ namuose gana lengvai nugalėjo „Dzūkiją“

Utenos klubas „Juventus“ savo aikštėje nepaliko jokių vilčių Alytaus „Dzūkijai“ 87:66 (27:17, 24:20, 14:14, 22:15), iškovojo 18-ą pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL“ pirmenybėse ir pakilo į penktą vietą. „Dzūkijai“ tai buvo jau 25-a nesėkmė šį sezoną.

Rezultatas:

„Juventus“ Ÿ– „Dzūkija“ – 87:66 (27:17, 24:20, 14:14, 22:15).

„Juventus“: Aaronas Bestas 15, Gytis Sirutavičius 13, Dovis Bičkauskis 11, Valdas Vasylius 10, Ovidijus Galdikas 9 taškai.

„Dzūkija“: Julius Kazakauskas (16 atk. kam.) ir Karolis Guščikas po 10, Osvaldas Mačernis 9, Paulius Morkeliūnas 7 taškai.

Startas. Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjusi „Dzūkija“ greitai susikrovė 4 taškų pranašumą (3:7), tačiau įpusėjus ketvirčiui rezultatas jau buvo lygus (11:11). Visgi, tada jau sekė „Juventus“ spurtas 14:3, leidęs aikštelės šeimininkams išsiveržti į priekį jau dviženkliu taškų skirtumu (25:13). Po pirmo kėlinio alytiškiai turėjo dešimties taškų deficitą (27:17).

Kova. Kėlinio pradžioje „Dzūkija“ sumažino uteniškių pranašumą iki vienženklės ribos (31:22), tačiau prabėgus 5 minutėms „Juventus“ vis tiek turėjo solidžią persvarą (42:29). Po pirmos rungtynių dalies komandas skyrė 14 taškų (51:37).

Klaidos. Per pirmas 20 minučių dvigubai daugiau klaidų padarė „Dzūkijos“ ekipa (8-4). Tuo pasinaudodami uteniškiai surinko net 15 lengvų taškų.

Atsarginiai. „Juventus“ atsarginiai krepšininkai pelnė net 22 taškus pirmoje rungtynių dalyje iš visų komandos surinktų 51. Tuo tarpu alytiškiams atsarginiai žaidėjai įmetė vos 12 taškų.

Taiklumas. Per pirmus du kėlinius uteniškiai pavydėtinai gerai atakavo iš visų zonų – dvitaškiai 71 proc. taiklumu (15/21), tritaškiai 50 proc. taiklumu (5/10) ir baudų metimai 100 proc. taiklumu (6/6).

Intriga. Pirmus taškus trečiame kėlinyje pavyko pelnyti tik sužaidus beveik 3 minutes (51:39), o įpusėjus ketvirčiui ekipas skyrė 11 taškų (53:42). Po keleto akimirkų „Juventus“ padidino pranašumą net iki 16 taškų (60:44), o prieš paskutinį rungtynių kėlinį „Dzūkija“ turėjo 14 taškų deficitą (65:51).

Finišas. Sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes „Juventus“ persvara išaugo iki rekordinės 21 taško ribos (75:54). Per likusį laiką „Dzūkija“ stebuklo nesukūrė ir pergalę šventė uteniškiai (87:66).

Dublis. „Dzūkijos“ puolėjas Julius Kazakauskas nepaisant pralaimėjimo surinko dvigubą dublį – 10 taškų ir net 16 atkovotų kamuolių.